Kauno tvirtovėje miestiečius spektakliu stebins svečiai iš Norvegijos

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vestfoldo apskritis esanti Norvegijoje buvo viena iš pirmųjų 1991 m. tapusių Kauno miesto partnerių. Šiais metais būrys kūrėjų iš minėtos šalies pirmą kartą Lietuvoje rodys spektaklį „Fabula Silvestri“. Teatralų grupė šiam spektakliui pasirinko Kauno tvirtovės VIII-ąjį fortą Šilainiuose.

„Šilainiuose su Vestfold apskritimi bendradarbiaujama jau kelis metus: dalinamasi patirtimi kultūros, paveldo įveiklinimo ir darbo bendruomenėse srityje bei organizuojami bendri renginiai. Šiuo metu kuriami ateities planai, į kultūros procesus traukiant vietos gyventojus ir kūrėjus“, – teigia viena iš organizatorių, „Šilainiai Project“ ir „Šilainių sodai“ koordinatorė, menininkė Evelina Šimkutė.

Kaip rašoma pranešime spaudai jau ketvirtą vasarą iš eilės Kauno tvirtovės VIII-as fortas tampa Šilainių kultūros centru. Šiemet čia atvyks 18 aktorių ir muzikantų iš Norvegijos su savo rankomis gamintais instrumentais ir kostiumais. Viduramžių muzikos grupė „Canardus Horribilis“ ir teatro projektas „De Munnfulle“ rodys vaikus ir suaugusius įtraukiantį spektaklį „Fabula silvestri“.

„Šis spektaklis – tai viduramžių iliustracijų ir pagonių mitologijos įkvėpta vidurvasario fantazija. Vidurvasario šventės metu, du jauni mylimieji išsiskiria užkerėtame miške. Senasis ir išmintingasis Miško Tėvas sušaukia visus laukinius žvėris kad padėtų mylimiesiems vėl susitikti, tačiau giliai miške jų tyko pavojus“, – apie spektaklį pasakoja teatro trupės „De Munfulle“ atstovai.

„Fabula silvestri“ taps Kauno tvirtovės festivalio „Baterija“ atidarymo renginiu. Spektaklis vyks rugpjūčio 3–4 dienomis 20 val. 30 min. Renginys nemokamas.

Jau antrus metus vykstančio festivalio sumanymas – paskatinti apleistų Kauno tvirtovės objektų įveiklinimą. Festivalio atidarymo metu nuo 19 val. vyks Šilainių sodų pristatymas, taip pat viename tvirtovės tunelių vykstantis eksperimentinės muzikos projektas „Entropija“ (Marius Paulikas).

Kauno tvirtovė šių metų festivalio programos metu taip pat pakvies ir į jau tradicinių tapusią Naktigonę su žirgais I-ajame forte, su Kauno marių regioniniu parku organizuojamą Šikšnosparnių naktį V-ajame forte, Europos paveldo dienas III-ajame forte, o festivalio uždarymas bus baigiamuoju renginių – Europos tvirtovių dienos paminėjimu IV-ajame forte, kurios metu vyks tarptautinis simpoziumas skirtas fortifikacinio paveldo būklei ir jo įveiklinimo galimybėms.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune projektuotojų išmonei ribų nėra: šviesoforą užstatė ženklais

Ralyje „Aplink Lietuvą 2019“ prezidento taurę iškovojo ekipažas iš Kauno

Paaiškėjo, kada Kauno žvėriui tikimasi suteikti kūną

10 gražiausių žalgiriečių epizodų draugiškose rungtynėse

Į „Romuvą “ sugrįžta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Atsako advokatė: ar už pertraukas darbo metu gali būti mokamas atlyginimas?

Sprendimą apskundusi Mongolo našlė iš H. Daktaro nieko nepešė

Tarptautinis šokių festivalis „Aura“ perrašys mišių tradicijas

„BMW“ savininkams Kaune atėjo juodos dienos

I. Šimonytė neteko ilgus metus sirgusios mamos