G. Nausėdos komandoje postas atsirado ir buvusiam Kauno vicemerui

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos kanceliarijai vadovaus Algė Budrytė, vadovavusi jo rinkimų kampanijos štabui, prezidento kabinetui – Ieva Ručinskaitė, iki šiol dirbusi Žemės ūkio ministerijoje ir taip pat talkinusi per kampaniją. Tuo metu vidaus politikos grupės vadovo pozicija atiteko buvusiam Kauno vicemerui P. Mačiuliui.

A. Budrytė anksčiau vadovavo bendrovei „International Fintech“, dar anksčiau vadovavo „Swedbank“ Asmeninės bankininkystės departamentui bei dirbo kituose bankuose, yra buvusi naujienų portalo 15min.lt direktoriaus pavaduotoja. I. Ručinskaitė ministerijoje vadovavo Europos Sąjungos reikalų koordinavimo skyriui.

Kaip trečiadienį pranešė G. Nausėda, jo komandoje taip pat dirbs Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktoriumi iki šiol dirbęs Simonas Krėpšta. Jis vadovaus ekonominės ir socialinės politikos grupei. Lietuvos banke S. Krėpšta dirbo nuo 2008 metų gruodžio.

Buvęs Kauno vicemeras P. Mačiulis vadovaus vidaus politikos grupei. Šis politikas anksčiau buvo artimas Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bendražygis ir „Vieningo Kauno“ narys. Iš šių pareigų jis pasitraukė nusprendęs prezidento rinkimuose paremti diplomatą Vygaudą Ušacką, o šiam pralaimėjus pirminius konservatorių rinkimus netrukus prisijungė prie G. Nausėdos komandos.

Užsienio politikos grupei vadovaus diplomatė Asta Skaisgirytė – Liauškienė. Užsienio reikalų ministerijoje (URM) ji dirbo nuo 1993 metų ir yra ėjusi viceministrės pareigas, dirbo ambasadore Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Paskutiniu metu ji dirbo URM politikos direktore.

Aplinkos ir infrastruktūros grupei vadovaus buvęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Jis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotu ministru dirbo 2012-2014 metais. Paskutiniu metu J. Neverovičius dirbo privačiame versle.

Teisės grupei vadovaus Konkurencijos tarybos vicepirmininkė Jūratė Šovienė. Ji trečiadienį savo prašymu atleista iš pareigų taryboje, kurioje dirbo apie dvidešimt metų.

Komunikacijos grupei vadovaus Aistis Zabarauskas, vadovavęs G. Nausėdos štabo komunikacijai rinkimų metu. Jis 1996–2004 metais dirbo žurnalistu Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, o 2004–2018 metais dirbo projektų direktoriumi ryšių su visuomene agentūroje „Integrity PR“.

Nacionalinio saugumo grupės vadovą išrinktasis prezidentas žada paskelbti mėnesio pabaigoje. Jis taip pat sako dar neišsirinkęs vadovo švietimo, mokslo ir kultūros grupei.

„Ši grupė yra nepaprastai svarbi, nes kultūros ir švietimo reikšmę ir svarbą akcentavome rinkimų kampanijos metu, štai kodėl mes iki šiol labai atidžiai ir atsakingai rinkdamiesi taip dar ir nepadarėme galutinio sprendimo“, – sakė G. Nausėda. Jis sakė, kad sprendimas bus priimtas netrukus.

Pasak išrinktojo prezidento, komunikacijos ir teisės grupės jau yra beveik baigtos formuoti, o kitos grupės taip pat jau beveik suformuotos. „Galima sakyti, komanda kaip tokia šiandien jau egzistuoja“, – sakė G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas G. Nausėda trečiadienį konkrečių ministrų vardų nepaskelbė, tačiau pakalustas pareiškė nematantis argumentų, kodėl krašto apsaugos ministras Raimunas Karoblis negalėtų tęsti darbo.

„Aš šiandien nematau labai rimtų argumentų, kodėl jis negalėtų dirbti toliau, – žurnalistams Prezidentūroje sakė būsimasis šalies vadovas. Manau, kad ponas Karoblis užsirekomendavo kaip gerai dirbantis savo darbą, gerai susipažinęs su tarptautinių organizacijų vidine virtuve, turintis gerus kontaktus, turintis aiškią viziją.“

G. Nausėda perspėjo, kad neleis kertinėms ministerijoms tapti politinių dalybų objektu. „Tie, kurie planuoja būti ministrais, tegu nebūtinai skuba siūtis ministrų kostiumų, o tie, kurie turi tuos kostiumus, nebūtinai tegu atiduoda tuos kostiumus į komisą“, – tvirtino išrinktasis prezidentas.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pasaulis be žiniasklaidos: ar įmanomas toks scenarijus?

Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai