Kauniečiai sunerimę: Palemonas paskendo juoduose dūmuose – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai sunerimę: Palemonas paskendo juoduose dūmuose

Stopkadras

Trečiadienį po vidurdienio į „Kas vyksta Kaune“ pradėjo plaukti vaizdo įrašai, kuriuose – iš „Palemono keramikos gamyklos“ kaminų besiveržiantys juodų dūmų kamuoliai. Bendrovės atstovai tikina, kad procesui turi visus leidimus, tuo metu aplinkos apsaugos institucijos vyksta į vietą tirti oro taršos.

Kaip apie 12.15 val. rašė skaitytojai, iš Palemone esančios statybinių medžiagų gamyklos kamino pradėjo veržtis juodi dūmai, gyventojai teigė, kad vidury dienos kūrenami „nuodai“, visas dangus pajuodęs.

Ne pirmas kartas

„Čia įsisenėjusi problema. Kol kažkas nesiims veiksmų, tol niekas nesikeis. Tai reikia viešinti, kad žmonės sužinotų, kas vyksta. Visą Kauną teršia, žmonės nuodija ir net nesibaimina dėl to… Viskas akivaizdžiai dienos metu“, – piktinosi vaizdo įrašą atsiuntęs vyras.

Jis pateikė ir teoriją, kodėl vyksta tokie dalykai, kuri, pažymime, nėra redakcijos nuomonė. Esą įmonės valdžia yra įtakinga ir kažkam duoda kyšių, nes besiskundžiančių aplinkinių gyventojų yra išties daug.

„Visi skambina gamtos apsaugoms. Žodžiu, katilai būna prigesinami valandėlei, o po to vėl tas pats. Atsibodo žmonėms skambinėti. Tuoj patys imsimės veiksmų“, – ryžtingai nusiteikęs buvo kaunietis, nurodęs, kad link rūkstančio kamino nulėkė ir kažkieno iškviestos trys ugniagesių mašinos.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus budėtojas „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad į „Palemono keramikos gamyklą“ buvo išsiųstos trys autocisternos, tačiau atvykę ugniagesiai pamatė, kad vyksta technologinis procesas.

„Žmonėms pasirodė, kad kažkas dega, bet ten vyksta normalus gamybinis technologinis procesas – išmesti juodi dūmai į aplinką. Pranešimas nepagrįstas“, – sakė pašnekovas, pridūręs, kad pajėgos greitai atšauktos. Apie 12.50 val. dvi brigados jau buvo grįžusios į komandas, vienas ekipažas iškvietimo vietoje dar tikslino duomenis.

Išvyko matuoti oro taršos

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Jurgita Sadauskaitė „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad gautas pranešimas apie taršą. „Mano duomenimis, iš „Palemono keramikos“ jokių žinių apie šį dūmijimą negavome. Galiu pasakyti, kad įmonė dirba su tokiai veiklai Aplinkos apsaugos agentūros išduotu leidimu“, – aiškino J. Sadauskaitė.

Anot jos, kadangi šiai bendrovei išduotas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimas, ją kontroliuoja Aplinkos kokybės departamento Kauno aplinkos kokybės kontrolės skyrius – skundas perduotas nagrinėti jiems. J. Sadauskaitė prisiminė, kad tas pats buvo ir pernai.

Kauno aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėją pavaduojančios Valdonės Liaugaudienės tvirtinimu, pirmiausia kreiptasi į Aplinkos apsaugos agentūrą, kad jos specialistai nuvyktų ir atliktų į aplinkos orą išmetamų teršalų matavimus. „Vyksime į vietą pažiūrėti, kas darosi, susisieksime su atsakingais asmenimis, surinksime paaiškinimus, kas ten atsitiko“, – veiksmų planą dėstė V. Liaugaudienė.

Nerimauti nėra ko

„Palemono keramikos gamyklos“ Pardavimų skyriaus vadovas Žydrūnas Mockevičius „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad cechas dirba nepastoviai – kai jis užkuriamas, kol krosnis įsidega, į aplinką yra išmetamas palemoniškius gąsdinantis juodas dūmas. „Kol išdegė krosnis, palemoniškai, nežinau, piktybiškai ar ne, nors aplinkos apsaugai buvo pranešta, vis tiek iškvietė gaisrinę“, – stebėjosi įmonės Pardavimų skyriaus vadovas.

Laikinai „Palemono keramikos gamyklos“ generalinio direktoriaus pareigas einantis Albertas Drūlia „Kas vyksta Kaune“ tikino, kad kauniečiams nėra ko nerimauti – dūmai greitai pasikeis į šviesius. „Yra TIPK leidimas, kuriame nurodytas įkūrus keramzito krosnį galimų išmesti teršalų kiekis. Ši krosnis kuriama dukart per metus“, – kalbėjo A. Drūlia.

Jo teigimu, toks technologinis procesas gamyklai reikalingas ir ta tarša leidžiama. Su aplinkosauga esą viskas ne vieną kartą derinta, siųsti raštai. Krosnis skirta gaminti statybinei medžiagai – keramzitui, iš kurio pastatyta didelė dalis Lietuvos. Visi daugiaaukščiai, pasak laikinojo vadovo, yra greičiausiai suręsti iš šio cecho.

„Dūminimas įkūrus krosnį vyksta ne ilgiau kaip pusdienį, o gamyba tuomet vyksta apie tris savaites. Galiausiai, daug aplinkinių gyventojų patys dirba gamykloje ir puikiausiai žino tą situaciją“, – bendruomenę ramino A. Drūlia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA