Nors buvo žadėta – ketvirtadienio rytą „Raketa“ iš Kauno į Nidą neišplaukė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio rytą planuotas pirmasis legendinio laivo „Raketa“ reisas iš Kauno į Nidą neįvyko – tam atsirado kliūčių. Nors naujienų portalui lrt.lt laivo atstovai teigė, jog nebuvo gauti visi reikiami leidimai, portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis, laiko pritrūko iki galo paruošti laivą techniškai.

Kapitalinis vieno iš dar sovietiniais laikais Nemuno bangas skrodusio laivo atnaujinimas buvo baigtas šių metų gegužės 22, kuomet laivas „Raketa“ iškilmingai nuleistas į Nemuno vandenis. Tuomet susirinkusiems svečiams ir žurnalistams žadėta, kad pirmasis reisas legendiniu laivu įvyks birželio 6-ąją dieną prieš pat Nidos vasaros sezono atidarymo šventes bei garsius festivalius „Benai, plaukiam į Nidą“ bei „Sveika, Neringa“.

Į „Raketos“ nuleidimą atvykęs V. Matijošaitis susikivirčijo su vandens kelių direkcijos vadovu 39 nuotr.

Tačiau iki pat trečiadienio vakaro galimybės įsigyti bilietą oficialioje laivo „Raketa“ svetainėje taip ir neatsirado, o norintieji gauti daugiau informacijos buvo kviečiami registruotis ir gauti naujienlaiškį, kad kelionės jau pradedamos vykdyti.

Planuota, kad laivas „Raketa“ į Nidą plauks ketvirtadienio, penktadienio ir šeštadienio rytais, o atgal grįš ketvirtadienio, penktadienio ir sekmadienio vakarais.

Kaip pavyko sužinoti portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams, laivas jau plaukioja Nemunu, bet pirmasis techninis jo patikrinimas vandenyje įvyko tik šį trečiadienį ir laivo įgulai tiesiog pritrūko laiko iki galo techniškai paruošti laivą iki suplanuoto pirmojo reiso, kad būtų maksimaliai užtikrintas keleivių saugumas.

Planuose yra ir vienas techninis plaukimas be bilietus įsigijusių keleivių, tačiau kokiu maršrutu jis vyks ir ar yra tikimybė, kad ši savaitgalį „Raketa“ visgi pasirodys Nidoje, laivo atstovai atskleisti nenorėjo.

Žadama, kad daugiau informacijos apie reisų atnaujinimą laivu „Raketa“ bus paskelbta šį savaitgalį arba kitos savaitės pradžioje, o naujienų agentūra BNS, percituodama lrt.lt šaltinį teigė, kad pirmasis plaukimas startuos kitą savaitę – birželio 13 dieną. Naujienų portalų lrt.lt įmonės „Vandens kelias“ vadovas Nerijus Šilgalis tvirtino, kad kelionę laivu iš Kauno į Nidą teko atidėti dėl formalumų, nes dėl didelio darbų krūvio nepavyko gauti visų reikiamų leidimų.

Rekonstruotas greitaeigis keleivinis laivas „Raketa“ Nemunu vėl pradės kursuoti po aštuonerių metų pertraukos.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Patvirtintas kitų metų biudžeto projektas

Portale „Kas vyksta Kaune“ – tiesioginė diskusijos „Žalioji ekonomika” transliacija: ko trūksta, kad atliekos kurtų vertę?

Požeminiuose Kauno klinikų tuneliuose - netikėti keturkojai svečiai (video)

Naktį Kaune ilgapirščiai išniekino prabangų „CityBee“ automobilį

Tendencija: ženkliai aukštėja Kauno centre statomi nauji pastatai

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi