Iš „Ryto” krepšininkų pasityčioję žalgiriečiai kelia LKL čempionų taurę | Kas vyksta Kaune

Iš „Ryto” krepšininkų pasityčioję žalgiriečiai kelia LKL čempionų taurę

delfi.lt 2019/06/01 19:16
Delfi nuotr.

„Betsafe-LKL“ finale „Žalgiris“ jau šį šeštadienį pergalingai užbaigė sezoną ir tapo 2018/2019 metų Lietuvos čempionu. Tą „Žalgiris“ padarė įspūdinga persvara sutriuškinęs „Rytą“ – 92:54.

Tai – solidžiausia „Žalgirio“ pergalė atkrintamosiose prieš Vilniaus „Rytą“.

„Žalgiris“ šį vakarą čempionu tapo devintą sezoną iš eilės ir 21-ą kartą klubo istorijoje.

Tendencijos nesikeičia: „Žalgiris“ laimėjo ir trečių rungtynių pirmą kėlinį, po pirmų 10 minučių kauniečiai priekyje 20:9.

Šeimininkai atitrūko per paskutines dvi minutes. Keturis taškus be atsako pelnė Deonas Thompsonas, dvitaškį pridėjo Antanas Kavaliauskas bei tritaškį smeigė Artūras Milaknis.

Sparčiai „Žalgirio“ pranašumas augo ir antrame kėlinyje – įpusėjus ketvirčiui ekipas jau skyrė 20 taškų – 34:14.

Švieslentė po pirmosios mačo pusės fiksavo triuškinančią žaliai baltų persvarą – 43:20.

Intrigos žiūrovai neišvydo ir po ilgosios pertraukos, įpusėjus trečiam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo net… 66:26!

Prieš jo pabaigą visa arena atsistojusi iš pradžių plojo Brandonui Daviesui, o kiek vėliau ir Aaronui White’ui – tikėtina, kad abu žalgiriečiai šį šeštadienį sužaidė savo paskutines rungtynes žaliai baltų gretose.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui ekipas skyrė 40 taškų – 76:36.

Paskutiniame kėlinyje „Žalgirio“ gretose žaidė jaunimas, tačiau ir tai neleido „Rytui“ bent kažkiek sumažinti gėdingo skirtumo, likus 3 min. – 89:47.

Abejose finalo rungtynėse didelės intrigos nebuvo: pirmame mače „Žalgiris“ namuose varžovus pranoko 79:64, Vilniuje mačas baigėsi 85:67 žaliai baltų pergale.

LKL finalo serijoje „Žalgiris“ verčiasi be kapitono Pauliaus Jankūno, kuris prieš finalą treniruotės metu pasitempė kojos raumenį. „Ryto“ gretose nėra DJ Seeley.