Kreditoriaus pažeistų teisių gynimas santuokos nutraukimo procese

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Buvau paskolinęs draugui jo bendro šeimos būsto statybai didelę pinigų sumą. Neseniai sužinojau, kad jis nutraukė santuoką su sutuoktine ir visą turtą paliko jai. Dabar jis yra beturtis ir neturiu iš ko išsiieškoti skolos. Ką daryti tokioje situacijoje?

Į klausimą atsako advokatė Raimonda Lazauskienė.

Pažymėtina, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatomis, sutuoktiniai ar vienas iš jų kreipęsi į teismą , dėl santuokoje įgyto turto padalijimo, privalo teismui nurodyti jiems žinomus bendrus sutuoktinių ar vieno iš jų kreditorius ir apie bylos iškėlimą pranešti kreditoriams, nusiunčiant jiems pareiškimo dėl turto padalijimo kopiją, kadangi vieno ar abiejų sutuoktinių kreditoriai turi teisę įstoti į bylą dėl turto, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, padalijimo kaip tretieji asmenys, pareiškiantys savarankiškus reikalavimus.

R. Lazauskienė / „Advocatera“ nuotr.

Kreditorius, kuris nebuvo įtrauktas į santuokos nutraukimo bylą, dėl ko buvo pažeistos jo teisės, gali apginti savo pažeistas teises kreipdamas į teismą dėl proceso atnaujinimo santuokos nutraukimo byloje.

Atskirais atvejais, kai byloje, kurioje sprendžiami santuokos nutraukimo ir jos teisinių pasekmių klausimai, kreditoriaus teisės gali būti iš esmės nepažeidžiamos, o jo reikalavimas gali būti patenkintas ir santuoką nutraukus (pvz., kreditorius kreipiasi dėl skolos priteisimo pagal solidariąją abiejų sutuoktinių prievolę arba nutraukus santuoką ir padalijus sutuoktinių turtą skolininkas (vienas iš sutuoktinių arba jie abu) turi pakankamai turto, į kurį gali būti nukreiptas išieškojimas), todėl kreditorius, nors ir nebuvo įtrauktas į santuokos nutraukimo bylą, gali pasirinkti kitą pažeistų teisių gynimo būdą ir, neprašydamas atnaujinti proceso santuokos nutraukimo byloje, kreiptis į teismą su reikalavimu atskiroje byloje.

Taigi, savo pažeistas teises gali ginti arba kreipdamasis į teismą dėl proceso atnaujinimo santuokos nutraukimo byloje arba kreipdamasis į teismą dėl skolos priteisimo pagal solidarią abiejų sutuoktinių prievolę.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu

Dėl asmeninių konsultacijų ir teisinių paslaugų suteikimo atvykite į advokatų kontorą „Advocatera“ Kaune, prieš tai suderinus atvykimo laiką telefonu 8 671 29151. Daugiau naudingos informacijos galima rasti ir advokatų kontoros interneto svetainėje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes

Amaliuose įlėkė į parduotuvės aikštelę ir sužeidė žmogų

Gatvių pavadinimai Lietuvoje: nuo Ąžuolų g. iki Lašinių g.

Kauniečiai vasarą išnaudojo kitaip: pėsčiomis keliavo iki Palangos

Jaunieji žalgiriečiai pranoko varžovus ir išplėšė trofėjų