Rusija keičia įvažiavimo į Karaliaučių tvarką (atnaujinta)

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rusija oficialiai informavo Lietuvą, kad nuo liepos pirmos dienos lietuviai kelionėms į Karaliaučiaus sritį galės gauti nemokamą elektroninę vizą.

Rusijos ambasados Lietuvoje konsulinio skyriaus vedėja Tatjana Novožilova žurnalistams trečiadienį patvirtino, kad ši nuo liepos 1-osios įvedama tvarka vykstantiems į Karaliaučiaus sritį iš viso galios 53 valstybių piliečiams, tarp jų – visoms Europos Sąjungos valstybėms.

„Manau, kad toks palengvinimas leis žmonėms vykti savo asmeniniais reikalais, dažniau susitikti su artimaisiais, kurie gyvena Rusijos teritorijoje. Mano manymu, tai geras, pozityvus žingsnis piliečiams, kurie gyvena sąraše minimose šalyse, ypač Lietuvai, Latvijai, Estijai, nes giminystės, draugiški santykiai išlieka“, – teigė T. Novožilova.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad gavo apie tai informuojančią Rusijos notą. T. Novožilova sako, kad oficialiai Lietuva apie naująją tvarką informuota antradienį.

Diplomatė tvirtino, kad elektroninės vizos bus išduodamos vykstantiems turizmo, verslo, humanitariniais ar kultūros ryšių tikslais. Kitais atvejais reikės kreiptis dėl įprastinės vizos į ambasadą. Rusijos atstovai tikisi, kad nauja tvarka padidins turistų srautus į Karaliaučiaus sritį.

Iki šiol vienkartinės vizos vykstantiems į Rusiją kainavo 35 eurus.

Lietuviai ne vėliau kaip prieš keturias kalendorines dienas iki numatomos kelionės turės užpildyti elektroninę formą Rusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje bei pateikti savo nuotrauką. Vykstantiems į sritį reikės turėti dar bent pusmetį galiojantį pasą, taip pat būtinas sveikatos draudimas.

Tokia viza galios 30 dienų ir leis būti Karaliaučiaus srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos teritorijas su šia viza vykti nebus galima. Įvažiuoti su ta pačia viza bus galima vieną kartą.

Vizą patariama atsispausdinti, tačiau pasieniečiams pakaktų ir elektroninės jos versijos mobiliajame telefone.

Pasak Rusijos diplomatų, prašymas galės būti atmestas arba jau išduota viza panaikinta, jei paaiškėtų, kad asmuo yra pažeidęs įstatymus Rusijoje arba Baltarusijoje.

Visas valstybių, taip pat kontrolės punktų, per kuriuos galima vykti į Karaliaučiaus sritį, sąrašas bus paskelbtas liepos 1-ąją. Be kita ko, viza bus galima pasinaudoti ir vykstantiems lėktuvu į Chrabrovo oro uostą. Artimiausi Lietuvai skrydžiai į šį oro uostą vykdomi iš Rygos.

Tarp kitų minimų valstybių, kurioms galios lengvata – Bahreinas, Indija, Indonezija, Kataras, Kinija, Šiaurės Korėja, Kuveitas, Malaizija, Meksika, Saudo Arabija, Singapūras, Turkija, Japonija. Sąraše nėra Didžiosios Britanijos, taip pat Jungtinių Valstijų – JAV taikomi kiti susitarimai.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune iškils moderniausias šalyje lengvosios atletikos maniežas

Judrioje Kauno sankryžoje „BMW“ automobilio avarija: sužeista moteris (video)

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro

Prie „Megos“ sunkiasvorio ir lengvojo automobilio avarija: vėl stoja eismas

Rekonstrukcija prie „Megos“ bus baigta greičiau nei tikėtasi

Kauno verslininkė gimtadienio proga iškėlė puotą: pilies savininkus stebino dekoracijos

Savivaldybė: darbai griūvančiame daugiabutyje bus pradėti šią savaitę

Išmatuota oro tarša pietiniuose Kauno regiono miestuose

Ateivių paliepimu moterį Kaune nužudžiusiam vyrui skirta kardomoji priemonė

Ko trūksta, kad žalioji ekonomika Lietuvoje būtų efektyvi?