Klaidinga žinia nepasitvirtino – legendinė „Raketa“ nestrigo Nemune ties Vilkija – Kas vyksta Kaune

Klaidinga žinia nepasitvirtino – legendinė „Raketa“ nestrigo Nemune ties Vilkija

R. Tenio nuotr.

Trečiadienio popietę „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas portalo bendruomenės socialinio tinklo Facebook profilyje pasidalino klaidinančia žinute, kad ties Vilkija užstrigo Nemunu plaukusi legendinė „Raketa“. Žinia nepasitvirtino, tačiau laivas vis dar laukia leidimų plukdyti keleivius iš Kauno į Nidą ir atgal.

Apie 12 val. skaitytojas privačiose bendruomenės puslapio žinutėse parašė, kad vykdamas pro Vilkiją pastebėjo Nemune netikėtą situaciją. „Sveiki. Užstrigo raketa prie Vilkijos, daug laivų bando ištraukti, žmonės užstrigę (aut. pastaba – kalba redaguota)“, – rašė žmogus, kurio profilio pavadinimas „Pavardenis Pavardenis“. Skaitytojas jau anksčiau buvo dalinęsis pasitvirtinusia informacija, todėl pirminė radakcijos darbuotojų reakcija buvo, kad žinia gali būti teisinga. Visgi įtarimą sukėlė tai, kad skaitytojas negalėjo atsiųsti tai patvirtinančios vaizdo medžiagos, kuri būtų leidusi greičiau identifikuoti situaciją.

Pradėjus tikrinti informaciją, paaiškėjo, kad žinia yra klaidinga, o trečiadienį laivas „Raketa“ Nemunu pro Vilkiją aplamai neplaukė. Atvirkščiai, tuo metu laivas stovėjo VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija“ uoste Kaune ir laukė technikinės inspektorių apžiūros, kuri turėjo patvirtinti, kad laivas yra saugus ir gali būti eksploatuojamas, kaip keleivinė susisiekimo priemonė.

Kada įvyks pirmasis keleivinis reisas „Raketa“ į Nidą kol kas nėra aišku, baigiami tvarkyti techniniai tokių reisų vykdymo dokumentai. Tiesa, „Raketa“ Nidą šiemet jau pasiekė ir sėkmingai grįžo atgal – birželio 7 d. laivo įgulai buvo suteiktas leidimas atlikti techninį plaukimą, kurio tikslas – išbandyti laivą bei patikrinti, ar maršrutas gali vykti ir yra saugus.

Po daugiau kaip dešimtmečio pertraukos „Raketa“ vėl švartavosi Nidos prieplaukos uoste, tiesa, šį kartą – dar be keleivių. Kada bus pradėti vykdyti reguliarūs reisai į Nidą, kiek jie truks ir, kaip vyks, kol kas išlieka neaišku. Gavę daugiau žinių – informuosime.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.