Antradienį premjeras Saulius Skvernelis išsakė savo poziciją dėl Vyriausybės. Politikas teigia, kad po prezidento rinkimų norėtų iš esmės performuoti Ministrų kabinetą.
„Jeigu būtų taip, kad tai būtų mano sprendimas, tikrai kabinetas keistųsi ir iš esmės“, – antradienį Seime žurnalistams sakė jis.
Tačiau Vyriausybės vadovas atsisakė detaliau kalbėti šia tema.
Jis neatskleidė ir savo planų, ar po naujo prezidento inauguracijos grąžins įgaliojimus, ar atsistatydins iš pareigų. Premjeras tvirtino dar nesusitikęs su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda.
„Kai manysiu, kai tai yra būtina, jums detalizuosiu“, – apie savo planus kalbėjo S. Skvernelis.
„Bet kokiu atveju esu politikas, atsakingas už tai, kas vyksta valstybėje, esu ministras pirmininkas, bet kokiu atveju ir kaip žmogus, ir kaip pilietis, ir kaip politikas tikrai esu už stabilumą ir kad naujam šalies vadovui pradėjus darbą nereikėtų galbūt turėti kokios nors politinės krizės šalyje, kad galėtų įgyvendinti tuos žmonių lūkesčius, kurie buvo išsakyti rinkimų metu“, – pridūrė jis.
S. Skvernelis taip pat užsiminė, kad norėtų aktyviai dalyvauti derantis dėl valdančiosios koalicijos išplėtimo.
„Tikrai norėčiau aktyviai dalyvauti koalicijos išplėtime. Manau, kad tai irgi svarbūs dalykai kalbant apie liepos 12-osios sprendimus, priklausys nuo to, koks bus politinių jėgų išsidėstymas Seime“, – kalbėjo premjeras.
Prieš prezidento rinkimų pirmąjį turą valdantieji „valstiečiai“ grasinę trauktis iš valdžios, jeigu pralaimės prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, prieš antrąjį turą pranešė liekantys valdžioje ir sieksiantys plėsti valdančiąją koaliciją.
Prie jos prisidėti siūloma dabar dažnai valdančiųjų pasiūlymus remiantiems „tvarkiečiams“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovams.
Sekmadienį prezidentu išrinktojo G. Nausėdos inauguracija suplanuota liepos viduryje.
Pagal Konstituciją, išrinkus naują šalies vadovą, Vyriausybė grąžina įgaliojimus, o prezidentas ne vėliau kaip per 15 dienų Seimui pateikia ministro pirmininko kandidatūrą.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad nepasikeitus valdančiajai daugumai, į premjero postą turi būti teikiamas įgaliojimus grąžinęs politikas. Seimui patvirtinus premjerą, prezidentas jį paskiria į pareigas ir paveda jam sudaryti Vyriausybę.