Šimtai vaikų šį savaitgalį Palangoje prisimins ilgai

LRPK / R. Dačkaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

500 vaikų iš nepasiturinčių šeimų liepos 27-28 d. dalyvauja užsiėmimuose Palangoje. Vykdant socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ jiems suteikta galimybė pirmąkart pamatyti jūrą.

Palangos savivaldybė anksčiau skelbė, kad šiais metais kurortą aplankys keli šimtai vaikų iš 44 šalies savivaldybių. Dalyvauti Palangos miesto savivaldybės rengiamoje socialinėje akcijoje pakviestos visos šalies savivaldybės, iš kiekvienos paprašyta atvykti su dešimties vaikų grupe ir dviem lydinčiais asmenimis.

Kaip pranešė Prezidentūra, į Palangą atvykusių 7-10 metų vaikų laukia dviejų dienų programa: jų užimtumu rūpinsis profesionalūs animatoriai, vaikų lauks žaidimai bei atrakcijos, duris nemokamai atvers įvairūs muziejai.

Palangos Jūratės ir Kastyčio skvere vaikus šeštadienį pasitiko šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė, o taip pat ir akcijos globėjas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Vėliau minia keliavo iki Palangos tilto.

Klaipėdoje gimęs G. Nausėda dalijosi prisiminimais, kaip pats pirmąkart pamatė jūrą. „Man sakė, kad kitoje pusėje yra Švedija, aš visada stengdavausi ją pamatyti, bet man taip ir nepavyko. Gal šiandien kažkuriam iš jūsų pavyks pamatyti šios užjūrio šalies krantus. Linkiu geros nuotaikos ir puikių įspūdžių“, – sakė G. Nausėda.

Pirmoji ponia D. Nausėdienė, kaip cituoja Prezidentūra, susijaudinusi komentavo vaikų potyrius: „Reikia išvysti tų vaikų akis… Jų žvilgsniuose yra atsakymas, kodėl mums visiems reikia jautrumo, noro ir iniciatyvos, kad pasirūpintume ne tik savais, bet ir kitais vaikais. Tikiuosi, per tas kelias dienas Lietuvos vaikai įkvėps naujų įspūdžių, pajus bendrystės dvasią, užmegs naujas draugystes, gims naujos idėjos ir namo jie grįš subangavusia širdimi.“

Vaikai, jei sąlygos bus palankios, galės maudytis jūroje, gelbėtojai jiems ves edukacinius užsiėmimus. Vėliau vyks piknikas, kuriame mažieji vaišinsis pasienietiška koše, klausysis koncerto – daugelis visa tai patirs pirmą kartą. Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėls Palangos vasaros parke, lankys kurorto muziejus ir susipažins su Palanga.

Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ organizuojama prisidedant prie Nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Sinoptikai įspėja: naktį – stiprus vėjas, kai kurie keliai bus slidūs

Skandalingoji kauniečio R. Alijevo byla: kaltinamasis išteisintas, tačiau pagrindinė mįslė – neįminta

Elektronine bankininkyste pasipiktinusi kaunietė: kaip viską suspėti senjorui?

Šeštadienį Rotušės aikštė pakvipo „Maltiečių“ sriuba: siekiama gražaus tikslo

D. Grybauskaitė Kaune oficialiai pradėjo devintąją „Knygų Kalėdų“ akciją

Londone gyvenantis virtuvės šefas kuria ypatingus desertus Kaune

V. Landsbergis kviečia partijas diskutuoti dėl pirmalaikių rinkimų skelbimo

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta operacija išgelbėjo penkiametės gyvybę

Kaune penktadienį sužibo dar viena eglutė

Savaitgalį orai nedžiugins: numatomi niūrūs ir su krituliais