Kaune kylančio viešbučio būsimiems valdytojams – milijoninė bauda

Būsimas „Moxy“ viešbutis Kaune / Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Maironio gatvėje statomo „Moxy“ viešbučio valdytojas „Marriott International“ liepos 10 d. sulaukė nemalonių žinių iš Jungtinės Karalystės Informacijos komisaro tarnybos (Information Commissioner’s Office – ICO). Šie viešbučių tinklui ketina skirti 99,2 mln. svarų sterlingų baudą už tai, kad nesugebėjo apsaugoti 339 mln. savo svečių asmeninių duomenų.

Kaip rašo BBC, incidentas tikriausiai įvyko 2014 m., tačiau išaiškintas buvo tik praėjusiais metais.

Programuotojai, įsilaužę į „Marriott“ sistemą, sugebėjo pavogti 339 mln. duomenų, iš kurių 30 mln. priklauso europiečiams. Klientų iš Europos duomenys buvo pavogti iš „Starwood“ viešbučių tinklo, kurį „Marriott“ įsigijo prieš trejus metus. Po įsilaužimo pažeista svečių registravimo sistema palaipsniui panaikinta.

Atsakydamas į tokią baudą „Marriott“ prezidentas Arne Sorenson teigė: „Esame labai nusivylę tokiu ICO ketinimu ir jį skųsime. „Marriott“ viso tyrimo laikotarpiu bendradarbiavo su ICO. Šios kriminalinės atakos, susijusios su svečių registracijos duomenimis, mes labai gailimės ir į svečių privatumą bei informacijos saugumą žiūrime labai rimtai. Stengiamės stipriai dirbti, kad išlaikytume aukštą kokybės lygį, kurio svečiai iš mūsų tikisi.“

ICO teigimu „Marriott“ neužtikrino savo klientų asmens duomenų saugumo. „Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) arba GDPR (angl. General Data Protection Regulation) aiškiai nurodo, kad organizacijos turi būti atsakingos už asmeninę informaciją, kurią saugo. Tai reiškia, kad įmonės ne tik turi atsakingai žiūrėti į tai, kokius duomenys laiko, bet ir kaip jie yra saugojami“, – pareiškė informacijos komisarė Elizabeth Denham.

Oficialiai pradėtos vieno didžiausių Kauno viešbučių statybos 27 nuotr.

„Marriott“ tinklo viešbutis „Moxy“ Kaune pradėtas statyti šių metų gegužės 15 d. ir bus pirmasis toks Baltijos šalyse. Viešbutis duris turėtų atverti jau 2020 m. birželį.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

Paskelbta kada bus pasirašyta ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis (papildyta)

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka