Seimas reikalauja nedelsiant nutraukti ŽŪM perkraustymą į Kauną

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Beveik 40 Seimo narių siūlo Vyriausybei nutraukti Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną, o Parlamentarai siūlo Seimui priimti rezoliuciją dėl ministerijos nebekėlimo į Kauną.

Rezoliuciją remia 11 konservatorių, visa 8 socialdemokratų frakcija, 7 liberalai, 6 lenkai, „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius, du „socialdarbiečiai“ Petras Čimbaras ir Artūras Skardžius bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Aušrinė Armonaitė ir Andrius Mazuronis.

Dokumentą parėmęs buvo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas, tačiau savo parašą vėliau atšaukė.

A. Stančikas BNS teigė, kad rezoliucijos projektą pasirašė ketvirtadienio rytą, nes, jo teigimu, tada dar neturėjo „pilnos informacijos apie perkėlimą“, bet parašą atsiėmė po pietų, šiuo klausimu pasikalbėjęs su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu.

„Padiskutavome, išsiaiškinau, kokioje stadijoje perkėlimas yra. Kėlė nerimą užsitęsęs procesas. Ministras patikino, kad realiai apie liepos mėnesį matome ministeriją perkeltą į Kauną. Tada situacija keičiasi, jeigu jau darbas eina į pabaigą, tai stabdyti nerealu. Man iš pradžių buvo susidaręs įspūdis, kad (perkėlimas – BNS) tebėra daugiau kalbų lygyje, o ne veiksme“, – sakė A. Stančikas.

Rezoliucijos projekte sakoma, kad dėl ministerijos perkėlimo unikalumo kyla įvairių su šio proceso teisėtumu, procedūromis, nauda ir grėsmėmis susijusių klausimų.

Pabrėžiama, kad ministerijos perkraustymui nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos.

Taip pat akcentuojama, kad ministeriją įkurdinus Kaune bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus.

Rezoliucijos projekte tai pat pabrėžiama, kad Seimas, 2017-ųjų balandžio 27-ąją nepritarė siūlymui dėl ministerijos perkėlimo į Kauną.

Žemės ūkio ministerija iškeliama į Kauną Vyriausybės sprendimu. Pagal planą, ji turėtų būti perkelta iki 2020 metų kovo pabaigos.

Buvo paskelbtas ministerijos patalpų Kaune nuomos konkursas, laimėtojas kol kas neatrinktas.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

R. Karbauskis: keisis mažiausiai keturi ministrai

Išskirtinį rodsterį vairuojantis kaunietis vokišką automobilį iškeitė į japonišką: susirgau MX-5 liga

Kauniečių sėkmė Tarptautinėse vaikų žaidynėse: 10 individualių trofėjų ir futbolininkų auksas

Dėl karo ar krizių į Lietuvą grįžtantys lietuviai gaus nemokamą sveikatos draudimą

Naktį Lietuva stebėjo dalinį Mėnulio užtemimą: reiškiniu buvo galima grožėtis beveik 3 valandas

Miesto centre įsibėgėjus gatvės rekonstrukcijai, pėsčiuosius paliko ant ledo

Iš Kauno kilusi G. Martirosianaitė oficialiai pakeitė pavardę

R. Kazėnienė pratrūko: prokuratūrą reikia aptverti tvora ir visi žinos, už ką prokurorai ten sėdi

Vyriausybė apsisprendė - nuo šiol tarą privalės priimti ir kaimo parduotuvėse

Trečiadienio pavakarę Vilijampolėje - „Volkswagen" ir „MAN" susidūrimas