Programa kaip ant delno: festivalyje „Akacijų alėja“ – žymūs atlikėjai

Asmeninio archyvo nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Artėjant liepos antrajam savaitgaliui, kuomet Kulautuvos pušų apsuptyje 19-ąjį kartą suskambės nemokamas festivalis „Akacijų alėja“, organizatoriai nusprendė pasidalinti visa programa. Prie anksčiau atskleistų atlikėjų prisijungia išskirtinai vyriška jų dalis.

Antrajame paviešintų atlikėjų sąstate puikuojasi šie atlikėjai – grupės „Arbata“ vokalistas ir tekstų autorius Andrius Zalieska–Žala, iš Dublino pargrįžtantis atlikėjas Darius Mileris-Nojus, indie muzikos kūrėjas Karolis Rupkus, aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, ir grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, rašoma pranešime spaudai.

Jie prisijungia prie anksčiau atskleistų atlikėjų: Jurgos Šeduikytės, Ievos Narkutės, Roberto Semeniuko ir grupės „Vitražai“.

Į festivalį skinsis kelią mečetėmis

Pirmą kartą „Akacijų alėjos“ scenoje pasirodysiantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ šiais metais su daina ir vaizdo klipu „Mažulė“ susilaukė daugybės simpatijų. Nors grupės pavadinimas ir kūryba „linksmai beprotiškos“ muzikos mėgėjų ausis kutena jau nuo 2006 m. Šešių vilniečių – Martyno, Juozo, Danieliaus, Antano, Karolio ir Tautvydo grupės skleidžiama energetika scenoje gali išjudinti ir papirkti kiekvieną. Polka, postpunk‘as ir mariarchi, širdį draskančios baladės ir psichodelinės reprizos padeda apdainuoti šių dienų aktualijas ir kaskart nustebinti savo muzikiniais pasirinkimais.

Pasiteiravus, kaip ir kuo šiuo metu gyvena grupė, atlikėjai teigia, kad šiais metais jų laukia daug reikalų. „Kai pradedi galvot, kiek daug reikalų dar šiais metais laukia: ir naujas albumas, ir koncertinis turas, ir vaizdo klipai, tai visi plaukai piestu stojasi“, – sako grupės gitaros virtuozas Martynas.

Į klausimą, kaip grupė ruošiasi atvykti į „Akacijų alėją“, jei birželio 12 dieną Vilniuje surengs Mažulės išlydėtuvių koncertą ir paskelbs jos naują savininką, grupės narys Juozas vaizdingos kelionės nupasakojimo nepagailėjo. „Atvykimas mums bus tikras iššūkis. Paliksime savo komforto zoną. Šiai kelionei specialiai užsisakėm aštresnes mačetes, kad galėtume prasikirsti per akacijas“, – kalbėjo vokalistas Juozas.

Nei rimtų atsakymų, nei rimties, kai scenoje „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ tikėtis nereikėtų. „Akacijų alėjos“ scenoje laukti reiktų netikėtų grupės sprendimų ir geriausios programos, specialiai pritaikytos festivalio klausytojams. Tą grupė pažadėjo.

Ant scenos – tiesiai iš Dublino

Trečiąjį kartą liepos 13 dieną festivalio scenoje pasirodys atlikėjas Darius Mileris- Nojus, kuris nuo 2000 m. gyvena Dubline. Pirmą kartą D.Mileris-Nojus festivalyje pasirodė 2007 m., o vėliau – 2014 m. Nojus yra išleidęs 9 albumus ir jau daugiau nei ketvirtį amžiaus savo muzika ieško kelių į klausytojų širdis.

„Jūsų širdys plaka kaip viena širdis, girdžiu tūkstančius garsų, kurie čia tolsta, čia aidu grįžta, virsdami daina iš mano lūpų. Iki pasimatymo festivalyje „Akacijų Alėja“, kur kiekvienas žodis ir balsas – iš širdies į širdį“, – poetiškai klausytojus kviečia Darius Mileris-Nojus.

Andrius Zalieska-Žala yra geriau žinomas kaip grupės „Arbata“ vokalistas, idėjinis vadas ir dvasinis guru. Neseniai 18-ąjį grupės „Arbata“ gimtadienį atšventęs A. Zalieska-Žala sako, kad „Akacijų alėjos“ festivalyje bus ypatingas koncertas, kurio metu jis pristatys akustines dainų versijas. Nepraleiskite progos pirmi išgirsti naujas ir geras senas dainas.

Festivalio naujokui indie muzikos kūrėjui Karoliui Rupkui 2018-ieji metai buvo dosnūs tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir kūryboje. Praėjusių metų pavasarį jis pirmą kartą gyvai savo kūrybą pristatė tarptautinei publikai „Sofar Sounds Riga“ projekte, o vasarą išbandė ir didžiausio šalyje muzikos festivalio „Granatos Live“ sceną. Organizatoriai tikina, kad festivalio klausytojai bus tikrai maloniai nustebinti atlikėjo išskirtinio vokalo, jausmo, kurį jis perduoda savo dainomis.

Taip pat „Akacijų alėjos“ festivalį savo dainomis ir sodriu balsu džiugins aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, kuriam ir šiais metais yra patikėtas renginio vedimas ir misija viso festivalio metu užtikrinti teksto ir muzikos harmoniją.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykdoma sustiprinta eismo kontrolė: užfiksuotas 204 km/val. greitis

Priešininkus nuo žemės paviršiaus nušlavęs „Žalgiris“ įsirašė didžiausią sezono pergalę

Grynųjų pinigų paslaugos traukiasi iš bankų repertuaro

„Romuvos“ smalsučių kine - unikali vaidybos pamoka vaikams su režisieriumi G. Aleksa

Kauno filharmonijoje - pasaulinė premjera su legendomis

Fiksuoja kaunietis: dėl vairuotojų nežinojimo judriose sankryžose formuojasi spūstys

Kauno mečetė tapo vandalų taikiniu

Kauno pareigūnams įkliuvusiam vairuotojui 20 eurų pridarė daug bėdų

Lietuvoje kelią skinasi darželiai be pastato

Naktis sostinėje bušido mėgėjui iš Kauno baigėsi liūdnai