Savivaldybės atstovai: perpildytų darželio grupių problemos Kaune nėra

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos specialistų pranešimai apie perpildytus vaikų darželius remiasi teoriniais skaičiais, o praktiškai tokios problemos nėra, teigia Kauno miesto savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai trečiadienį pranešė, kad Kaune perpildytos grupės fiksuotos 67 proc. tikrintų vaikų darželių.

„Apmaudu, kad tokie iš pažiūros „dramatiški“ Visuomenės sveikatos centro tyrimo rezultatai remiasi labiau popieriuose esančiais skaičiais, o ne realia situacija“, – BNS atsiųstame komentare teigia savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.

Pasak jos, net jei grupių sąrašuose yra vienu ar dviem vaikais daugiau nei numatyta higienos normose, darželinukų lankomumas „toli gražu nėra šimtaprocentinis“ ir praktiškai grupėse vaikų būna mažiau nei galėtų.

Pilnų grupių problema, J. Baltaduonytės teigimu, dažnai atsiranda ir dėl to, kad tėvai renkasi jiems patogioje vietoje, pavyzdžiui, miesto centre, esančius vaikų darželius ir neatsižvelgia į tuos, kurie priklausytų pagal gyvenamąją vietą.

Kauno savivaldybės atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad mieste darželius lanko ir Kauno rajone gyvenančių žmonių vaikai.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovų, 52-ose tikrintose savivaldybėse užfiksuota ir kitų pažeidimų: dalis darželių neturėjo higienos pasų, nesilaiko juose nurodytų sąlygų, turi nesaugias žaidimų aikšteles, neužtikrina reikiamo sanitarinio įrengimų skaičiaus.

„Higienos normos yra reikalingos ne biurokratams, jos sudaromos, specialistų parengiamos tam, kad užtikrintumėme vaikų sveikatą. Informaciją, kurią gauname apie vis labiau plintančias infekcines ligas, kaip skarlatina (…), kitas infekcines ligas, bent iš dalies būtų galima sieti su atsipalaidavimu, kai kalbama apie higienos normų laikymąsi“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

J. Baltaduonytė savo ruožtu teigė, kad Kaune šiemet didesnio ligų proveržio miesto darželiuose nefiksuota, išskyrus vieną įtartiną salmoneliozės atvejį, kuris iki šiol nepatvirtintas.

Ji taip pat pabrėžė, kad Kaune į ikimokyklinio ugdymo įstaigas telpa visi norintieji, be to, statomi ir atidaromi nauji vaikų darželiai tuose rajonuose, kur sparčiausiai daugėja naujakurių ir yra toks poreikis.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota

Vakar iškritęs lietus tik pradžia – atkeliauja 4 kartus stipresnės liūtys

Prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų

Į smurto skandalą įklimpusi septynių vaikų mama: prašau mane išteisinti

Apie socialinę verslo atsakomybę ir galimybes Lietuvos moksleiviams

Pabėgioti išsiruošęs kaunietis sulaikė neblaivią vairuotoją

Savaitgalį atidaromas dar vienas atnaujintas Kauno parkas

Oficialu: nuo kitų metų turėsime viena nedarbo diena daugiau

Įspėjimas kauniečiams: dviejuose paplūdimiuose maudytis draudžiama

Antras R. Mikutavičiaus žudiko bandymas - nesėkmingas