Mažai žinomoje Kauno vietoje – kitokia Joninių šventė

„Parakas“ „Facebook“ paskyros nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

XIX a. pabaigoje statytame betoniniame Kauno tvirtovės parako sandėlyje, stūksančiame Prancūzų gatvėje, sekmadienį švenčiamos alternatyvios Joninės. Čia užsukę kauniečiai galės stebėti įvairius tradicinio folkloro ir modernaus meno pasirodymus, kodiniai renginio žodžiai – ugnis, garsas, pieštukas.

Į atvirą laisvalaikio erdvės „Parakas“ kvietimą, bendradarbiaujant su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių laboratorija „Fluxus Labas“, atsiliepė būrys kūrėjų.

Gamtišką erdvę, kaip nurodoma šventės „Facebook“ renginio puslapyje, muzikiniu fonu užpildys Kauno bočių bendrijos vokalinis ansamblis „Žemyna“, Gintautas Velykis, Gediminas Zujus, Zan Hoffman, Rhada, Vargas, Mara ir Andyvacho.

Vienas įdomiausių sandėly besisvečiuojančių atlikėjų – Takatsuna Mukai, garso menininkas iš Osakos Japonijoje ,nuo 1991-ųjų gyvenantis Londone, dalyvaujantis įvairiuose projektuose Europos šalyse. Jį domina muzikos kūrimas instaliacijoms, video menui, gyvajai poezijai. Menininkas profesionaliai groja tiek įvairiais instrumentais, tiek renginio vietoje rastomis priemonėmis, taip pat kuria elektroninę muziką ir garso takelius filmams.

Šiam renginiui Takatsuma žada bendradarbiauti su vietiniais atlikėjais – panaudoti kanklių muziką savo pasirodyme, taip pat įtraukti vietinius šokėjus, vienas jų – performeris Tadas Almantas, bei piešėją Jason Atomic.

Skečus „Parako“ Joninės pieš jau minėtas Jason Atomic iš Jungtinės Karalystės. Šis vizualiųjų menų atstovas domisi įvairiomis subkultūromis ir socialinėmis grupėmis, kurios yra visuomenės pakraščiuose – nuo pankų iki cirko artistų. Jis keliauja po pasaulį kurdamas sutiktų žmonių portretus ir neoficialiai yra laikomas vienu iš greičiausių portretų piešėjų pasaulyje.

Joninių šventėje Jason planuoja renginyje sukurti instaliaciją iš vietinių medžiagų, pasakojančią apie Kauno istoriją, visuomenę ir kultūrą. Taip pat menininkas greituoju būdu pieš svečių portretus ir juos pridės prie savo instaliacijos.

Be išvardytų veiklų, Šančiuose vyks aukcionas, kuriame bus pardavinėjamas „Parako“ turtas, iliustratorė grafikė Greta Duobienė padės drauge pasipuošti šventei švytinčiomis laikinomis tatuiruotėmis, „Slackline Sessions in Kaunas“ parodys, kas yra balansavimas ant lyno. Taip pat bus galima pinti paparčio žiedą su kūrybininke Inga Betuža–Bertuža, lakstyti per žarijas ir nerti į daug kitų siurprizų.

Į nemokamą Joninių šventę „Parake“ kviečiami visi – tradicijų puoselėtojai, vaikučiai, jaunimas, šeimos ir senjorai. Maistu reikia pasirūpinti patiems, o organizatoriai užtikrins, kad esant poreikiui jį būtų kur išsikepti. Renginyje alkoholiu prekiaujama nebus, tačiau bus dėžių depozitui rūšiuoti. Aprangos kodas, nurodo rengėjai – ugnis arba gėlės.

Daugiau apie renginį skaitykite čia, visas Kaune ir miesto apylinkėse vykstančias Joninių šventes galite peržvelgti čia. Taip pat primename, kad „Kas vyksta Kaune“ transliuoja pagrindinį Joninių renginį iš Jonavos – tiesioginę transliaciją stebėkite čia.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sekmadienio vakarą Karmėlavoje užsiliepsnojo namas ir garažai (foto)

Savadarbių muilinių lenktynėse - įspūdingas dalyvių išradingumas: nuo cepelinų iki „Sostų karų“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida