Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta šimtai tūkstančių suklastotų saldainių

Lietuvos muitinės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos muitinė kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba dalyvavo Europolo ir Iterpolo koordinuojamoje operacijoje OPSON VIII, skirtoje kovai su suklastotu maistu ir gėrimais. Operacijos metu, kaip nurodoma muitinės pranešime, sulaikyta daugiau kaip 300 tūkst. suklastotų saldainių.

Lietuvos muitinė operacijos metu sulaikė 335 000 padirbtų saldainių, kurie buvo supakuoti siekiant patraukti labiausiai pažeidžiamos vartotojų grupės – vaikų – dėmesį. Dėka Lietuvos muitininkų, šie galimai pavojingi sveikatai saldumynai į rinką nepateks.

Šioje operacijoje, trukusioje net penkis mėnesius – nuo 2018 m. gruodžio iki 2019 m. balandžio – iš viso dalyvavo 77 šalių policijos, muitinės, nacionalinių maisto priežiūros tarnybų ir privataus sektoriaus atstovai.

Iš viso OPSON VIII metu buvo konfiskuota virš 100 mln. eurų vertės potencialiai pavojingų maisto produktų ir gėrimų. Sulaikyti 672 asmenys, daugelyje šalių pradėti tyrimai. Jų metu paaiškėjo, kad nusikaltėliai yra linkę klastoti bet kokio tipo maisto produktus ir gėrimus negalvodami apie žmonių patiriamus nuostolius, kol tokia veikla neša pelną.

Praėjusią savaitę Europolo išplatintame pranešime buvo pateikta informacija, kad atlikus daugiau kaip 67 000 patikrinimų parduotuvėse, turgavietėse, oro, jūrų uostuose ir pramonės objektuose, iš viso buvo konfiskuota apie 7 000 tonų ir 33 mln. litrų potencialiai pavojingų padirbtų maisto produktų ir gėrimų.

Jari Liukku, Europolo Europos sunkių formų ir organizuotų nusikaltimų centro vadovas įvertino milžinišką skirtingų valstybių pareigūnų indėlį. Jo teigimu ši operacija dar kartą parodo, kad nusikaltėliai pasinaudos kiekviena galimybe uždirbti pelno.

„Sulaikymų apimtys patvirtina, kad maisto produktų padirbinėjimas apima visų tipų maisto produktus ir vyksta visame pasaulyje, o tai kenkia ne tik vartotojų piniginei, kai jie moka už tai, ko negauna, o blogiausiu atveju, maisto produktų klastojimas gali sukelti rimtą žalą visuomenės sveikatai“, – Lietuvos muitinės pranešime cituojamas J. Liukku.

Pasak jo, Europolo ir teisėsaugos institucijų pareiga yra užtikrinti, kad maisto produktai, patenkantys į vartotojų lėkštes, būtų kokybiški ir saugūs.

J. Liukku pritarė ir Interpolo Organizuotų ir naujų formų nusikaltimų padalinio direktorius Paul Stanfield, kuris teigė, kad padirbtų ir standartų neatitinkančių maisto produktų bei gėrimų galima rasti viso pasaulio parduotuvių lentynose, vis didėjantis jų pardavimas internetu didina nusikaltimų maisto srityje keliamą grėsmę visuomenei.

„Operacijos OPSON VIII metu didelis kiekis padirbtų maisto produktų ir gėrimų išimtas iš apyvartos, tačiau šioje srityje dar galima padaryti gerokai daugiau. O Interpolas ragina stengtis geriau koordinuoti veiksmus nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiu, siekiant sustabdyti šį reiškinį, keliantį pavojų vartotojų sveikatai visame pasaulyje“, – kalbėjo P. Stanfield.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams