Kaune reidą vykdę policijos pareigūnai maloniai nustebo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus pareigūnai, birželio 12 d., trečiadienį, buvo vykdoma patikra Kauno mieste, kurios metu tikrinta, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo normų. Tikrintos vietos ir asmenys, kurie galimai užsiima nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta.

Prevencinės priemonės metu didžiausias pareigūnų dėmesys buvo skiriamas juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie anksčiau jau buvo bausti už analogiškas veikas. Kauno apskrities policijos pareigūnus šios prevencinės priemonės rezultatai nudžiugino, visos priemonės metu tikrintuose prekybos vietose, kuriuose prekiaujama alkoholiniais gėrimais tvarkos pažeidimų nenustatyta.

Priemonės metu pareigūnai nustatė tik vieną pažeidimą – pas asmenį aptikta cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Tas pats žmogus jau anksčiau buvo baustas už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą, laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis. Pradėta administracinio nusižengimo teisena, asmeniui už pakartotiną veiką gresia bauda nuo 200 iki 1100 eurų su cigarečių konfiskacija.

Kauno apskrities policijos pareigūnai primena, kad mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose dirbančių darbuotojų padarytas mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos ar kitų alkoholinių gėrimų pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimų pažeidimas užtraukia atsakomybę ir gali būti paskirta bauda nuo 30 iki 390 eurų.

Asmenys, kurie pirmadieniais–šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, o sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos iš viešojo maitinimo įstaigų (barų, kavinių) išsinešė įsigytus alkoholinius gėrimus gali būti patraukti atsakomybėn, skiriant baudą nuo 14 iki 90 eurų su įsigytų alkoholinių gėrimų konfiskacija.

Kaip papildoma poveikio priemonė, šiems asmenims gali būti taikomas įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Tokio ir panašaus pobūdžio prevencinės priemonės bus vykdomos ir ateityje. Pareigūnai primena, kad apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, policijai galite pranešti internetiniame puslapyje „Be šešėlio“, arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams