Tarp R. Karbauskio ir V. Pranckiečio žyra kibirkštys: galimi pirmalaikiai Seimo rinkimai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis penktadienį perspėjo, kad nepavykus pakeisti Seimo pirmininko, susidariusi krizė gali privesti iki pirmalaikių parlamento rinkimų.

„Jeigu neįvyks pasikeitimas Seimo pirmininko pozicijoje, koalicinė sutartis negalios. Jeigu ji negalios, nebus galimybės tada formuoti Vyriausybės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos siūlomam premjerui Sauliui Skverneliui. (…) Tai reiškia, kad mes einame į situaciją, kurioje neišvengiamai bus neeiliniai rinkimai“, – BNS sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl koalicijos yra numatyta, kad Seimo pirmininko pareigos atiteks „socialdarbiečių“ atstovui.

Trys politinės partijos sutarė dėl valdančiosios koalicijos 22 nuotr.

R. Karbauskis teigė, kad partija svarstytų pašalinti iš savo gretų V. Pranckietį, „jeigu jis griaus koaliciją savo veiksmais“. Seimo pirmininkas žada iš pareigų nesitraukti ir sako, kad tai yra asmeninis R. Karbauskio noras, o ne parlamento pozicija. Jis taip pat apkaltino partijos lyderį autoritariniu valdymu ir pasiūlė trauktis R. Karbauskiui iš partijos vadovo pareigų.

Tuo metu R. Karbauskis kaltino V. Pranckietį „bandant sukelti valstybėje krizę“ ir tvirtino, kad tokie Seimo pirmininko pareiškimai yra desperatiški ir neatspindi partijos nuomonės.

„Aš labai abejoju, kad tie žodžiai, ką man reikia padaryti, ar jie turi ką nors bendro su partijos narių valia“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Desperacijoje ir tame pyktyje Seimo pirmininkas tiesiog nebesuvokia, kad šnekėdamas apie partinius reikalus jis visiškai sumaišo situaciją, kurioje yra toks beatodairiškas noras išsaugoti savo postą, o tai jam užtemdo suvokimą, kad tai nebe Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir požiūrio į vienas kitą problema. Tai yra objektyvi realybė“, – pridūrė jis.

Tuo metu V. Pranckietis tvirtino R. Karbauskį privertus į trijų partijų lyderių memorandumą dėl valdančiosios koalicijos kūrimo įrašyti sakinį, kad Seimo pirmininko pareigos priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijai. Anot V. Pranckiečio, slaptas balsavimas dėl Seimo pirmininko atstatydinimo parodytų parlamentarų požiūrį į „valstiečių“ lyderį.

„Aš neturiu noro atsistatydinti, o atšaukimo procedūra yra numatyta“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis. Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti Seimo pareigūną, kurį skiria Seimas, motyvuotu raštu gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis (29) Seimo narių. Sprendimas dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma, t. y. reikia ne mažiau kaip 71 balso.

„Manau, kad slaptas balsavimas parodytų R. Karbauskio „populiarumą“ Seime. Būtų balsuojama ne dėl manęs, dėl jo“, – tvirtino V. Pranckietis. Jis įsitikinęs, kad gali eiti Seimo pirmininko pareigas, jeigu atlaikytų balsavimą dėl nepasitikėjimo.

„Aš ir dabar išrinktas atstovauti Seimui, ne partijai, ne frakcijai. Taip, esu tos partijos žmogus, su ja atėjęs, bet mano pareiga atstovauti visam Seimui“, – kalbėjo V. Pranckietis.

R. Karbauskis sakė darantis prielaidą, kad Seimo pirmininko postą užleidus „socialdarbiečiams“, parlamento vadovu galėtų tapti partijos lyderis Gediminas Kirkilas.

„Valstiečių“ pirmininkas teigė, kad V. Pranckietis yra „puikus Seimo pirmininkas, niekas tuo neabejoja“, bet pakeisti jį įpareigoja susitarimas su būsimos koalicijos partneriais.

69 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Fiksuoja kauniečiai: Šilainiuose su signalais zuja visos specialiosios tarnybos

Į Kauną atslenka škvalas

„Hyper Maximoje“ prireikė policijos ir medikų pagalbos (papildyta)

V. Pranckiečiui - nepasitikėjimo procedūra ir miglota ateitis „valstiečių“ gretose

Kaune jungiamos dvi sporto mokyklos

Kauno rajone susirinkę „valstiečiai“ balsavo dėl pasitikėjimo R. Karbauskiu

Rūkaliams - gera žinia iš valdžios

Aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje savaitgalį aplankė įspūdingas skaičius žmonių

Lietuvoje atšaukta hidrologinė sausra

Aleksote užsiliepsnojus namui, žarną griebė patys šeimininkai