Vienai didžiausių Kauno statybos įmonių dėl konkurencijos teko aukoti pelną

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Koncerno „MG Baltic“ valdoma Kauno statybos bendrovė „Mitnija“ pernai apyvartą augino beveik trečdaliu, o pelnas mažėjo. Pasak bendrovės vadovo, nors statybų rinka auga, konkurencija yra ypač didelė, rašo „Verslo žinios“.

„Nors mūsų pelningumas ir mažėjo, pažiūrėjus apskritai į rinkos dalyvius, mes laikomės dar gana neblogai. Neslėpsiu – konkurencinė aplinka tiek pernai, tiek šiemet, nors statybos rinka auga, yra žvėriška. Todėl konkurencinėje kovoje tenka paaukoti pelno maržą“, – sako Julius Gendvilis.

Tarp pelno mažėjimo priežasčių J. Gendvilis įvardijo ir plėtrą užsienyje, atlyginimų didėjimą ir investicijas į technologijas. Anot vadovo, pardavimo pajamos šiemet taip sparčiai jau nebekils, tačiau staigus augimas nėra bendrovės tikslas: „svarbiausia išlaikyti efektyvumą ir didinti kokybę“.

Oficialiai pradėtos vieno didžiausių Kauno viešbučių statybos 27 nuotr.

Paklaustas, ar užsienyje vykdomi projektai yra pelningesni nei Lietuvoje, J. Gendvilis sako, kad, pradedant dirbti ten, tikslas yra diversifikuoti veiklą. Didelį potencialą bendrovė mato Latvijoje, kur „Mitnija“ kartu su vietos bendrove „Merks“ statė prekybos centrą „Akropole“.

VŽ teigimu, pernai „Mitnijos“ konsoliduotos pardavimo pajamos, palyginti su 2017 metais, augo 29 proc. iki 106,9 mln. eurų, rodo Registrų centrui pateikta finansų ataskaita. Praėjusiais metais konsoliduotas bendrovės grynasis pelnas siekė 2,1 mln. eurų – 18,5 proc. mažiau nei 2017 metais.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Žalgirio“ košmaras tęsiasi – pralaimėtas septintas Eurolygos susitikimas iš eilės

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, ką daryti su sutaupytu milijonu

Po „Achemos“ incidento aplinkosaugininkai skelbia pirmuosius tyrimų rezultatus

Valdantieji persigalvojo dėl taršių automobilių mokesčio įsigaliojimo

Kauniečiai kviečiami užsukti į kalėdiniu laikotarpiu įsikūrusį atrakcionų parką

Socialdarbiečiai išsirinko naują partijos simbolį

Didelė avarija greitkelyje: eismas sustojo (atnaujinta)

Įspėjimas vairuotojams: spūstis gali formuotis dar kelias valandas

Lietuvos geležinkeliams - malonė dėl traukinių pritaikymo neįgaliems

Už Vilniaus centrinį paštą pasiūlyta rekordinė suma, Kauno pašto pardavimas sustabdytas