Neįprasto policijos reido metu kauniečiai patys laukė pareigūnų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai vykdė draugišką reidą – akciją „Švarus vairuotojas“. Renginio metu vairuotojams pareigūnai padėjo pasitikrinti, ar kuris jų dar turi galiojančių Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų.

Tunelio gatvėje, prie Dainų slėnio, šiandien įsikūrę pareigūnai vairuotojų bausti neketino. Jų akcijos tikslas – šviesti vairuotojus ir bendrauti su visuomene.

„Tai švietimo akcija. Mums smagu, kad žmonės domisi savo pažeidimais. Galbūt kažkas tiesiog užklysta pasižiūrėti, kas čia vyksta, tačiau bet kokiu atveju taip mes kuriame dialogą tarp visuomenės ir policijos“, – „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus specialistas Paulius Stanionis.

Akcija vyko nuo 11 val. iki 13 val. P. Stanionio teigimu, joje iki 12 val. buvo sudalyvavę jau apie 80–100 vairuotojų: „Atvykus mus pasitiko net kelios eilės vairuotojų, norinčių pasitikrinti savo pažeidimus. Visą valandą nuo 11 val. iki 12 val. dirbome nesustodami.“

Neįprasto reido metu sutikta tik 10 proc. vairuotojų, pažeidusių KET reikalavimus. „Žmonės galvojo, kad jų pažeidimai jau pasibaigę, tačiau patikrinus paaiškėjo, kad jie galioja“, – įspūdžiais dalijosi P. Stanionis.

Daugumą draugiškame reide dalyvavusiųjų galima pavadinti „Švariais vairuotojais“. Jie per pastaruosius metus nepažeidė KET, savo pavyzdingu elgesiu kelyje puoselėjo eismo saugumą ir skatino kitus eismo dalyvius drausmingai dalyvauti eisme. Pareigūnai šiuos vairuotojus kvietė jungtis į „Švarių vairuotojų“ bendruomenę socialiniame tinkle.

Pavyzdingieji vairuotojai gavo ne tik „Švaraus vairuotojo“ vardą pažymintį lipduką automobiliui, bet ir partnerių dovanų. Visi akcijos dalyviai taip pat turėjo galimybę pasivaišinti ledais.

Ši akcija liepos 4-ąją vyko ne tik Kaune, bet ir Klaipėdoje, Vilniuje. Draugiškas reidas rengiamas jau 10-ą kartą. Iš trijų didžiųjų miestų jame sudalyvavo daugiau nei 1300 žmonių, o „Švaraus vairuotojo“ vardą pelnė ir apdovanoti buvo 750 vairuotojų.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas