Paaiškėjo, kada kauniečiams bus atverta Vienybės aikštė – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo, kada kauniečiams bus atverta Vienybės aikštė

BNS 2019/06/26 11:27
R. Tenio nuotr.

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje Vienybės aikštę rekonstruojančios bendrovės „Urban Inventors“ atstovai atskleidė, kada ruošiamasi baigti grandiozinius aikštės ir verslo centro atnaujinimo darbus. Reikalai objekto vystytojams stojo dėl strigusio granito viešojo pirkimo, bet Kauno savivaldybė šias problemas, rodos, išsprendė.

Šiuo metu rekonstruojamą vieną pagrindinių Kauno vienybės aikštę atverti planuojama rudenį. „Pastatas bus baigtas rugsėjo mėnesį, o aikštė – spalio mėnesį“, – BNS sakė bendrovės „Urban Inventors“, vystančios verslo centrą BLC2 ir rekonstruojančios Vienybės aikštę, vadovas Lionginas Šepetys.

Baigus darbus aikštė taps atvira lankymui. Vienybės aikštės rekonstrukciją vykdo koncerno SBA nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Urban Inventors“, šiuo metu taip pat baigianti šalia esančio buvusio „Pramprojekto“ pastato rekonstrukciją – čia įsikurs verslo centras BLC2.

Šiuo metu aikštėje klojama granito danga ir liejamos betoninės formos, kuriose bus žaliosios zonos. Jų kraštai nuožulnūs ir pritaikyti aktyvaus sporto mėgėjams – riedlentininkams, riedutininkams ir kitiems.

„Tai neabejotinai pats didžiausias iššūkis, koks mums iki šiol yra tekęs kaip kompanijai. Tai techniškai sudėtinga, nes naudojamas baltas betonas, be to, aikštės formos – labai asimetriškos, todėl viskas turi būti išformuota ranka“, – pasakojo betoninius elementus liejančios Latvijos bendrovės „City Playgrounds“ vadovas Janis Kundzinis.

„Mes savęs nelaikome statybininkais, mes veikiau menininkai“, – pridūrė bendrovės, jau daugiau kaip dešimtmetį įrengiančios įvairius riedučių parkus, vadovas. Jo vertinimu, aikštės projektas – vienas geriausių sprendimų miestui, nes čia erdvės reprezentatyvumas susipina su funkcionalumu ir padeda išlaikyti ją gyvą, pritraukti jaunus, aktyvų laisvalaikį mėgstančius žmones.

Sudėtingi ir granito klojimo darbai: jiems naudojamos ypač didelės ir sunkios plokštės – kiekviena jų sveria apie pusę tonos. „Ši sistema yra laidi vandeniui, nebijo druskų, nebijo šalčio. (…) Čia vyks koncertai, važiuos sunkiasvoris transportas – tai kai kuriose zonose galės tikrai jis važiuoti“, – sakė granitą klojančios bendrovės „Gevalda“ vadovas Jonas Dogelis.

Granitą Vienybės aikštei pagal sutartį teikia Kauno miesto savivaldybė. Darbai užsitęsė, nes ne iš pirmojo karto pavykto įvykdyti granito viešąjį pirkimą.

Aikštėje turėtų atsirasti keli vandens telkiniai, taip pat fontanas. Čia bus pasodinta keletas didelių medžių, metančių šešėlį, taip pat dešimtys mažesnių želdinių. Vienybės aikštė taip pat išlaikys reprezentacinę funkciją: čia išliks erdvės renginiams, koncertams, ceremonijoms ir susibūrimams.

„Urban Inventors“ po aikšte įrengė dviejų aukštų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje gyventojų reikmėms suteiks 50 automobilių stovėjimo vietų. Dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė šiuo metu jau baigta, ja naudojasi dalis verslo centro darbuotojų. Pilnai ji bus atverta tuomet, kai bus baigti likusieji darbai. Rekonstruotame verslo centre taip pat atsiras kavinių promenada.

Bendra „Urban Inventors“ investicijų vertė į aikštę ir verslo centrą siekia beveik 40 mln. eurų. Aikštės erdvės kaina – per 10 mln. eurų, iš jų apie 5 mln. eurų sudaro aikštės viršutinės dalies darbai.

Baigiamame rekonstruoti BLC2 verslo centre šiuo metu rezervuota apie trečdalis ploto. „Manau, kad yra tipiška situacija, kad pagrindiniai nuomininkai pradeda judėti, kai atsiveria fasadai. Mes tą irgi pajutome: kai tik pamatė žmonės, kad yra realus vaizdas, labai aktyvus prasidėjo nuomos procesas“, – sakė L. Šepetys.

Dauguma nuomininkų, pasak jo, tipiški Kaunui: nuomojasi po 300–500 kvadratinių metrų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA