Tėvai lengviau atsikvėpė: V. Bacevičiaus mokyklos byloje nereikės dengti savivaldybės išlaidų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį Lietuvos Vyriausiasis Administracinis teismas priėmė nuosprendį dėl daugybę aistrų sukėlusios Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos reorganizavimo. Įpareigojusi mokinių tėvus sumokėti advokatams skirtas išlaidas, Kauno miesto savivaldybė liko nieko nepešusi.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau anksčiau rašė apie seniausios mokyklos mieste uždarymą dėl galimai joje nepaisomų higienos normų reikalavimų. Tą kartą susivieniję moksleivių tėvai padavė Kauno miesto savivaldybės tarybą į teismą, siekdami, jog valdžia atsisakytų šio sprendimo, tačiau Kauno apygardos administracinis teismas skundus atmetė.

Kaip teigiama Regionų Apygardos Administracinio Teismo 2019 m. balandžio 9 d. nutartyje, Kauno miesto savivaldybės taryba pateikė prašymą dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo priteisimo. Moksleivių tėvų buvo prašoma padengti 11 158 eur siekusią sumą, susidariusią už savivaldybės tarybos naudojimąsi advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ paslaugomis.

Vis dėl to, šį trečiadienį, birželio 19 d., Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas nutarė, jog „pats atsakovas turėjo reikiamą kompetenciją ir žinias turinčius Teisės ir konsultavimo skyriaus teisininkus, todėl atsakovui nebuvo poreikio naudotis advokato paslaugomis. Atsakovo patirtos išlaidos, kurias prašoma priteisti iš pareiškėjų, nebuvo būtinos“, todėl pareigos tėvams atlyginti savivaldybės bylinėjimuisi patirtas išlaidas – nebeliko. Jos bus padengtos iš miesto biudžeto – mokesčių mokėtojų lėšomis.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams