Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno mokyklų ir gimnazijų abiturientai šiųmečiuose brandos egzaminuose pademonstravo išskirtinę „sportinę formą“. Skaičiuojant atskirų dalykų rezultatus, iš viso 409 darbai įvertinti šimtukais. Tai daugiau kaip penktadalis aukščiausių įvertinimų visos šalies mastu. Iš viso šimtukus gavo 296 kauniečiai.

Daugiau kaip pusė šimtukų – iš anglų kalbos egzamino (235). Toliau rikiuojasi informacinės technologijos (52), matematika (51) bei lietuvių kalba ir literatūra (22). Maksimaliu balų skaičiumi taip pat įvertinti biologijos (13 šimtukų), chemijos (12), rusų kalbos (6), fizikos ir geografijos (po 5) bei istorijos (3) kauniečių laikyti brandos egzaminai.

Net penki Kauno abiturientai pelnė po 5 šimtukus. Tokių išskirtinių pasiekimų visoje Lietuvoje šiemet buvo vos devyni. Du kauniečiai gavo po 4 šimtukus, o 21 mokyklą baigę dvyliktokai surinko po 3 šimtukus, dar 45 abiturientų „sąskaitose“ – po 2 šimtabalius įvertinimus.

Kalbinta Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė pasakojo, kad „tokie aukšti rezultatai džiugina ir skatina išlaikyti tą įgytą pagreitį švietimo srityje, o tuo pačiu nubrėžia gan aiškias gaires, kur reikėtų pasitempti ir skirti daugiau dėmesio. Kaunas ir toliau laikosi principo, kad ugdymo procesai miesto mokyklose turi būti ne vien rezultatyvūs, bet ir šiuolaikiški, turiningi bei patrauklūs.“

Džiaugiamės „šimtukininkų“ pasiekimais ir vertiname jų pastangas, tačiau turime pripažinti, kad neretai ne vien skaičiai atestatuose parodo tikrąjį jaunų žmonių potencialą. Todėl išties verta stengtis, kad jaunieji talentai Kaune turėtų visapusiškas galimybes atsiskleisti bei augti įvairiose srityse“,– teigė R. Šnapštienė

Visiems šimtukus gavusiems Kauno abiturientams bei juos parengusiems mokytojams įteikti mero padėkos raštai, o 3 ir daugiau šimtukų pelniusiems – atminimo dovanos – parkeriai.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žiemos išdaigos: miškininkai negali atlikti numatytų darbų

A. Juozapavičiaus prospekte „Audi“ ir „Lexus“ susidūrimas

„Microsoft“ atsisako „Windows 7“: nuo dabar sistema gali tapti lengvu programišių taikiniu

Kaunietis prašo pagalbos: apvogtas automobilis, kuriame buvo itin didelė pinigų suma

Virš Kauno pakilę aplinkosaugininkai išvydo nerimą keliančius vaizdus

Kauno daugiabučių kiemai atsisveikina su sovietiniu palikimu (foto)

S. Skvernelis į krepšinio rungtynes „Žalgirio“ arenoje pakvietė svečią iš Lenkijos

Stipri avarija ant Č. Radzinausko tilto: pranešama apie sužeistuosius

Kauno klinikose unikali mažylio Mato istorija: sudėtinga operacija vos 9 gyvenimo parą

Didžiausią Lietuvos oranžeriją užlies muzikos garsai ir įspūdingas spalvų šou