E. Kručinskienės advokatas davė atkirtį prokuratūrai

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismo sprendimą išteisinti kaunietę Eglę Kručinskienę dėl smurto prieš sūnų apskundė ir prokuratūra, ir moterį ginantis advokatas. E. Kručinskienės advokatas Saulius Dambrauskas trečiadienį BNS sakė, jog skundžiamas teismo sprendimas perduoti bylą policijai administracinei teisenai pradėti.

„Teismas papildomai pabandė padaryti, kad ir vilkas liktų sotus, ir avis sveika: išteisino, tačiau pasakė, kad visgi yra padarytas administracinis pažeidimas“, – sakė S. Dambrauskas.

„Nenuoseklumas yra labai aiškus: teismas nustatė, kad viešoje vietoje įvykęs įvykis neišėjo už privataus konflikto ribų, o šie straipsniai skiriasi tik tam tikru pavojingumo laipsniu. O čia teismas nenustatė apskritai, kad yra jos kaltė“, – aiškino advokatas.

Tačiau šį skundą, pasak S. Dambrausko, nuspręsta pateikti dėl to, jog bylos nagrinėjimas vyks bet kuriuo atveju, nes išteisinamąjį nuosprendį apskundė prokuratūra. „Jeigu prokuratūra būtų pabaigusi, mes tikrai nebūtume apeliacijos davę, nes vien pats procesas žmones sekina“, – teigė jis.

Kauno apygardos prokuratūra skunde išdėstytų argumentų nekomentuoja. Juos prokurorė žada pakomentuoti pirmajame teismo posėdyje, BNS sakė prokuratūros atstovė Izabelė Bočkienė.

Kauno apylinkės teismo atstovė Vaida Bytautė informavo, jog byla trečiadienį perduota ją apeliacine tvarka nagrinėsiančiam Kauno apygardos teismui. Pirmas posėdis numatytas rugpjūčio 7 dieną.

E. Kručinskienė buvo kaltinama viešosios tvarkos pažeidimu ir skausmo sukėlimu mažamečiui. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai pernai rugsėjo 29 dieną Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie Kauno Panemunės parke praeivio pastebėtą moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui.

Kauno apylinkės teismas gegužės 13 dieną paskelbė, jog byloje nėra objektyvių ir patikimų bei abejonių nekeliančių įrodymų, jog mažametis patyrė fizinį skausmą, o motinos veiksmai, teismo nuomone, nebuvo vertintini kaip viešosios tvarkos pažeidimas, nes E. Kručinskienė sprendė asmeninį konfliktą, ne siekė sutrikdyti visuomenės rimtį.

Tačiau, teismo vertinimu, E. Kručinskienės veiksmuose galima įžvelgti administracinio nusižengimo požymių, todėl įsigaliojus teismo sprendimui, byla turėtų būti perduota policijai administracinei teisenai pradėti.

Tarnyboms nusprendus vaikus iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio. Vaikų teisių specialistai teigė, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais ir vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažino, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų.

Tai, kad vaikams šeimoje buvo kilęs realus pavojus, yra pripažinęs ir teismas. Kilus skandalui, vaikai šeimai grąžinti.

44 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaunietė: jei norite iš ligoninės artimuosius parsivežti gyvus, nesitraukite nuo jų

Vyriausybė nusprendė bylinėtis su bendrove „Skonis ir kvapas“: nesutaria dėl kaljanų tabako akcizo

Ekstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Kaunas laukia pasiūlymų Gerumo kristalų apdovanojimams

Stabdomas Kauno centrinio pašto pardavimas, nuomonę pareiškė S. Skvernelis (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ organizacija varžosi dėl geriausiojo darbdavio titulo

„Achemoje“ dangų uždengė oranžinis debesis: liepia užsidaryti langus ir neiti į lauką (dar papildyta)

Originaliai atnaujintas „PJazz“ restoranas Laisvės alėjoje

Nuogą Kauno mokyklos teritorijoje sulaikytą vyrą teismas suėmė ilgiausiam terminui

Žaibiška atomazga: Kaune stadioną statantys turkai gali lengviau atsikvėpti