Trenerės patyčių pasaulio čempionate sulaukusi plaukikė iš Kauno: tai turi baigtis

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Iš Kauno kilusi 22-ejų metų Ugnė Mažutaitytė, dalyvavusi pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje, sekmadienį pasidalino atviru įrašu. Socialiniame tinkle sportininkė apkaltino Lietuvos plaukimo federacijos vyriausiąją trenerę Iną Paipelienę viešu įžeidinėjimu.

Kaip plaukikė rašo savo „Facebook“ paskyroje, ją ypač įžeidė I. Paipelienės pasakyti žodžiai apie storas jos šlaunis. U. Mažutaitytė prisipažino, kad paviešinus šią istoriją, atsirado ir daugiau merginų, turinčių panašios nemalonios patirties.

„Atėjo laikas, kuomet nebegaliu tylėti, ir kaip sportininkė, atstovaujanti visoms moterims sporto pasaulyje, jaučiu pareigą prabilti viena svarbia tema. Dieną prieš startą pasaulio čempionate, sulaukiau itin žeminančios replikos. Lietuvos plaukimo federacijos vyriausioji trenerė Ina Paipelienė priešais mano komandą, draugus bei personalą garsiai pakomentavo apie mano išvaizdą, pavadindama mano „leškas“ storomis, – rašo plaukikė.

Tai buvo neprofesionalu ir žema komentuoti apie mano išvaizdą dieną prieš mano svarbiausią gyvenimo startą. Apskritai laidyti bet kokius komentarus apie žmogaus kūną prieš kitus yra nepriimtina. Kitą dieną po mano 200 m nugara starto aš sulaukiau trenerės atsiprašymo. Tik po mano plaukimo ji man pasakė, kad savo komentaru nieko blogo man padaryti nenorėjo…

Kuomet žiniasklaida išleido interviu apie šią situaciją, buvau šokiruota, kiek daug gavau žinučių iš merginų, kurioms teko patirti užgauliojimus dėl savo svorio per savo sportinę karjerą bei gyvenimą. Pasakysiu trumpai ir aiškiai: tai turi baigtis. Jokia moteris neturėtų tyčiotis iš kitų moterų dėl jų figūros, mes kaip tik turėtume viena kitą palaikyti. Ir jeigu kažkokia konstruktyvi kritika turi būti išreikšta, ji turėtų būti išsakyta diskretiškai bei pozityvioje aplinkoje.

Tad visoms savo bendražygėms sportininkėms ir visoms, kurios kada nors buvo gėdinamos dėl savo kūno, noriu garsiai ir aiškiai pasakyti: mes esame stiprios ir vertos būti ten, kur esame. Taigi nebijokime prabilti, nes moterų balsas turi būti išgirstas ir kūno gėdinimo kultūra turi pasibaigti.“

Kaip anksčiau skelbė DELFI, U. Mažutaitytė pasaulio čempionato 200 m plaukimo nugara atrankoje liko 29-a. Kaunietė sportininkė nuotolį įveikė per 2:14.46 min.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

S. Skvernelis „Žalgirio“ varžybas stebėjo su Estijos premjeru

Vilniaus gimtadienio proga Kaunas sukūrė specialias kojines

Tūkstančiai kauniečių sulauks galimybės nemokamai pasitikrinti sveikatą

Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai dėl likusios žiemos sutrikę: kas bus pranašauti sunku

Iš pareigų traukiasi Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

Reitingai: S.Skvernelis krenta žemyn, V.Matijošaičio kritimas sustojo

Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ nušlavė ALBA ekipą

Dainavos rajonas skendi tamsoje: be elektros liko daugiau nei 800 kauniečių

Užsitęsus ginčams, „Kauno grūdai“ atsisakė statybos planų

Tragiška savaitė Lietuvos keliuose: jau žuvo keturi žmonės