Tėvai lengviau atsikvėpė: V. Bacevičiaus mokyklos byloje nereikės dengti savivaldybės išlaidų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį Lietuvos Vyriausiasis Administracinis teismas priėmė nuosprendį dėl daugybę aistrų sukėlusios Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos reorganizavimo. Įpareigojusi mokinių tėvus sumokėti advokatams skirtas išlaidas, Kauno miesto savivaldybė liko nieko nepešusi.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau anksčiau rašė apie seniausios mokyklos mieste uždarymą dėl galimai joje nepaisomų higienos normų reikalavimų. Tą kartą susivieniję moksleivių tėvai padavė Kauno miesto savivaldybės tarybą į teismą, siekdami, jog valdžia atsisakytų šio sprendimo, tačiau Kauno apygardos administracinis teismas skundus atmetė.

Kaip teigiama Regionų Apygardos Administracinio Teismo 2019 m. balandžio 9 d. nutartyje, Kauno miesto savivaldybės taryba pateikė prašymą dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo priteisimo. Moksleivių tėvų buvo prašoma padengti 11 158 eur siekusią sumą, susidariusią už savivaldybės tarybos naudojimąsi advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ paslaugomis.

Vis dėl to, šį trečiadienį, birželio 19 d., Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas nutarė, jog „pats atsakovas turėjo reikiamą kompetenciją ir žinias turinčius Teisės ir konsultavimo skyriaus teisininkus, todėl atsakovui nebuvo poreikio naudotis advokato paslaugomis. Atsakovo patirtos išlaidos, kurias prašoma priteisti iš pareiškėjų, nebuvo būtinos“, todėl pareigos tėvams atlyginti savivaldybės bylinėjimuisi patirtas išlaidas – nebeliko. Jos bus padengtos iš miesto biudžeto – mokesčių mokėtojų lėšomis.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Už V. Matijošaičio dvare atliktus darbus jų vykdytojas turės atlyginti tūkstantinę žalą valstybei: baudų bus daugiau

Ar „Žalgirio“ žaidėjai jaučiasi per geri ir kodėl Šaras kelia toną prieš žurnalistus?

Nepažįstamam asmeniui sumušus vyrą pareigūnai prašo pagalbos

Kaune išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis infekcijomis

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome rastas stirnos kailis

Policijos reidas Kaune: nustatyta virš 1000 greičio viršijimo atvejų

Kita Kauno oro uosto pusė: siekia tapti Baltijos šalių lyderiu ir siūlyti unikalias kryptis

„Bolt“ pristato naujieną: į paslaugų platformą įdiegta papildoma funkcija

Užsimoję prisijungti Raudondvarį, iš stalčiaus ištraukė naujo tilto projektą

Kaune prie vairo įkliuvo neblaivus policijos mokyklos specialistas