Neįgalią motiną nužudęs A. Jegorovas prašo sumažinti jam skirtą bausmę

Kęstučio Kasčiukevičiaus / Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį išnagrinėjo neįgalią motiną nužudžiusio šachmatų meistro Aleksandro Jegorovo bylą.

Ši byla į Apeliacinį teismą buvo grąžinta Lietuvos Aukščiausiojo Teismui (LAT) nusprendus, kad žemesnės instancijos teismas neatsižvelgė į visas svarbias aplinkybes, o tai sutrukdė priimti teisingą sprendimą.

LAT teigimu, Apeliacinis teismas neištyrė ligoninėje nužudytąją slaugiusio gydytojo parodymų bei neatsižvelgė į galimas sunkinančias aplinkybes.

Per posėdį buvo papildomai apklaustas A. Jegorovas, pagarsinta psichologo išvada bei apklaustas nužudytąją ligoninėje slaugęs gydytojas Ąžuolas Kasiulis.

A. Jegorovas nuteistas už tai, kad 2017 metų birželį, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia pagalve uždusino savo neįgalią motiną.

Per posėdį nuteistasis savo kaltę pripažino. Jis teigė, kad jo motina nebevaikščiojo, sunkiai kalbėdavo, nebuvo visiškai sąmoninga. Dėl motinos gydymo ir slaugos atsirado sunkumų, priežiūrai ir slaugai reikėjo daug pinigų, kurių nepakako.

Dėl pinigų stokos A. Jegorovas teigė negalėjęs surasti, kur motiną paguldyti slaugai. Nebegalėdamas matyti, kaip ji kankinasi, ėmė galvoti apie jos nužudymą, planavo po to nusižudyti ir pats. Paskutinėmis dienomis iki nusikaltimo vartojo daug alkoholio.

„Prašau teismo kiek įmanoma sumažinti man skirtą bausmę“, – sakė A. Jegorovas.

Anot psichologo išvados, A. Jegorovas buvo priklausomas nuo alkoholio, yra bandęs žudytis, kelis kartus gydėsi psichiatrinėje ligoninėje.

Per apklausą gydytojas Ą. Kasiulis sakė, kad nužudytoji sirgo psichine liga, kuri progresavo ir atėjo laikas, kai tokį žmogų namie buvo labai sunku slaugyti: „Pas mus tokie pacientai ir pakliūna“.

Taip pat Ą. Kasiulis sakė, kad nužudytoji buvo pakankamai agresyvi, ji rėkdavo naktimis. Tačiau skyrus vaistus šios apraiškos išnyko.

Prokurorė Jolita Urbelienė prašė teismo palikti A. Jegorovui Kauno apygardos teismo skirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę. Apeliacinis teismas ją buvo sušvelninęs iki penkerių metų.

Naują sprendimą Apeliacinis teismas turėtų skelbti liepos 4 dieną.

130 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams