Mirtinai posūnį sumušusiam G. Konteniui priteista išmoka

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį už mažamečio Mato mirtiną sumušimą nuteistam Gediminui Konteniui priteisė 30 eurų dėl netinkamų kalinimo sąlygų. Tai trečiadienį BNS patvirtino teismo atstovė Nijolė Kerpauskienė.

G. Kontenis į teismą kreipėsi prašydamas iš valstybės priteisti 1 tūkst. eurų neturtinės žalos. Jis nurodė, kad nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų vasario buvo netinkamai kalinamas Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Nuteistasis teigė, kad sanitarinis mazgas buvo įrengtas netinkamai, nebuvo privatumo. Dėl šios priežasties jis jautėsi nejaukiai ir buvo pažeistas jo privatumas. G. Kontenis skunde sakė, kad jis dažnai buvo matomas įvairių žmonių, pareigūnų ir kito kameroje buvusio asmens.

Teismas išnagrinėjęs skundą nusprendė jį tenkinti iš dalies. Teismas padarė išvadą, kad nagrinėjamu atveju, pažeidžiant privatumą naudojantis sanitariniu mazgu, pareiškėjo patirtas neigiamas pasekmes atlyginti adekvati suma yra 30 eurų.

Tačiau konstatuota, kad sanitarinis mazgas įrengtas pagal taisykles, jo neprivaloma atskirti nuo kameros duryse įrengtų stebėjimo akučių. Nenustatyta, kad buvo siekiama sąmoningai pažeminti G. Kontenį ar nežmoniškai su juo elgtis.

G. Kontenis praėjusį birželį buvo nuteistas 19 metų laisvės atėmimo bausme dėl mirtino mažamečio Mato sumušimo. Žiauriai sumuštas berniukas mirė 2017 metų sausį Kauno klinikose.

Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose. Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas.

Šis nusikaltimas sulaukė didelio atgarsio visuomenėje: buvo rengiamos pilietinės akcijos, kurių metu buvo raginama skirti daugiau dėmesio kovai su smurtu prieš vaikus.

111 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams