D. Adomaitis įvertino pirmąsias rinktinės varžybas: yra kur pasitempti – Kas vyksta Kaune

D. Adomaitis įvertino pirmąsias rinktinės varžybas: yra kur pasitempti

delfi.lt 2019/08/03 14:26
Delfi.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinė pirmose kontrolinėse rungtynėse Pamplonos mieste penktadienio vakarą 70:78 nusileido Ispanijos krepšininkams. Nors galutinis rezultatas rodo, kad pirmasis rinktinės blynas buvo kiek sviltelėjęs, vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis po susitikimo įžvelgė ir nemažai pozityvių dalykų, o labiausiai nepatenkintas buvo dideliu klaidų skaičiumi.

Abi komandos Pamplonoje akis į akį stojo ne pačių stipriausių sudėčių. Lietuviai Ispanijoje vertėsi be Jono Valančiūno, Domanto Sabonio, Manto Kalniečio, Renaldo Seibučio ir Pauliaus Jankūno, o ispanai žaidė be Marco Gasolio ir Rudy Fernandezo.

Rungtynių pradžioje energija varžovams nenusileidę Lietuvos krepšininkai į duobelę krito antrame ketvirtyje, kurio metu padarė net 7 klaidas. Ispanai per šį kėlinį susikrovė nedidelę, tačiau gana saugią 8 taškų persvarą ir priekyje išliko iki pat finalinės sirenos.

Nors po pertraukos mūsiškiai suklydo tik 5 sykius, iš viso per susitikimą komanda prarado 17 kamuolių (ispanai – 8) ir tai, anot D. Adomaičio, buvo esminis ir galutinį rezultatą nulėmęs šių rungtynių statistinis rodiklis.

„Buvo daug energijos, daug noro, bet ir daug klaidų. Prieš rungtynes akcentavome, kad negalime daryti klaidų, nes ispanai už tai mus baus. Deja, tai atsitiko antrame kėlinyje, kai praleidome per daug greitų atakų ir suteikėme per daug antrų šansų. Apskritai, buvo ir nemažai gerų momentų, ypač gynyba antroje rungtynių pusėje. Krepšininkai drausmingai gynėsi ten, kur ir turėjo būti. Tą drausmę išlaikėme, bet ne visas 40 minučių “, – po mačo teigė D. Adomaitis, kurio auklėtinių gretose rezultatyviausiai žaidė 10 taškų pelnęs Lukas Lekavičius.

„Taigi, iš esmės komandos pasirodymu šiose rungtynėse esate patenkintas?“, – Krepšinis.lt paklausė D. Adomaičio.

– Žvelgiant į visas rungtynes, buvo momentų, kada buvo geras vaizdas, buvo ir prastų akimirkų. Bet, manau, šiame etape tai yra normalu. Paprasčiausiai turime išanalizuoti tuos momentus ir nekartoti jų vėliau.

– Trečio kėlinio pabaigoje Willy Hernangomezas vienas po mūsiškių krepšiu atkovojo kamuolį ir pelnė taškus, kaip tą galima paaiškinti? Nesusikaupimas, o gal susižaidimo stoka?

– Manau, tai komunikacijos trūkumas. Buvo akimirkų kai nereikėjo keistis, bet buvo anksti susikeista ginamaisiais. Taktiniai dalykai, po kurių ispanai įgydavo persvarą. Be to, norėjome visiems duoti šansą pažaisti, džiaugiamės, kad pavyko tą padaryti. Kitas dalykas, ne visi žaidėjai dar yra tam ritme, kuriame turėtų būti. Bet tai normalu. Kai kurie žaidėjai patys prašėsi keitimo, kai kurie kovojo su savimi, bet tai džiugina.

– Ispanai „laužė“ per priekinę liniją – kiek, jūsų nuomone, Martinui Gebenui ir Martynui Echodui pavyko sulaikyti ispanų aukštaūgius?

– Kartais buvo sunku. Ypač žaidžiant Echodui ar Gyčiui Masiuliui, jie labai stengėsi per juos atakuoti. Bet to labai neakcentavome, nes žinome, kad rinktinėje turėsime Joną Valančiūną, Domantą Sabonį. Buvo svarbūs kiti dalykai tiek puolime, tiek gynyboje.

– Komandai vadovavo ir Adas Juškevičius, ir Žygimantas Janavičius, ir Lukas Lekavičius. Kuriam geriausiai sekėsi?

– Žygiui lengviau buvo gynyboje, bet sunkiau puolime, ypač kai trečiame ketvirtyje ispanai nustebino aikštės gynyba 3-2. Jam buvo sunkiau prisitaikyti. Lukui – puolime lengviau, bet gynyboje sunkiau. Vėlgi, čia mūsų uždaviniai – kaip pasiruošti tokiems dalykams.

– Ispanai metė 30 baudų, mes tik 10. Kuo tai galima paaiškinti?

– Sakė, teisėjai taip pat po atostogų grįžę (šypsosi). Aš džiaugiuosi, kad mūsų žaidimas yra toks fizinis, žvelgiant į priekį, bus komandų, kurios demonstruos fizinį krepšinį. Aš manau, mums tai gerai.

– Ar ne per daug fizinės kovos būta jau pirmose kontrolinėse rungtynėse? Pavojingai griuvo ir Marius Grigonis, egzistavo nemenka traumų rizika.

– Buvo visko, bet svarbu be traumų. O kad rungtynės buvo kietos, mes džiaugiamės.

– Daug klysta pirmoje mačo pusėje, antroje tų klaidų mažiau, kas pasikeitė?

– Pradėjome labiau branginti kamuolį, be to, pradėjome eiti su kamuoliu ten, kur norėjome. Antrame ketvirtyje perskubėjome keletą kartų, norėjome per greitai pasiekti tas situacijas, kuriose norėjome atsidurti. Būtent klaidos mums padarė didžiausią žalą, nes pirmoje pusėje suklydome 12 kartų, po ilgosios pertraukos – jau tik penkis kartus. Tokį skaičių ir turime laikyti.

– Momentais buvo galima, matyt, sužaisti ir paprasčiau, nebandyti atakų užbaigti kuo efektingiau.

– Tai pirmos rungtynės, noro daug, bet kokybės kartais per mažai. Buvo pernelyg dar rizikingų, skubotų sprendimų, bet tam yra analizė.

– Keisite komandos sudėtį prieš akistatą su suomiais, kuri vyks jau sekmadienį Klaipėdoje?

– Žiūrėsime, nuspręsime šeštadienį kelionės metu.

– Ką labiausiai norėjote patikrinti šiose rungtynėse?

– Akcentavome gynybą, daugiausiai treniravomės gintis nuo „pikenrolų“. Atakoje norėjome labiau „trečią“ poziciją išbandyti, pažiūrėti, kaip seksis išnaudoti jų žaidimą po krepšiu bei išbandyti metimus, sukurti jiems situacijas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA