Pradinės mokyklos ir darželio „Montessori akademija“ įkūrėjai: ši vieta sukurta vaikams

„Montessori akademija“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pabandykite įsivaizduoti: Panemunės pušynas, Nemunas, tyli senais medžiais apsupta gatvelė ir joje esantis istorinis pastatas, kuriame – šviesios ir erdvios klasės bei darželio grupės. Visa tai iš pirmo žvilgsnio primena kurortą. Tačiau būtent tokioje aplinkoje savo istoriją pradeda rašyti nauja privati mokykla-darželis Kaune „Montessori akademija“. Šiuo metu vyksta priėmimas į pradinę mokyklą.

Montessori metodas vis dar laikomas naujove, nors iš tiesų Lietuvoje jis skaičiuoja ne vieną dešimtmetį. Vis dėlto tik pastaraisiais metais jį taikyti pradėta nuosekliai – atsiranda vis daugiau mokyklų ir specialistų, kurie Marijos Montessori sukurtą sistemą perkelia į mūsų šalį ir taikydami laiko patikrintus metodus augina darželinukus bei moksleivius. Viena jų – Indrė Vitkuvienė, nuo šių metų rugsėjo Panemunėje atidaromo darželio-mokyklos „Montessori akademija“ įkūrėja. Jos kelias į Montessori metodą prasidėjo tapus mama.

„Dukros gimimas viduje iškėlė klausimą: „Kaip užauginti žmogų?“ Po motinystės atostogų profesiniai keliai atvedė į vieną iš montessorinių ugdymo įstaigų. Pradėjau dirbti apsiginklavusi šaltu protu ir įtariu nusistatymu: kuo šis metodas kitoks nei visi kiti?“ – neslepia ji.

Atsakymui rasti užteko vienerių metų. Vėliau sekė Montessori ugdymo studijos Norvegijos koledže, vizitai įvairiose Europos Montessori mokyklose, pažintys ir pokalbiai su eilę metų Montessori metodu dirbančiais užsienio profesionalais, dalyvavimas konferencijose ir trumpalaikiuose mokymuose.

„Kas man yra Montessori? Atsakysiu labai asmeniškai: tai – atsisakymas saugios mokslininko karjeros ir visapusiškas atsisukimas į vaiką, kad padėčiau jam pažinti supantį pasaulį, kartu žavėtis pažinimo džiaugsmu. Tik vedama didelio žmonių palaikymo leidau savo širdyje gimti idėjai kada nors perteikti tarptautinę Montessori ugdymo patirtį darželinukams ir pradinukams“, – sako I. Vitkuvienė.

I. Vitkuvienė / „Montessori akademija“ nuotr.

Mokyklos pastate – Montessori metodo Lietuvoje ištakos

Kurį laiką brandinta idėja įkurti savo Montessori mokyklą, kūnu tapo šiemet. „Pirmiausia atsirado žmonės – mokytojų ir tėvų būrys, kurie nebijojo kitokio kelio. Gal kiek sunkesnio, bet keičiančio, drąsinančio, teikiančio viltį. Idėjai reikėjo vietos, kuri lyg iš Dangaus nusileido Šv. Kalėdų išvakarėse. Ši vieta, kuri atrodo buvo sukurta tik vaikams ir ilgą eilę metų stovėjo ir kantriai laukė, kol ateis tinkamas laikas. O laikas atėjo 2019 metais. Tai metai, kai lygiai prieš 90 metų pati M.Montessori įkūrė Tarptautinę Montessori asociaciją, kurios esminė misija – plėsti autentišką Montessori metodo taikymą visame pasaulyje, siekiant ugdyti žmogų. Taip papūtus palankiam vėjui kada nors idėja gavo kūną ir vardą. Susipažinkite, tai – „Montessori akademija“.

Pašnekovės teigimu, vienas iš mokyklos privalumų – itin švari aplinka. „Mokykla įsikūrė Panemunėje. Tai itin švari Kauno miesto zona, prie pat Panemunės šilo – kadaise čia buvo kurortas. Vaikai dažniausiai visą dieną praleidžia ugdymo įstaigose, todėl mums labai svarbu, jog jie turėtų kuo daugiau galimybių būti gamtoje. Ir tai daryti jie galės tiek „Montessori akademijos” kieme, tiek Panemunės šile. Be to, visai šalia – ir Nemunas, atveriantis galimybę stebėti upės ir jos gyventojų gyvenimu“, – pasakoja I.Vitkuvienė.

Ugdymo įstaigos apylinkės / „Montessori akademija“ nuotr.

Antras aspektas, papirkęs mokyklos įkūrėjus ir tėvus, nutarusius, jog jų atžaloms ši mokykla – ideali, yra pastato istorija.

„1989 m. ši vieta (tada vadinta „Drobės“ žinybiniu darželiu) tapo lopšiu, iš kurio „išsisupo“ Montessori judėjimas Nepriklausomoje Lietuvoje. Būtent šioje vietoje, Kaune, buvo atidarytos pirmosios Montessori metodo eksperimentinės klasės, vyko užsienio lektorių mokymai. Tai buvo vieta, iš kurios pasklido Montessori metodo idėjos po visą Lietuvą. Mums tokie istoriniai faktai buvo maloni žinia. Labai džiaugiamės, kad galime atgaivinti šią visai Montessori Lietuvos bendruomenei svarbią istorinę vietą ir vėl į ją pakviesti vaikus“, – sako naujos mokyklos įkūrėja.

Kokia yra „Montessori akademija“?

Nesusipažinusiems su Montessori metodu dažnai kyla daug klausimų. Juolab, kad netrūksta mitų, sklandančių apie „suoluose nesėdinčius“ ir „namų darbų nedarančius“ montessoriukus.

„Dažnai sulaukiame klausimų, kaip vaikai mokosi. Man pačiai kartais atrodo, jog jie galvoja, kad žaidžia, o ne mokosi. Iš tiesų jie mokosi iš aplinkoje esančių kruopščiai parengtų ir moksliškai tirtų Montessori priemonių, tačiau jų mokymosi erdvė išeina iš klasės ribų. Vaikai stebi aplinką, eksperimentuoja, fiksuoja, rūšiuoja“, – pasakoja ne vienerius metus vaikus pagal Montessori metodą mokanti I.Vitkuvienė.

Ji pabrėžė, kad metodo autorė – italė M.Montessori didžiausią dėmesį skyrė vaiko amžiaus tarpsnių pažinimui. „Aiškiai pažindamas tarpsnį, supranti, ko tuo metu reikia vaikui, ir pagal tai pritaikai jam aplinką, kurioje kasdien jis turi naujų iššūkių ir jam niekada nėra nuobodu. Montessori metodu ugdomi vaikai turi laisvę rinktis įvairiais veiklas, pamato ryšius tarp skirtingų mokslo sričių nuo pat mažens“, – vieną iš esminių metodo dalykų nusakė pašnekovė.

Tai, kad vaikai mokosi mišriose klasėse, leidžia mažesniems mokytis iš vyresniųjų, o pastariesiems – išmokti globoti, padėti. Didelis dėmesys mokykloje skiriamas ir vaiko savarankiškumo, motyvacijos ugdymui.

„Montessori akademijos“ pastatas / „Montessori akademija“ nuotr.

Nors mokykla nauja, joje dirbantys pedagogai nėra naujokai. Be to, prie „Montessori akademijos“ komandos jungiasi „Strakaliukas“ – fizinio užimtumo programa Kaune, kurių specialistai moksleiviams ves kūno kultūros pamokas, bei Kalba.lt mokytojai. Anglų kalbos pamokos pradinėje mokykloje vyks keturis kartus per savaitę.

„Žinome, kad tai tik pradžia. Ateityje galėsime susijungti su daugiau įvairių specialistų, kad galėtume užtikrinti kokybišką visapusišką ugdymą“, – įsitikinusi I.Vitkuvienė.

Ateinantį rudenį mokyklos pastate veiks darželis ir pradinė mokykla. Tačiau „Montessori akademija“ įkūrėjai neplanuoja sustoti – jau dabar ruošiasi 6-8 klasėms.

Apie „Montessori akademiją“ trumpai:

  • taikomas tarptautinis Montessori metodas, ugdymo programa individualizuota pagal vaiko gebėjimus;
  • mišri klasė: mažesni vaikai mokosi iš vyresnių – taip ugdymas vyksta natūraliai ir nėra ribojamas;
  • daug dėmesio skiriama vidinei vaiko motyvacijai ir savarankiškumo ugdymui;
  • ugdymo programos dalis – įvairios išvykos ir edukacijos mieste;
  • anglų kalbos pamokos vyksta 4 k. per savaitę;
  • sporto pamokos vyksta 3 k. per savaitę;
  • mokykla įsikūrusi gamtos apsuptyje, tad dalis ugdymo proceso vyksta ir lauke.

Jei susidomėjote, susisiekime telefonu 8 61310333 arba el. paštu info@montessoriakademija.lt. Daugiau informacijos rasite „Montessori akademijos“ internetiniame portale ir„Facebook“ puslapyje.

Privatus darželis ir pradinė mokykla „Montessori akademija“ įsikūrusi Vičiūnų g. 13, Kaune.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žiemos išdaigos: miškininkai negali atlikti numatytų darbų

A. Juozapavičiaus prospekte „Audi“ ir „Lexus“ susidūrimas

„Microsoft“ atsisako „Windows 7“: nuo dabar sistema gali tapti lengvu programišių taikiniu

Kaunietis prašo pagalbos: apvogtas automobilis, kuriame buvo itin didelė pinigų suma

Virš Kauno pakilę aplinkosaugininkai išvydo nerimą keliančius vaizdus

Kauno daugiabučių kiemai atsisveikina su sovietiniu palikimu (foto)

S. Skvernelis į krepšinio rungtynes „Žalgirio“ arenoje pakvietė svečią iš Lenkijos

Stipri avarija ant Č. Radzinausko tilto: pranešama apie sužeistuosius

Kauno klinikose unikali mažylio Mato istorija: sudėtinga operacija vos 9 gyvenimo parą

Didžiausią Lietuvos oranžeriją užlies muzikos garsai ir įspūdingas spalvų šou