Kaune naujas globotinis – drąsiam lūšiukui prireikė specialistų pagalbos

„Facebook“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gyvūnų globėjai Kaune priglobė iš Dzūkijos nacionalinio parko atstovų perduotą lūšiuką – trijų mėnesių drąsus patinėlis apdraskyta akimi greičiausiai bus perduotas auginti į zoologijos sodą. Mat gyvūnų veiksmai – kaip naminio. 

Gyvūnų priežiūros įmonės „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė penktadienį BNS sakė, kad pasieniečių Dzūkijos nacionaliniame parke pastebėtas neįprastai drąsiai besielgiantis lūšiukas ketvirtadienį buvo pervežtas į „Nuaro“ veterinarijos kliniką Kaune. Čia jam suteikta pagalba, duota maisto, vaistų nuo kirminų.

„Yra nežymūs sužeidimai, jis nėra nusilpęs. Tai yra patinėlis. Bandome jį stebėti, gyvūnas gavo maisto, reakcijos visos adekvačios. Vienintelis dalykas mums kelia įtarimą, kad jis galėjo būti prijaukintas, kadangi elgiasi kaip naminis, ne kaip laukinis gyvūnas“, – sakė J. Gustaitienė.

Feisbuko paskyroje Dzūkijos nacionalinio parko atstovai viliasi, kad gyvūnas netrukus galės grįžti į pietų Lietuvą, Musteikos mišką, kur ir buvo rastas, tačiau J. Gustaitienė tuo abejoja.

Pasak veterinarų, lūšiukas neišgyventų, nes dar nesugeba medžioti.

„Tokio mažylio mes tikrai negalime paleisti, nes jis savarankiškai neišgyventų, jam reikalinga žmogaus globa, užtikrintas maisto šaltinis. Kur toliau jis bus toliau laikomas, dar nežinome, bandome šnekėtis su Klaipėdos zoologijos sodu, nes kaip ten laikomos katės, man labiausiai patinka, jos ten turi daugiausia laisvės, geriausiai veisiasi. Jei nesusitarsime, ieškosime kitos vietos“, – teigė J. Gustaitienė.

Specialistai spėja, kad tėvus praradęs ar paklydęs gyvūnas galėjo būti rastas miške žmonių ir paaugintas, vėliau paspruko.

J. Gustaitienė prašo žmonių, ką nors žinančių apie šio gyvūno ankstesnę buvimo vietą, suteikti kuo daugiau informacijos, tai galima padaryti ir anonimiškai.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno rajone užsiliepsnojo ūkinis pastatas: sudegė naminiai gyvūnai, sužalotas žmogus

Kauno oro uostas atnaujina veiklą: skelbia pirmuosius reguliarių skrydžių reisus

„Škoda“ atradimai ant dviračio sugrįžta: kvies aplankyti žymiausias Kauno bei Kauno rajono asmenybes

Karantinas švelnėja: leidžiami masiniai renginiai, atveriamos sienos ir mokyklos

Kauno aviacijos klube karjerą pradėjęs karininkas atliko rekordinį šuolį parašiutu

Pirmą kartą Lietuvoje per vieną operaciją atliktos dvi gyvybę gelbstinčios procedūros

Šalia „Žalgirio“ arenos įsikurs nauja pramogų ir maisto erdvė

Naujausias tyrimas: Lietuvos paaugliai - tarp daugiausia rūkančių ir geriančių Europoje

Sinoptikai skelbia, kokios sulauksime vasaros pradžios

Policijos pareigūnai visoje šalyje pagerbs žuvusį kolegą