Atskleidė filmo „Černobylis“ filmavimo vietas Kaune: kuri scena įsimintiniausia?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ne paslaptis, kad didžioji dalis vieno iš labiausiai vertinamų televizijos serialų „Černobylis“ scenų buvo filmuotos Lietuvos miestuose: Kaune, Vilniuje ir Visagine.  Apie kauniečių atstovaujamo miesto filmavimo vietas dalinosi kūrybos proceso dalyviai. 

„Nenoriu skambėti arogantiškai, bet aš visai nenustebau, kad serialas gavo tokį pripažinimą. Perskaitęs scenarijų man tapo aišku, jog „Černobylis“ yra puikiai surežisuotas ir puikiai gebantis atskleisti tragediją per liudininkų akis, serialas“, – „It’s Kaunastic“ interneto puslapiui teigė Jonas Špokas, Baltic Locations – įmonės, kuri prižiūrėjo filmavimo vietas, direktorius.

„Serialas buvo labai ambicingas, o norint pasiekti kuo didesnės autentikos, režisierius, scenarijaus autorius ir dizaineriai įdėjo daug pastangų atsižvelgdami į lietuvių pateiktus pasiūlymus“, – teigė pašnekovas.

Norint įtraukti kuo daugiau autentikos, J. Špokas ir jo komanda vykdė kruopščią vietų, kur galėtų vykti filmavimai, paiešką. Viskas prasidėjo dar 2016 metų pavasarį, kada Pripetė, Černobylis ir Maskva turėjo būti atkurtos Lietuvoje. Siekiant atkurti sovietinį laikotarpį, virš 40 vietų visoje Lietuvoje, tarp jų ir Pravieniškės, buvo pasirinktos filmavimui. Kaunas yra gerai žinomas dėl savo tarpukario architektūros, todėl miestas tapo puikia vieta, kur buvo galima atkurti sovietinę Maskvą.

Viena iš įsimintiniausių serialo scenų yra, kada vietiniai Pripetės gyventojai stovi ant tilto nežinodami, kas nutiko atominėje jėgainėje. „Scena buvo filmuojama M. Gimbutienės gatvėje, Petrašiūnuose. Ten buvo apleistas vandentiekio tiltas. Serialo režisieriui tai buvo tobula vieta“, – pasakoja J. Šapokas.

Seriale galima rasti ir daugiau vietų, kurias dėmesingi kauniečiai atpažintų. KGB kalėjimas ir atominių tyrimų instituto darbo kambarys buvo filmuotas buvusioje radijo gamykloje, Savanorių prospekte 66.

„Butas, kuriame gyveno Valery Legasov – vyriausias Černobylio avarijos tyrėjas, radome atsitiktinai. Tai yra Vytauto prospekte 58 esantis įspūdingas art-deco pastatas“, teigė Aurelijus Silkinis iš Kauno Filmų biuro.

Šiurpą kelianti šeštoji klinika Maskvoje, į kurią buvo atgabenti gaisrininkai iš Pripetės, atkurta buvusių aštuntųjų Kauno Technologijos universiteto rūmų pastate, Kęstučio gatvėje 27. Kaip žinoma, dabar pastatas yra privatizuotas.

Galiausiai, „Černobylis“ buvo filmuojamas angare, kur buvo vykdomi sraigtasparnių remonto darbai. Vieta yra kiek atokiau – Europos prospekte 27.

Istoriją įamžino ir gitara

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė Giedriaus Balčiūno, „Youtube“ portale žinomo kaip MR. Jumbo, naujas kūrinys ir vaizdo įrašas. Šįkart vaikinas, grojantis gitara, panaudojo naują instrumentą – daugiaskatinę elektrinę gitarą.

„Mano naujas instrumentinis singlas. Kaip ir HBO seriale apie Černobylį, filmavausi gimtajame Kaune, apleistoje „Vydūno“ gimnazijoje. Taip pat prie Jonavos „Achemos“, kur vos pavyko išvengti konflikto su nemaloniai nusiteikusia apsauga“, – rašė vyras.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta šimtai tūkstančių suklastotų saldainių

Netoli Kauno atgabentos pirmosios kovos mašinos „Vilkas“

Vokietijoje dirbęs mokslininkas su žemėmis sumaišė garsiai nuskambėjusį V. Matijošaičio planą

Kauniečiai teiraujasi: gal jau ruoštis karui? (papildyta)

„Orus atlygis“ darbo skelbimuose lieka vis toliau už nugaros

Ant Seimo stalo - nauji ribojimai tabako gaminiams

Teisme prabilo tragišką avariją A. Juozapavičiaus prospekte sukėlusi moteris

Uždarius vieną pagrindinių Kauno jungčių, kelininkų laukia trys darbai

Ties derybų dėl koalicijos finišo tiesiąja žlugo „tvarkiečių“ frakcija

Seimas išsuko P. Gražulio uodegą: neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn