Kada „Bolt“ paspirtukai atriedės į Kauną?

„Bolt“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę pavežėjimo bendrovė „Bolt“ pristatė elektrinių paspirtukų paslaugą Vilniuje. „CityBee“ pažadams atvežti populiarią transporto priemonę į Kauną iki šiol neišsipildžius, „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjo, ar tokių planų turi jų konkurentai.

Garantuotas startas – kitais metais

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius portalo žurnalistams sakė, kad Kaune paspirtukai šimtu procentų atsiras kitais metais. „Šiemet šią paslaugą mums dar reikia „prasukti“ Vilniuje ir pasižiūrėti, kaip sekasi. Realiau, kad į Kauno gatves paspirtukai išriedės kitąmet, bet visada svarstome plėtrą į kitus miestus“, – tvirtino pašnekovas.

Anot A. Pacevičiaus, tai nėra labai sudėtingas procesas, nereikia kažkokios didžiulės infrastruktūros – jeigu tik yra poreikis, papildomų paspirtukų bendrovė gali paleisti ir kituose miestuose.

„Visgi visos rinkos skirtingos. Estijoje, Latvijoje kol kas sekasi puikiai, aišku, ten nėra tokių stiprių antrų miestų kaip Kaunas Lietuvoje. Čia savotiškai nauja patirtis, bet neatmetame jokių galimybių“, – tikino „Bolt“ vadovas Lietuvoje.

Kitais metais, A. Pacevičiaus teigimu, kauniečiai tikrai galės lėkti sparčiai populiarėjančia transporto priemone, o šiais – kaip verslas parodys. „Pamatysime, kaip sekasi sostinėje, tada žiūrėsime“, – reziumavo „Bolt“ vadovas, pridūręs, kad net žiniasklaidos susidomėjimas duos impulsą pasikalbėti apie paslaugos plėtrą su kolegomis Taline.

Paskatino didžiulė paklausa

Kaip DELFI praėjusią savaitę pasakojo už elektrinių paspirtukų paslaugų startą atsakingas „Bolt“ produktų vadovas Dmitrijus Pivovarovas, žengti į Rygą ir Vilnių paskatino kaip tik netikėtai didelė paspirtukų paklausa gimtajame bendrovės mieste – Taline. Šiuo metu „Bolt“ paspirtukų paslaugą siūlo ir Madride bei Pernu.

Skelbta, kad Vilniuje „Bolt“ startuos su keliais šimtais paspirtukų, jų skaičiui palaipsniui didės. Gamintojų duomenimis, šia transporto priemone galima nuvažiuoti apie 45 km, tačiau realus įveikiamas nuotolis, priklausomai nuo kelio, greičio, vairuotojo svorio, siekia 25-30 km.

DELFI žurnalistė Viktorija Chockevičiūųtė rašė, kad pirmąsias kelias veiklos savaites paspirtukų atrakinimas bus nemokamas, o pati kelionė kainuos 10 euro centų už minutę. Vėliau paspirtuko atrakinimo mokestis sieks 50 centų, tačiau kelionės kaina išliks tokia pati.

„Bolt“ platforma įkurta 2013 m., Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu pavežėjai paslaugas teikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Mažeikiuose. Dar šiemet „Bolt“ išsikviesti galės ir Marijampolės gyventojai.

Žadėjo, bet netesėjo

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad vasario pabaigoje elektrinių paspirtukų paslaugą Lietuvoje teiksianti pranešė automobilių dalijimosi bendrovė „CityBee“.

Tuomet skelbta, kad į Vilniaus gatves išriedės 500, Klaipėdoje ir pajūrio regione bei Kaune – po 200 elektrinių paspirtukų. Pritaikyta analogiška „Bolt“ kainodara – išsinuomoti transporto priemonę valandai kainuoja 6,5 euro: 0,5 euro sudaro starto mokestis, dar 10 euro centų atsieina kiekviena minutė.

Balandį į Kauno gatves sugrįžtant „CityBee“ dviračiams, įmonė priminė, kad netrukus šiame mieste pasirodys ir elektriniai paspirtukai. Žadėta, kad transporto priemonė Kauną pasieks iki vasaros, tačiau paspirtukų vis dar nematyt.

37 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vyriausybė nutarė: dalis keliautojų bus tikrinami ir toliau

Renginiuose leista dalyvauti daugiau žmonių, tačiau gali būti sugrąžintos kaukės

Dėl Alytaus gaisro pasekmių tiriami ir kauniečiai: surinkti pirmieji duomenys

Dviejų kauniečių „užkonservuoto“ kokaino byla pasiekė teismą: gresia ilgi metai nelaisvės

Tarp naujausių koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir nerimą keliančios ligoninės pacientai

Žinomi žmonės lieja apmaudą: himną susikibę giedoti gali tūkstančiai, o koncertų dalyvių skaičius ribojamas

Kauno pareigūnai pristatė naują nežymėtą automobilį: turi moderniausią įrangą, bet greičio dar nefiksuoja

Tiesioginė transliacija: TS-LKD rinkimų programos pristatymas kauniečiams

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga: per parą nustatyta 10 naujų susirgimų

Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti sienų kontrolę