Nuspręsta: S. Skvernelis lieka ministro pirmininko poste

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trijų partijų vadovų ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl koalicijos nurodyta, kad premjeru lieka Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tenka Socialdemokratų darbo partijai.

„Dėl to, kad ministras pirmininkas yra Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininkas priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, yra susitarta“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Šiuo metu Seimo pirmininko pareigas eina „valstiečių“ deleguotas atstovas Viktoras Pranckietis.

R. Karbauskis pareiškė, kad jis „elgiasi neadekvačiai“, ginčydamasis dėl savo galimybių likti poste.

„Kiekvienas save gerbiantis politikas turi suprasti, kad jis nėra paskiriamas amžinai, o paskiriamas, kol galioja koalicinis susitarimas, ir jis atstovauja valdančiajai daugumai“, – kalbėjo politikas.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino, kad V. Pranckietis „taps juokingu bet kam, kas bent kažkiek domisi politika“.

„Jeigu jis galvoja, kad jam pavyks išsaugoti savo poziciją, pabandykim įsivaizduoti, kaip tai atrodys. (…) Jis tikrai neatstovaus valdančiajai daugumai. Tai būtų Seimo pirmininkas, kuris atstovauja pačiam sau“, – sakė R. Karbauskis.

V. Pranckietis ketvirtadienį stebėjosi, kodėl Seimo pirmininko pozicija yra įtraukiama į koalicines derybas, nes „tai yra statutinė pareigybė ir ta pareigybė renkama Seimo“, o ji gali būti diskutuojama parlamento darbo pradžioje.

Parlamento vadovas citavo Seimo statutą, kad pirmininkas renkamas ketverių metų kadencijai, o atstatydintas gali būti konkrečiais atvejais.

Ketvirtadienio pavakare BNS su Seimo pirmininku ir jo atstove spaudai susisiekti nepavyko.

R. Karbauskis teigė, kad susitarimas dėl premjero ir Seimo pirmininko pareigų yra numatytas ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“.

Pasak jo, S. Skvernelis artimiausiu metu pristatys šį memorandumą išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai, o šiam su valdančiosios daugumos principais sutikus, premjeras nesitrauktų iš pareigų.

S. Skvernelis teigė, kad penktadienį planuoja susitikti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, su kuriuo tikisi taip pat sutarti dėl būsimosios koalicijos. Tačiau V. Tomaševskis BNS teigė, kad jo vadovaujama partija neskuba prisidėti prie valdančiosios daugumos formavimo.

Naujoje koalicinėje Vyriausybėje Lietuvos socialdemokratų darbo partija pretenduotų į tris ministrų portfelius, „Tvarka ir teisingumas“ – į du.

R. Karbauskis teigė, kad kol kas susitarta tik dėl premjero ir Seimo pirmininko pozicijų, o ministrų portfeliai ir Seimo komitetų pirmininkų pozicijos bus dalomos vėlesniuose derybų etapuose.

Koalicija su „valstiečiais“, „socialdarbiečiais“, „tvarkiečiais“ ir Lenkų rinkimų akcija Seime turėtų 77 balsus iš 141.

192 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką