Greičiausioje Kauno gatvėje vairuotojai netrukus turės pristabdyti

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauniečiai gerai atmena nesenus laikus, kai vakarais Jonavos gatve galėjo skuosti 80 km/val. greičiu. Šioje pagrindinėje miesto gatvėje greitis palaipsniui sumažintas, tačiau Kaune dar buvo likusi viena vieta, kur galiojo minėtas greičio ribojimas. Visgi neužilgo ir rytine Taikos prospekto atkarpa judantys vairuotojai turės atleisti akceleratorių.

Antradienį posėdžiauti susirinkusi Kauno miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija svarstė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus prašymą Taikos prospekte sumažinti maksimalų leistiną greitį iki 60 km/val. arba 70 km/val.

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, šios gatvės dalis nuo geležinkelio tilto ties Kauno automobilių turgumi iki Ateities plento buvo vienintelė mieste likusi atkarpa, kuria buvo galima važiuoti 80 km/val. Kadangi srautas įprastai juda 10 km/val. greičiau nei leidžiama, vairuotojai švelniai tariant ne pačia lygiausia danga skriedavo ir 90 km/val.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius portalo žurnalistams aiškino, kad greičio ribojimas nuo 80 km/val. iki 70 km/val. – ne tiek ir daug – mažinamas, nes minėtoje gatvės atkarpoje padaugėjo įmonių, transporto priemonės paliekamos važiuojamojoje dalyje, tad automobilių taip pat daugėja.

„Maksimalus leidžiamas greitis keičiamas ir atsižvelgiant į gatvės būklę, kuri šiuo metu nėra gera. Kaip tik rengiamas Taikos prospekto atnaujinimo projektas, kitais metais planuojame ją sutvarkyti“, – sakė M. Matusevičius, pridūręs, kad naujas ribojimas turėtų įsigalioti liepos viduryje.

Rekonstravus gatvę, galimas daiktas, vėl bus grąžintas ankstesnis ribojimas. Aptariama Taikos prospekto atkarpa, pastebėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas, buvo viena iš nedaugelio, gali būti, net vienintelė Kauno mieste, kurioje dar buvo galima važiuoti 80 km/val. greičiu.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad 2016-ųjų rugsėjį nuspręsta maksimalų greitį nuo 80 km/val. iki 70 km/val. vakarais mažinti Jonavos gatvėje, o tam tikrose Karaliaus Mindaugo prospekto atkarpose įvestas 50 km/val. ribojimas. Šiuo metu Jonavos gatve leidžiama judėti ne greičiau kaip 60 km/val.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Eismo įvykis kelyje Ukmergė–Kaunas: nukentėjo 9 asmenys (papildyta)

Kauno rajone apvirto kombainas

Romainiuose nužudytas vyras palydėtas į paskutinę kelionę

Šeštadienio avarijų maratonas nesibaigia

Ambicingas tyrimas: Kauno medikai siekia išsiaiškinti, kodėl žmonės žudosi

Dėl užsiliepsnojusio automobilio autostradoje Kaunas–Klaipėda buvo spūstys

Kauniečiai nesirūpina miesto aplinka: palieka šiukšles, kur negalima

Traumą išsigydęs Jonas Mačiulis prisijungs prie rinktinės stovyklos

Dviračių entuziastas griauna didžiausius mitus apie važinėjimą ant dviejų ratų

Neramus šeštadienis kelyje Kaunas - Klaipėda: liepsnojo automobilis (foto)