Sprendimai dėl mokymosi per karščius – antroje vasaros pusėje

Asociatyvi / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sprendimus dėl mokslo metų trukmės žada priimti rugpjūčio mėnesį.

„Tai kompleksinė tema, apimanti ne tik mokymosi trukmę, bet ir ugdymo proceso formą, infrastruktūros galimybes. Sutarėme, kad ministerija surinks išsamesnę informaciją, kaip atskiros savivaldybės ir jose esančios mokyklos organizavo ugdymo procesą birželio mėnesį, kokia gerąja patirtimi galėtų pasidalyti, kokias mato didžiausias problemas ir sunkumus. Remiantis šia informacija, norime jau rugpjūčio mėnesiui priimti reikalingus sprendimus“, – BNS atsiųstame komentare cituojamas A. Monkevičius.

Mokslo metų trukmės klausimą ir situaciją dėl karštų orų ministras A. Monkevičius penktadienį Alantos technologijos ir verslo mokykloje, Molėtų rajone, aptarė su savivaldybių švietimo padalinių vadovais.

Praėjusią savaitę Seime vykusiame pasitarime dėl ugdymo proceso, kai dauguma Lietuvos mokyklų dėl rekordinių karščių trumpino pamokas, o kai kurios – stabdė ugdymo procesą, švietimo ministerijos atstovai žadėjo nustatyti, prie kokio vaikai galėtų neiti į mokyklą.

Taip pat atsižvelgiant į klimato pokyčius, A. Monkevičius anksčiau teigė, kad reikia suplanuoti investicijas, jog ugdymo įstaigos būtų pritaikytos ir karštiems orams. Ministras yra sakęs, jog planuojant kitų metų biudžetą bus ieškoma lėšų oro kontrolės sistemų įsigijimui.

Pagal numatytus planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems moksleiviams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką