Kauno tvirtovėje miestiečius spektakliu stebins svečiai iš Norvegijos

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vestfoldo apskritis esanti Norvegijoje buvo viena iš pirmųjų 1991 m. tapusių Kauno miesto partnerių. Šiais metais būrys kūrėjų iš minėtos šalies pirmą kartą Lietuvoje rodys spektaklį „Fabula Silvestri“. Teatralų grupė šiam spektakliui pasirinko Kauno tvirtovės VIII-ąjį fortą Šilainiuose.

„Šilainiuose su Vestfold apskritimi bendradarbiaujama jau kelis metus: dalinamasi patirtimi kultūros, paveldo įveiklinimo ir darbo bendruomenėse srityje bei organizuojami bendri renginiai. Šiuo metu kuriami ateities planai, į kultūros procesus traukiant vietos gyventojus ir kūrėjus“, – teigia viena iš organizatorių, „Šilainiai Project“ ir „Šilainių sodai“ koordinatorė, menininkė Evelina Šimkutė.

Kaip rašoma pranešime spaudai jau ketvirtą vasarą iš eilės Kauno tvirtovės VIII-as fortas tampa Šilainių kultūros centru. Šiemet čia atvyks 18 aktorių ir muzikantų iš Norvegijos su savo rankomis gamintais instrumentais ir kostiumais. Viduramžių muzikos grupė „Canardus Horribilis“ ir teatro projektas „De Munnfulle“ rodys vaikus ir suaugusius įtraukiantį spektaklį „Fabula silvestri“.

„Šis spektaklis – tai viduramžių iliustracijų ir pagonių mitologijos įkvėpta vidurvasario fantazija. Vidurvasario šventės metu, du jauni mylimieji išsiskiria užkerėtame miške. Senasis ir išmintingasis Miško Tėvas sušaukia visus laukinius žvėris kad padėtų mylimiesiems vėl susitikti, tačiau giliai miške jų tyko pavojus“, – apie spektaklį pasakoja teatro trupės „De Munfulle“ atstovai.

„Fabula silvestri“ taps Kauno tvirtovės festivalio „Baterija“ atidarymo renginiu. Spektaklis vyks rugpjūčio 3–4 dienomis 20 val. 30 min. Renginys nemokamas.

Jau antrus metus vykstančio festivalio sumanymas – paskatinti apleistų Kauno tvirtovės objektų įveiklinimą. Festivalio atidarymo metu nuo 19 val. vyks Šilainių sodų pristatymas, taip pat viename tvirtovės tunelių vykstantis eksperimentinės muzikos projektas „Entropija“ (Marius Paulikas).

Kauno tvirtovė šių metų festivalio programos metu taip pat pakvies ir į jau tradicinių tapusią Naktigonę su žirgais I-ajame forte, su Kauno marių regioniniu parku organizuojamą Šikšnosparnių naktį V-ajame forte, Europos paveldo dienas III-ajame forte, o festivalio uždarymas bus baigiamuoju renginių – Europos tvirtovių dienos paminėjimu IV-ajame forte, kurios metu vyks tarptautinis simpoziumas skirtas fortifikacinio paveldo būklei ir jo įveiklinimo galimybėms.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pasaulinės turizmo dienos proga Birštono gidai susivienija ir kviečia pažinti rudeninį kurortą

Kaune pagerbtos penkios šeimos, gelbėjusios Lietuvos žydus nuo tragiškos lemties

Policijos darbas keičiamas iš esmės: į dalį iškvietimų nevyks, dirbs nuotoliniu būdu

Tiesioginė transliacija: „X erdvės“ pokalbis su Junior A

Kauno rajonas turi naują laivą: plukdys dviratininkus ir rengs pažintines keliones

Kaune daugėja prie nuotolinio mokymo pereinančių mokyklų

Patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis tarp Kauno savivaldybės darbuotojų

Draudimas rinkti miško gėrybes privačiose teritorijose – neatšaukiamas

Gyventojams patyrusiems stresą dėl koronaviruso situacijos - nemokamos psichologinės konsultacijos

R. Karbauskis ramina aistras: skiepai nuo koronaviruso – rekomenduojami