Vasaros atostogos – sveikesniems dantims

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įsibėgėjant vasarai, vis daugiau lietuvių skuba ne tik pailsėti, bet ir pasirūpinti savo sveikata. Vienas dažniausių atvejų – dantų priežiūra, dėl kurios į Lietuvą grįžta ne tik svetur gyvenantys tautiečiai, bet ir jų antrosios pusės ar net niekuo su Lietuva nesusiję asmenys. Laisvu laiku pasinaudoja ir moksleiviai bei studentai, kuriems kuo toliau, tuo labiau svarbi ne tik dantų sveikata, bet ir estetika. Apie tai, kaip išsirinkti specialistą ir nuo ko pradėti vizitus pas odontologą kalbamės su gydytoja-odontologe ir klinikos „Dantesa“ vadove Margarita Žemaite.

Geriausia – nebūtinai tai, kas populiariausia

Pasak M. Žemaitės, ne vienas pacientas pas specialistus atvyksta ne visai teisingai nusistatęs vizito tikslus. „Turime tiek daug galimybių, kad kartais pamirštame pačią esmę, kuri yra palaikyti dantų sveikatą bei pagrindines jų funkcijas. Todėl pacientams visada patariu pradėti nuo gydymo, o tik tada spręsti kitus, pavyzdžiui, estetinius klausimus. Turbūt vaizdingiausias tokios situacijos pavyzdys būtų dantų balinimas, kai prašoma tik išbalinti priekinius dantis, o rimtesnės dantų problemos ignoruojamos“, – pasakoja M. Žemaitė ir papildo, kad ir pats dantų balinimo procesas yra labai individualus dalykas, kur madų vaikytis nereikėtų.

„Balta Holivudo žvaigždės šypsena nebūtinai tiks jums: dantų spalvos tonas yra derinamas pagal žmogaus odos ar net akies obuolio spalvą, be spalvos labai svarbi ir natūrali dantų tekstūra, – aiškina specialistė.

Dantų priežiūros klinika „Dantesa“ / R. Tenio nuotr.

Pasak jos, kartais tokiu „mados“ reikalu tampa ne tik estetiniai, bet ir gydymo metodai. „Pavyzdžiui implantai, kurie nuolatos tobulėja: nebūtinai pats naujausias ir populiariausias implantas bus tinkamas sprendimas jums. Kartais jo gali ir iš viso nereikėti – esant galimybei tikslu turėtų būti kuo maksimalesnis tikrojo danties ar bent jo dalies išsaugojimas, nes taip galima tobulai atkurti jo funkciją. Visada ieškokite specialisto, kuris jums pasiūlys tiksliausią, o ne tik „atsarginį“ sprendimą“, – akcentuoja specialistė.

Dantys genda ne tik nuo saldumynų

Išskirtine komunikacija ir šiltu bendravimu su klientais garsėjanti „Dantesa“ klinika dėl šių priežasčių sulaukia ir ypač daug jaunų pacientų.

„Patys esame jaunatviški, todėl suprantame jų baimes ir poreikius. Džiaugiamės, kad naujoji karta vis kruopščiau ir profesionaliau prižiūri savo dantis, tačiau jiems iškyla kiek kitokių iššūkių, dažnai susijusių su „mada“: pavyzdžiui, dantų ar dantenų sveikatos „aukojimas“ dėl auskaro liežuvyje ar netaisyklingo balinimo. Kol dar ne vėlu, stengiamės patarti, paaiškinti, kuo tai gali pakenkti. Kitas pavyzdys – pačių mažiausių ir saldumynų reikalai. Daugelis jau išmoko riboti savaitinį saldainių kiekį, tačiau dažnai neįvertina, kad dantims kenkia ne tik karamelė ar šokoladas, bet ir tie patys sausainiai ar traškučiai, kuriuose irgi yra cukraus, ir kurie dar labiau „apsivelia“ aplink dantis“.

Gydosi ir NATO kariškiai

Puikus kainos ir kokybės santykis – tokios priežastys skatina Lietuvoje gydytis ir jos svečius.

Dantų priežiūros klinika „Dantesa“ / R. Tenio nuotr.

„Klinikoje lankosi ir NATO pareigūnai, ir užsienio studentai, ir net niekada šalyje nebuvę pacientai. Nuo vokiečių iki olandų, nuo egiptiečių iki ukrainiečių – visi jie giria Lietuvą ir joje teikiamas paslaugas. Tokį įvaizdį palaikyti stengiamės ir mes, todėl visi specialistai kalba angliškai. O viską baigiame universalia kalba – dailia kliento šypsena, kuri suprantama visame pasaulyje“, – pati šypsodamasi pasakoja M. Žemaitė.

„Užsieniečiams ypač svarbios ir specialistų kompetencijos: „Dantesos chirurgai“ atliko ne vieną sudėtingą operaciją: tokią pačią, kokią tik už brangesnę kainą svečiai būtų patyrę ir Vokietijoje ar Didžiojoje Britanijoje“, – pasakoja specialistė.

Nėra padėties be išeities

Per ilgus darbo metus M. Žemaitė matė visko, tačiau mano, kad nepataisomų situacijų nėra. „Teko gydyti pacientą, kuris burnoje nebeturėjo nei vieno danties. Tačiau išdrįso viską pakeisti ir vieną dieną iš kabineto išėjo su plačia šypsena. Po dešimties minučių grįžo su gėlėm – už tai, kad padrąsinom ją sugrąžinti. Viskas yra įmanoma, svarbiausia – nedelsti ir pirmenybę teikti dantų sveikatai“, – drąsina M. Žemaitė.

Draugiškiausią kliniką „Dantesa“ rasite adresu J. Grušo g. 26.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Policija skubiai prašo pagalbos: ieškoma jėga į automobilį įsodinta mergina

Po sunkios traumos atsigavęs M. Grigonis stabdyti neketina – nori laimėti reikšmingą titulą

Lenkija tikisi atšaukti draudimą atvykti kitų šalių keliautojams

Kieto šampūno kūrėja: iš pradžių žmonės sakė, kad nepasiseks, o dabar kopijuoja

Parduodamas buvęs pasieniečių sraigtasparnis – pradinė kaina 2,76 mln. eurų

„Drive In Live“ komanda keliasi į Nemuno salą – Kauną džiugins išskirtiniais pasirodymais

Nustatytas minimalus stojamasis balas visoms šių metų studijoms

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras