Kaunietis Ž. Grigaitis atsidūrė ligoninėje: mąsčiau, kad dangų matau paskutinį kartą

Asmeninio albumo nuotr./ Delfi.lt montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Gyvenimas yra kupinas siurprizų. Ligoninėje visada apima baimės jausmas ir nesvarbu, kokį tau gydymą ten skirtų. Tikiuosi, kad esu gerose rankose. Pasitikiu daktarais ir pasitikiu gyvenimu“, – savo bičiuliams socialiniame tinkle skelbė kaunietis Žilvinas Grigaitis, kuris atsidūrė Santaros klinikose.

Trečiadienį žinomam verslininkui buvo atlikta operacija. Iki jos Žilvinas buvo nekalbus, todėl į klausimus DELFI apie savo sveikatą jis sutiko atsakyti ankstyvą ketvirtadienio rytą.

Po narkozės atsigavęs Ž. Grigaitis tryško gera nuotaika ir nors detalizuoti situacijos jis nenorėjo, vyras dar kartą priminė, kaip svarbu yra rūpintis savo sveikata.

„Aišku, jausmas atidaryti ligoninės duris tikrai nėra pats maloniausias. Buvo gydytojų konsiliumas, tai jie sakė, kad jau svarsto apie galimybę mane išleisti namo. Neblogai atsigavau po narkozės, nebuvo jokių komplikacijų, viskas daugiau ar mažiau yra kontrolėje“, – džiaugėsi pašnekovas.

„Esmė tame, kad aš tikrai nenoriu kalbėti, kas man buvo tiksliai daryta ir ką man operavo, nes nenoriu sulaukti vėl bereikalingų diskusijų. Galiu pasakyti, kad tai buvo planuota operacija ir ji pavyko. Žinoma, po jos ir narkozės jaučiu šiokį tokį skausmą, bet bendrai jaučiuosi gerai, todėl stengsiuosi, kad mane išleistų namo. Savos sienos yra mielesnės. Nors sąlygos, priežiūra ligoninėje yra tikrai labai gera, pasitikiu gydytojais“, – DELFI sakė jis.

Tiesa, vyras neslepia, kad prieš pat operaciją jį aplankė ir kiek tamsesnės mintys.

„Aišku, žinant, kad bus daroma narkozė ir važiuojant į operacinę, visokių minčių kilo. Mane operavo vakare, apie 21 val., mačiau per langą melsvą dangų ir galvojau, kad gal paskutinį kartą aš jį matau. Ką gali žinoti, gali kilti visokių komplikacijų. Juk niekada nežinai, kas gali nutikti. Tačiau atsibudau ir vėl tą šviesą bei dangų matau“, – kalbėjo Žilvinas ir netrukus surimtėjo.

„Grįžčiau prie tos minties, kad žmogus pats turi neužmiršti pasirūpinti savimi. Jeigu mes kalbame apie vyrų prostatos prevenciją, tai negali būti jokių tabu. Tai yra antra vyro širdis. Deja, tenka matyti ir girdėti labai skaudžių istorijų vien tik todėl, kad nebuvo kreiptas dėmesys į savo sveikatą. Norėčiau pabrėžti, kad užbėgti ligai už akių galima patiems, tuomet nereiks kaltinti kitų ar ieškoti drastiškų sprendimų, kaip prailgtini tą gyvenimą. Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra jo paties rankose. Negali būti gėda, nepatogu, kai kalbame apie sveikatą, šiuo atveju apie prostatos vėžio prevenciją. Jeigu moterims nėra gėda tikrintis krūtis, kodėl vyrams kalbėti apie prostatą turi būti tabu?“ – svarstė jis.

Pastarieji metai Žilvinui tapo tikru iššūkiu. Rudenį vyras prisipažino sergantis prostatos vėžiu. Diagnozę jis išgirdo praėjusį pavasarį. Pasiteiravus, ar atlikta operacija yra susijusi su šia klastinga liga, vyras nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

„Galiu pasakyti, kad tai yra netoli to. Nors mano PSA (prostatos specifinis antigenas) rodikliai yra geri, dėl tam tikros prevencijos buvo atlikta ši operacija“, – nedaugžodžiavo Žilvinas.

Pašnekovas tikisi, kad jau greitu metu jis galės sveikti namuose. Pasiteiravus, ar bus kas juose jį paslaugys, Ž. Grigaitis patikino, kad savimi jis puikiai pasirūpins ir pats, o ir užkrauti savo problemų aplinkiniams jis nėra linkęs.

„Jaučiuosi gerai, žinoma, yra šiek tiek jaučiamo skausmo pjūvių vietose, bet tikrai kentėti galima, todėl nenoriu savaitgalį užstrigti ligoninėje. Norisi grįžti į namus ir grįžti į įprastą gyvenimą. Kitą savaitę turėtų išimti siūlus, tačiau tai bus paprasta procedūra“, – tikino jis.

„Su Elle susirašinėjome, ji užtektinai dėl manęs išgyveno, linkėjo tik geriausio. Ir kiti žmonės linkėjo to paties. Nedaug žmonių žinojo, kad man bus atlikta tokia operacija, nes nesinori kitų apkrauti savo reikalais. Nelaikau savęs tokiu ligoniu, kad turėčiau visus aplink save šokdinti ar laukti, kol mane aplankys. Nors, tiesa, ir buvau aplankytas, tačiau aš mėgstu su savo problemomis kovoti pats ir niekam jų neužkrauti. Žinau, kad ir Ellei yra nelengva, būnant kitame pasaulio krašte, prižiūrint sergančią mamą. Negana to, ji labai nemėgsta ligoninių, nes jos patirtis yra gana karti. Žinoma, pasirūpinau, kad jeigu kas nors man nutiktų, tam tikri žmonės būtų informuoti apie tai. Kai atliekama operacija, tu nežinai, kuo visa tai gali baigtis. Visada išlieka rizikos faktorius. Niekas neturi bilieto į amžiną gyvenimą, todėl turime jausti atsakomybę prieš save“, – DELFI kalbėjo verslininkas.

Pasiteiravus, kokios medikų prognozės, Žilvinas džiaugiasi, kad kol kas jis gali atsikvėpti.

„Šiuo metu su manimi yra viskas gerai, tačiau, žinoma, reikia nuolat tikrintis, daryti tyrimus ir sekti esamą situaciją. Kai jau įstoji į tą klubą, reikia nepamiršti susimokėti už jo narystę. Pasikartosiu, kad pats laikai savo gyvenimą. Nei žmona, nei vaikai, nei tėvai už tave to nepadarys. Jie gali nebent tave už rankos nuvesti ir palydėti, bet galiausiai sprendimus, kad tavo gyvenimas būtų ilgesnis ir kokybiškesnis, turi priimti pats“, – pasakojo jis.

Tikėtina, kad dėl sparčiai gerėjančios sveikatos Žilvinas jau ketvirtadienį bus išleistas iš ligoninės ir naktį miegos savo namuose.

Daugiau skaitykite čia.

56 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Daugiausia užsikrėtimų fiksuota Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 90 naujų koronaviruso susirgimų

Norėdami apžiūrėti Karo techniką, eilėse laukia kelias valandas (foto)

Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai nustatytas koronavirusas

Su gerais orais greitai teks atsisveikinti, artėja rudeniškos permainos

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas