Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų

„Facebook“ nuotr.

Problemos su vandeniu Kaune niekaip nesibaigia. Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipęsi skaitytojai neslepia: vandens beveik nėra jau dvi ar tris savaites. Gyvenimas kaip akmens amžiuje teigiamų emocijų nekelia – ima nerimas dėl sveikatos.

Ketvirtadienį redakciją pasiekė Kauno rajono, Seniavos gyventojo laiškas, jis pasidalino kaimyno kreipimusi į už Kauno vandenį atsakingus asmenis. Vyras kvietė juos atvykti, net siūlėsi pats atsivežti į namus, kad tik būtų įsitikinta, jog oficialus teigimas – vandens slėgis atstatytas – yra neteisingas. „Gal kažkam ir atsistatė, tačiau tikrai dar liko daug gyventojų be vandens“, – įraše rašo vyras.

Ne gana to, seniaviškis pasidalino ir atsakingos įmonės poelgiu. „Kauno vandenų“ darbuotojų pasityčiojimas numetant 5 litrus vandens ir sakant „imkit, galėsit praustis, skalbtis, valgyt gamintis“ gali išprovokuoti nemenką pyktį“, – teigia į Kauno savivaldybės atstovus kreipęsis asmuo.

Situacijos nuošaly nepalieka ir Seniavos seniūnaitis Ovidijus Jurkša. Socialiniame tinkle „Facebook“ užvirusioje diskusijoje netrūksta žmonių pasisakymų, deja, teigiamų rasti sunku. Situaciją gyventojai apibūdina kaip siaubingą ar prastą ir jau ima baimintis dėl galimų infekcijų. „Kažkokiu stebuklingu būdu dar prisipila vandens į tualeto bakelį, čia su sąlyga, jei dažnai neiname. Jau ne tik nusiprausti neįmanoma, bet ir pasidaryti vaikui valgyti. Lai sprendžia problemą ir kuo greičiau, atsiprašant, čia ne tik infekcijos prasidės tuoj, bet ir skrandžio problemos“, – rašo Kauno rajono gyventoja.

Seniaviškiams rūpi ir buitinė technika, mat vidury plovimo tiek indaplovė, tiek skalbimo mašina sustoja, o kur dar nerimas dėl katilų. Gyventojai taip pat diskutuoja apie „išdegusias“ tujas ir žolę. Dėl to ne vienas retoriškai klausė, kas atsakys už nuostolius, kurie yra patiriami dėl vandens neturėjimo.

Seniaviškiai jaučiasi taip, tarsi gyventų akmens amžiuje: apsiprausia kibirų pagalba, o tiems, kuriems pasisekė, po dušu palenda 5 valandą ryto, nes vėliau vandens – nei lašo. „Situacija baisi! Pikta ir apmaudu, jog kokybiškai gyventi neina“, – situaciją susumavo gyventoja.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcijai susisiekus su Kauno miesto savivaldybės atstovais, paaiškėjo, kad situacija yra žinoma – gauti keli skundai. Pastarieji paskatino imtis veiksmų: kaip teigia bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus, į Seniavos kaimą išsiųsti inžineriai ir kiti specialistai, kurie aiškinasi slėgio sumažėjimo problemą. Tiesa, jie kartu vežėsi 5 litrų talpas su vandeniu.

„Šią savaitę ieškoma priežasčių, kodėl nukritęs vandens slėgis. Galbūt kažkur yra trūkimas, tačiau vanduo neiškyla į paviršių. Specialistai matuoja slėgius, tikrina kiekvieną gatvę ir bando nustatyti nukritusio slėgio priežastį. Šioje dalyje dirba ne vienas specialistas, tad tikimės problemą išspręsti kaip įmanoma greičiau“, – vilties suteikė R. Šulskus.

Portalas primena, kad didelis ažiotažas dėl vandens visame mieste buvo kilęs birželio 11 dieną, kuomet paaiškėjo, jog nemažai Kauno miesto ir rajono gyventojų neturi vandens. Nors situacija pagerėjusi, problemiškų situacijų vis dar yra.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA