„Valstiečių“ sąskrydis netoli Prienų: R. Karbauskis ateinantiems rinkimams turi planą B – Kas vyksta Kaune

„Valstiečių“ sąskrydis netoli Prienų: R. Karbauskis ateinantiems rinkimams turi planą B

delfi.lt / Dalia Plikūnė 2019/07/27 18:41
DELFI nuotr.

Jeigu Saulius Skvernelis suktų kitu keliu, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis būtų pasirengęs vesti partijos sąrašą būsimuose Seimo rinkimuose. Jis taip pat griežtai nepaneigia galimybės, kad laimėjus Seimo rinkimus, jis vadovautų Vyriausybei. Tai jis pareiškė žurnalistams šeštadienį vykstančiame LVŽS sąskrydyje Prienų rajone. Tuo tarpu Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad S. Skvernelis yra tas politikas, su kuriuo šis norėtų bendradarbiauti.

„Tikriausiai, tada man teks vesti sąrašą, jeigu neis S. Skvernelis, arba partija nutars, kitaip – kaip nutars partija“, – sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat griežtai nepaneigė, kad partijai laimėjus Seimo rinkimus, jis nesiryžtų užimti premjero pozicijos. „Yra labai daug įvairių variantų. Aš neplanavau būti premjero po praėjusių Seimo rinkimų, kas bus po šitų Seimo rinkimų, bus matyti“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak LVŽS pirmininko, prieš sprendžiant šitą klausimą pirma reikia laimėti šiuos rinkimus. „Mes tikimės, kad mes gerai pasirodysime rinkimuose, o atitinkamai, koks bus sprendimas dėl pozicijų – čia yra kitas klausimas“, – sakė R. Karbauskis, tačiau perklaustas, jis atsakė, kad nesako ne scenarijui, pagal kurį, galbūt jam tektų užimti premjero poziciją.

R. Karbauskis nesureikšmina aplinkybės, kad jo paties reitingas yra žemas. „Atsakykite klausimą, ar konservatorių partijos reitingas yra dabar aukščiausias? (…) O Landsbergio reitingas – koks? Supraskite, kad tai nepriklauso. Tie žmonės, kurie palaiko vieną ar kitą žmogų sąraše reitinguodami, jeigu jie balsuos už tą žmogų – tai dvidešimt keli procentai yra labai daug.

Jeigu šnekėtume apie tai, kad yra tokių tuščių reitingų – kada žmonės palaiko vieną ar kitą Seimo narį, politiką, bet už jį nebalsuotų , tai tas reitingas neduoda. Mes visi atsakome už savo darbus. Liko pusantrų metų, manau, kad žmonės įvertins pagal darbus“, – sakė R. Karbauskis.

Siūlo surengti neeilinį suvažiavimą

V. Pranckietis skeptiškai vertintų galimybę, kad R. Karbauskis vestų partijos sąrašą rinkimuose. „Tai nebūtų sėkmė partijai, nes jo populiarumas dabar yra aiškus, ir reitingai sako, kad tai yra ne tas žmogus, į ką dabar žiūri Lietuva“, – sakė politikas.

Pasak Seimo pirmininko, LVŽS turėtų surinkti suvažiavimą, ir per jį „sutarti žaidimo taisykles rinkimams“. „Suvažiavimas turėtų išrinkti žmones, kurie turėtų būti priekyje“. – sakė V. Pranckietis.

Jo manymu, visą sąrašą turėtų reitinguoti partijos Taryba. „Siūlymai turėtų ateiti iš skyrių, kaip ir numatyta įstatuose – kiekvienas skyrius turi teisę siūlyti“, – sakė V. Pranckietis.

V. Pranckietis: S. Skvernelis yra tas politikas, su kuriuo noriu bendradarbiauti

V. Pranckietis per partijos sąskrydį sakė, kad jaučiasi partijos bendruomenės narys, ir teigė nebijąs, kad jį išmes iš jos. „Bendruomenė neišmes, formalumas gali mane pašalinti, bet ne bendruomenė. Kaip buvo bendruomenėje buvau 20 m., taip ir būsiu su tais žmonėmis toliau, nes tai yra ta aplinka, iš kurios aš užaugau, (…) ir tai, ką pasiekėme, tai pasiekėme tik per tą bendruomenę. Mes vieni į kitus nemėtome akmenų“, – sakė V. Pranckietis, dėl kurio ateities partijoje spręs LVŽS Taryba.

Jis pats teigė nenusiteikęs skaldyti partijos. „Aš nenorėčiau skaldyti partijos, nes kentėtų visas darinys dėl dviejų asmenų. Taip neturi būti, aš manau, kad būtų geriausia atskelti ką nors nedaug, kad visa dauguma išliktų“, – sakė V. Pranckietis.

Jis pats nedramatizuoja padėties, kad jam gali tekti kituose rinkimuose kandidatuoti ir be LVŽS. „Jeigu aš matysiu save politikoje ir ateityje, tai visada turiu kelią. Esu išrinktas vienmandatėje apygardoje. Galiu ir vėl pretenduoti vienmandatėje apygardoje“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas teigė ir per praėjusį kartą ne tiek daug paramos sulaukęs būtent iš partijos. „Laikraštį išleido, tai buvo parama, o daugiau parama kainuodavo ir kandidatui“, – sakė V. Pranckiečiui.

Politikas neslėpė savo simpatijų premjerui Sauliui Skverneliui. „S. Skvernelis yra tas politikas, su kuriuo noriu bendradarbiauti“, – sakė V. Pranckietis.

Tačiau politikas pažymėjo, kad scenarijui – pagal kurį būtų sukurta nauja politinė jėga, įgyvendinti liko nebe daug laiko. „Sukurti naują politinę jėgą yra didelis darbas, didelis rūpestis, galbūt dar ir yra pakankamai laiko, bet jau tas laikas senka, kad sukurtas naujas darinys taptų populiariu, kad žmonės susirinktų, kad sužinotų apie vizijas, kas bus veikiama, ir kodėl turėtų balsuoti už tą naują darinį. Reikėtų ir laiko tam skirti, ne tik darbo“, – sakė V. Pranckietis.

Partijos sąrašas skirsis

Partijos pirmininkas sakė, kad pasirengimo Seimo rinkimams aktyvioji fazė dar neprasidėjo. „Pasirengimas prasideda po praėjusių rinkimų. Vienmandatėse apygardose žmonės dirba. Negali to vadinti nepasiruošimu, tai yra jų darbas“, – sakė R. Karbauskis.

Partijos pirmininko vertinimu, LVŽS stiprioji pusė rinkimuose bus tai, kad jie turi labai daug vienmandatininkų. Jis teigė, kad jų sąrašas skirsis nuo to, kuris buvo 2016 m. tuo, kad jame nebus tų, kurie iš frakcijos jau išėjo.

„Iš mūsų išėjo žmonės, kuriems valdžia yra svarbiau negu kas nors kita. Manau, kad skirtumas tarp LVŽS ir tų, kurie išėjo yra tas, kad mums valdžia niekada nebuvo tikslas. Jiems tai buvo tikslas, ir jie dabar galvoja apie tai, kaip tą valdžią vėl gauti, ir galbūt su valstiečiais tai nėra taip lengva padaryti. Tai yra jų problemos“, – sakė R. Karbauskis.

Jis dėstė, kad nebijotų V. Pranckiečio iššūkio – rinkimuose konkuruoti vienoje apygardoje. „Galiu pajuokauti, kad nepavydėčiau V. Pranckiečiui, jeigu aš dalyvaučiau jo vienmandatėje apygardoje, bet aš nemanau, kad šitas klausimas dabar yra aktualus. Jeigu V. Pranckietis pakeis partiją, arba išeis iš partijos, arba bus pašalintas, tokiu atveju visi pagalvosime“, – sakė R. Karbauskis.

Dalyvių – mažiau dėl javapjūtės

LVŽS sąskrydis vyksta Prienų rajono Pašventupio kaime, ūkininko Jono Vilionio sodyboje. Į sąskrydį susirinko palyginti nedaug partijos narių. Partijos pirmininkas paaiškino, kad taip nutiko dėl to, kad dalis žmonių negalėjo atvykti dėl javapjūtės.

„Įprastai javapjūtė prasideda šiek tiek vėliau, šiais metais ji ankstyva, o mūsų nariai daugiausiai yra ūkininkai, tai – šiek tiek mažiau žmonių“, – sakė R. Karbauskis.

Sąskrydis oficialiai prasidėjo Tautinės giesmės giedojimu. Sąskrydžio dalyvius sveikino Jungėnų kaimo kapela. Nuo scenos sveikinimo žodžius tarė sodybos šeimininkas J. Vilionis, buvo perskaitytas sąskrydyje nedalyvavusio, partijai nepriklausančio, premjero S. Skvernelio sveikinimo žodis. Taip pat raštu sveikinimą atsiuntė koalicijos partnerių socialdarbiečių pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Paklausus, kas nori tarti sveikinimo žodį, ant scenos užlipo V. Pranckietis, kuris pasveikino sąskrydžio dalyvius, ir juos priėmusios sodybos šeimininką – J. Vilionį su gimtadieniu. R. Karbauskis ant scenos per sąskrydžio atidarymą nelipo. Pasak jo, toks buvo sutarimas, kad ant scenos „tik tie, kurie labai nori lipa“.

Partijos pirmininkas ryte dar nebuvo pasveikinęs V. Pranckiečio su penktadienį buvusiu gimtadieniu. „Aš to nežinojau“, – sakė jis.

Suvažiavimo metu vyko daug sportinių rungčių, partijos skyriai buvo pastatę savo palapines su vaišėmis. Dalyviai tradiciškai galėjo susirungti šaškių turnyre su R. Karbauskiu.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA