Baisią avariją išgyvenęs „BMW“ vairuotojas: po melagingų parodymų jau ruošiausi į kalėjimą – Kas vyksta Kaune

Baisią avariją išgyvenęs „BMW“ vairuotojas: po melagingų parodymų jau ruošiausi į kalėjimą

delfi.lt 2019/07/24 15:16
Stop kadras

Kraupią avariją išgyvenęs „BMW“ vairuotojas tik po operacijos išgirdo, kas apie įvykius Kalnaberžėje kalbama viešojoje erdvėje. Prabilęs vyras atviras: „Jei ne vaizdo įrašas, po melagingų kelininkų parodymų jau ruošiausi į kalėjimą“.

Pasidomėjus, kokia „BMW“ vairuotojo būklė, vyras išvardijo kelias operacijas, po kurių dar tik sveiksta, tačiau sako, kad jam svarbiau ne jo paties būklė, o moters, kuri buvo keleivio vietoje. Būtent į priekinę keleivio vietą trenkė staiga atsuktas ekskavatoriaus kaušas.

„Moteris dar komoje. Kai pabudau ligoninėje, reanimacijoje, ir pamačiau baltas lubas, galvojau, kad esu Kėdainiuose, bet man pasakė, kad esu Kaune. Aš ne šventasis, nemeluosiu ir neneigsiu, kad įvykio metu buvau išgėręs. Trys iš keturių, kurie važiavome, buvome kažkiek išgėrę. Kelininkai jau tiek primelavo, kad važiavau per raudoną, nors neva kelininkai rodė sustoti, lėkiau nežmonišku greičiu, gal 150-160 km/h, buvau morališkai palūžęs. Net daktarai sakė, kaip galima išgyventi buvo po tokio smūgio, jei tikrai greitis buvo toks didžiulis. Tai nesuvokiama“, – atviravo „BMW“ vairavęs vyras.

„Man labiau rūpi keleivės būklė, nei mano paties, – sako vyras. – Tik kartą telefonu kalbėjau su jos vyru, sakė, kad ji vis dar komoje. Atsakomybės nesipurtau, bet kai norėjo mane padaryti vos ne žmogžudžiu, tikrai bjauru. Labai dėkoju tam žmogui, kuris paviešino vaizdo įrašą. Aš jo nepažįstu, bet jis yra mano angelas sargas. Turiu šeimą, mažą dukrytę. Dėkoju tam žmogui, kad atsirado tas įrašas“.

Vyras atviras: po avarijos ištiktas šoko įvykio vietoje sugebėjo pasakyti pareigūnams savo vardą ir pavardę, tačiau apie tai sužinojo iš kitų, šio fakto jis nepamena. Tačiau sako puikiai pamenantis, kaip stovėjo automobilių eilėje už sunkvežimių, dar nuėjo iki vieno jų vairuotojų ir paprašė pridegti cigaretę. Netrukus eismą reguliavęs kelininkas pamojo važiuoti lengviesiems automobiliams.

„Važiuodamas mačiau, kad sukioja ekskavatoriaus kaušą, kai buvau netoli, jį nusuko, tai net nepagalvojau pristabdyt automobilio. Kai atsigavęs pamačiau įrašą, maniau, gal norėjo mane pagąsdint, gal kas neužsifiksavo, kai staiga kaušas atsisuko į automobilį ir į jį trenkė. Jei ne įrašas, tai pagal kelininkų parodymus aš būčiau likęs kaltas. Žiūrint įrašą kilo visokių minčių, gal iš ekskavatoriaus išlipęs vyras nuėjo paprašyti kelininkų, kad jį pakeistų, ar susitarti, ką sakyt policijai, nežinau“, – dalijosi vyras.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras sako, kad kai gaus kraujo tyrimo atsakymus, bus aišku, kas ir už ką atsakingas. Tačiau net jei alkoholio kiekis vairuotojo organizme viršijo vairavimui leistiną normą, eismo įvykio priežastinis ryšys pagal vaizdo įrašą nuo to nepriklauso. Be to, atsakomybė gresia ne tik eismo įvykio dalyviams. Anot prokuroro, tyrimo pradžioje nebuvo žinoma apie tuos vaizdo įrašus, o kai kurių apklausos dalyvių parodymai kardinaliai skiriasi nuo to, kas užfiksuota. Prokuroras Arvydas Bernotavičius sako, kad už melagingus parodymus, jei jie buvo pateikti tyčia, taip pat gresia rimti nemalonumai.

„Gauti prieštaringi parodymai, viskas analizuojama, tiriama. Apklausiamieji, prieš duodami parodymus pasirašo, jie būna įspėti dėl atsakomybės už žinomai melagingų parodymų davimą“, – DELFI sakė prokuroras A. Bernotavičius.

Prokuroras neslepia, kad kiekviena pasirodžiusi informacija, kuri atskleidžia avarijos aplinkybes, yra svarbi. Būtent dėl įrašo ekskavatoriaus vairuotojui teks atsakyti į papildomus klausimus. Nors įtarimai niekam dar nepareikšti, surinkti duomenys vis labiau klampina ekskavatoriaus operatorių. Vyras ne tik nepaisė taisyklių, draudžiančių dirbti su technika, kai praleidžiamas automobilių eismas, įvykio vietoje jam buvo nustatytas 0,60 prom. girtumas. Be to, jei paaiškės, kad apklausiamas davė melagingus parodymus, atsakomybė gresia ir už tai.

Už melagingų parodymų davimą asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

DELFI primena, kad avarija įvyko liepos 13 d. Kalnaberžės kaime. 13 val. 24 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad remontuojamame kelio ruože ties Kalnaberžės kaimu lengvasis automobilis „BMW“ rėžėsi į kelininkų ekskavatorių, yra prispaustų žmonių. Į įvykio vietą išskubėjo net keturi greitosios medicinos pagalbos medikų ekipažai, Dotnuvos ir Kėdainių ugniagesiai, policijos pareigūnai.

Ugniagesiams teko specialiomis žirklėmis karpyti metalo laužu virtusio automobilio konstrukcijas ir vaduoti žmones. Visi išvežti į Kėdainių ir Kauno ligonines.

Daugiau informacijos skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.