Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno mokyklų ir gimnazijų abiturientai šiųmečiuose brandos egzaminuose pademonstravo išskirtinę „sportinę formą“. Skaičiuojant atskirų dalykų rezultatus, iš viso 409 darbai įvertinti šimtukais. Tai daugiau kaip penktadalis aukščiausių įvertinimų visos šalies mastu. Iš viso šimtukus gavo 296 kauniečiai.

Daugiau kaip pusė šimtukų – iš anglų kalbos egzamino (235). Toliau rikiuojasi informacinės technologijos (52), matematika (51) bei lietuvių kalba ir literatūra (22). Maksimaliu balų skaičiumi taip pat įvertinti biologijos (13 šimtukų), chemijos (12), rusų kalbos (6), fizikos ir geografijos (po 5) bei istorijos (3) kauniečių laikyti brandos egzaminai.

Net penki Kauno abiturientai pelnė po 5 šimtukus. Tokių išskirtinių pasiekimų visoje Lietuvoje šiemet buvo vos devyni. Du kauniečiai gavo po 4 šimtukus, o 21 mokyklą baigę dvyliktokai surinko po 3 šimtukus, dar 45 abiturientų „sąskaitose“ – po 2 šimtabalius įvertinimus.

Kalbinta Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė pasakojo, kad „tokie aukšti rezultatai džiugina ir skatina išlaikyti tą įgytą pagreitį švietimo srityje, o tuo pačiu nubrėžia gan aiškias gaires, kur reikėtų pasitempti ir skirti daugiau dėmesio. Kaunas ir toliau laikosi principo, kad ugdymo procesai miesto mokyklose turi būti ne vien rezultatyvūs, bet ir šiuolaikiški, turiningi bei patrauklūs.“

Džiaugiamės „šimtukininkų“ pasiekimais ir vertiname jų pastangas, tačiau turime pripažinti, kad neretai ne vien skaičiai atestatuose parodo tikrąjį jaunų žmonių potencialą. Todėl išties verta stengtis, kad jaunieji talentai Kaune turėtų visapusiškas galimybes atsiskleisti bei augti įvairiose srityse“,– teigė R. Šnapštienė

Visiems šimtukus gavusiems Kauno abiturientams bei juos parengusiems mokytojams įteikti mero padėkos raštai, o 3 ir daugiau šimtukų pelniusiems – atminimo dovanos – parkeriai.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą

Paskutinį mėnesio sekmadienį - priminimas kauniečiams

Garsus mokslininkas pamokė, kaip atsikirsti Lietuvos vakcinų priešininkams

Kauniečiai išskyrė 10 priežasčių, kodėl Kaunas – geriausias Lietuvoje

Kaune sekmadienį atidaromas atnaujintas Santarvės parkas

„Laisvės pikniko“ diskusija: ar Kauno meras vykdo duotus pažadus?