Kauno apylinkėse pluša darbininkai – tiesiami nauji dviračių takai – Kas vyksta Kaune

Kauno apylinkėse pluša darbininkai – tiesiami nauji dviračių takai

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajonas gerina dviračių mėgėjų susisiekimą su Kaunu. Čia prie dviračių takų darbuojasi darbininkai, tad netrukus Lapių, Raudondvario, Kulautuvos, Zapyškio ir kitų seniūnijų gyventojai į Kauną galės numinti dviračiais, o kauniečiai – pasimėgauti apylinkėmis. Neveronyse taip pat tiesiamas dviračių takas.

Nors kai kurie takai nutiesti, rodos, ne taip ir seniai, kai kurių jų būklė suprastėjus. Mat čia įsigudrino važinėti ir automobiliai, o kitose atkarpose prireikė didinti saugumą. Tiesa, aplink Kauną atsiras ir naujų dviračių takų, rašoma pranešime spaudai.

Raudondvario seniūnijoje, ties tiltu per Nevėžį, darbininkai formuoja sankasą, stato apsauginę sienelę, formuoja nuovažas. „Ši atkarpa buvo labai pavojinga, todėl kreipėmės į Susisiekimo ministeriją, prašydami rasti techninių sprendimų, kurie užtikrintų saugumą dviratininkams ir pėstiesiems“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

Naujos dviračių trasos nusidrieks dar keliose Kauno rajono vietose. Pavyzdžiui, Neveronyse, rekonstruojant Krašto gatvę, bus įrengtas 1,5 km dviračių takas. Projektą finansuoja Kauno rajono savivaldybė kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija, dalį lėšų sudaro ES parama. Darbus, kuriuos atlieka „Kauno tiltai“, planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.

Dar šiemet dviračių takas turėtų sujungti Lapes ir Kauną. Lietuvos automobilių kelių direkcija savo ir ES lėšomis vykdo 6 km ilgio dviračių tako atkarpos nuo miesto ribos iki Lapių gyvenvietės įrengimo darbus. „Kauno kelių“ įmonė įrenginėja lietaus nuotekų sistemą, formuoja sankasą, kloja kelio bortelius. Naujuoju dviračių taku bus galima nuvažiuoti į Domeikavos ir Lapių seniūnijoje esančius sodus, pasigrožėti Neries pakrantėmis.

Š. Šukevičius tvirtino, kad šiemet dviračių takas sujungs dar du pakaunės miestelius – Kačerginę ir Zapyškį.

Šeštadienį kelios dešimtys Kauno rajono savivaldybės darbuotojų surengė dviračių žygį nuo Šilelio kaimo iki Kulautuvos. Nors šis dviračių takas nutiestas prieš keletą metų, tačiau dėl teisminių ginčų su žemės savininkais maždaug 600 metrų jo atkarpa ties Kulautuvos sodais buvo nebaigta. Kita problema: dviračių taku įniko važinėti ir automobiliai, kuriuos sunku kontroliuoti. Dėl nedrausmingų vairuotojų tako kraštai aptrupėjo, todėl jį teko remontuoti.

„Šios iškylos tikslas – ne tik aktyviai praleisti laiką, neformaliai pabendrauti, bet ir apžiūrėti atliktus darbus“, – sakė Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis. Dabar viso tako ilgis siekia 6,3 km. Kauno rajono savivaldybė darbams užbaigti šiemet skyrė 55 tūkst. Eur.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA