Už R. Mikutavičiaus nužudymą kalinčio V. Belecko teismas nepagailėjo

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymą nuteistas Vladas Beleckas turi kalėti iki gyvos galvos, ketvirtadienį paskelbė Kauno apygardos teismas, atmetęs nuteistojo prašymą skirti terminuotą bausmę.

„Teikimas yra nepagrįstas, todėl teisėjų kolegija (…) nutaria netenkinti Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos teikimo“, – sakė teisėja Svetlana Jurgaitienė.

Pasak jos, aplinkybė, kad jis jau praleido 20 metų nelaisvėje, yra tik formali, tačiau nesudaro pagrindo tenkinti prašymą skirti terminuotą bausmę.

R. Mikutavičiaus žmogžudystės organizatorius prašo malonės: nieko nežudžiau, o sėdžiu vienintelis 10 nuotr.

Tuo tarpu nuteistojo asmenybės pokyčiai nėra pakankami, jog būtų galima sakyti, kad bausmės tikslai buvo pasiekti. „Atlikus vertinimą, nuteistajam V. Beleckui nustatoma vidutinė pakartotino nusikalstamo elgesio rizika“, – sakė teisėja.

Ji pabrėžė, kad įkalinimo metu nuteistasis buvo du kartus baustas už pažeidimus. „Minėtos aplinkybės neigiamai charakterizuoja nuteistąjį“, – sakė S. Jurgaitienė.

Nuteistojo advokatas Ričardas Girdziušas po posėdžio žurnalistams sakė apgailestaujantis, kad teismas atmetė teikimą bei sakė siūlysiantis tokį sprendimą skųsti.

„Teismo juk nebuvo prašoma, kad jis paleistų V. Belecką į laisvę, tiesiog buvo prašymas bausmę pakeisti terminuotu laisvės atėmimu“, – sakė advokatas.

„Turint galvoje, kad jam šiuo metu yra 65–eri, tai, jeigu būtų nustatę maksimalų terminą, gal ir būtų sulaukęs tos galimybės kažkada išeiti į laisvę“, – pridūrė advokatas.

Jis svarstė, kad pakartotinio nusikaltimo riziką reikėtų vertinti realiai, atsižvelgiant, kokio amžiaus bus nuteistasis, kai jis išeis į laisvę.

2000 metais V. Beleckas nuteistas už kunigo ir kolekcininko R. Mikutavičiaus nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizavimą. Jis bausmę atliko Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, 2016 metais buvo perkeltas į pataisos namus.

Kauno kunigas, poetas, kolekcininkas 63 metų R. Mikutavičius nužudytas 1998 metų liepos 1 dieną. Kunigas 1998 metų birželio 31-osios vakarą buvo įviliotas į svetimą butą. Ten jis apsvaigintas eteriu, po to žudikų automobilio bagažinėje nuvežtas prie Nemuno, kur dar gyvas išrengtas, suvyniotas į tinklą ir nuskandintas. Nusikaltėliai iš kunigo buto pavogė įvairių meno vertybių, įvertintų milijonais litų.

Už kunigo nužudymą kartu su V. Belecku kalėti buvo nuteisti dar trys jo bendrininkai: Ivanas Kvaskovas, Artūras Daškovskis ir Valdas Puodžiūnas. I. Kvaskovas vėliau nusižudė pataisos namuose.

Pagal šių metų kovą Seimo priimtas pataisas, iki gyvos galvos nuteistas žmogus po 20 metų įkalinimo gali prašyti teismo peržiūrėti bausmę. Įvertinęs nuteistojo elgesį teismas gali nustatyti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki dešimties metų.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą

Paskutinį mėnesio sekmadienį - priminimas kauniečiams

Garsus mokslininkas pamokė, kaip atsikirsti Lietuvos vakcinų priešininkams

Kauniečiai išskyrė 10 priežasčių, kodėl Kaunas – geriausias Lietuvoje

Kaune sekmadienį atidaromas atnaujintas Santarvės parkas

„Laisvės pikniko“ diskusija: ar Kauno meras vykdo duotus pažadus?