Europarlamento rinkimai: pirmauja konservatoriai ir socialdemokratai – Kas vyksta Kaune

Europarlamento rinkimai: pirmauja konservatoriai ir socialdemokratai

BNS 2019/05/27 00:26
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Europos Parlamento (EP) rinkimuose geriausiai pasirodė opozicinės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos socialdemokratų partija, rodo pirmieji Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

>>>NUOLAT ATNAUJINAMI RINKIMŲ REZULTATAI REALIU LAIKU<<<

Suskaičiavus balsus 1708 apylinkėse iš 1972, konservatoriai gauna 16,13 proc. balsų, socialdemokratai – 16,09 proc. balsų, „valstiečiai“ – 13,37 proc.

Pirminiais skaičiavimais, konservatoriai pretenduoja į tris mandatus, likusios – po du mandatus Europos Parlamente.

Dar po mandatą gali tikėtis Darbo partija su 9,53 proc. balsų, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, surinkusi 5,46 proc. balsų, visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ su 5,31 proc. balsų ir Liberalų sąjūdis, sulaukęs 5,29 proc. palaikymo.

Kadangi dauguma suskaičiuotų balsų yra iš mažesnių apylinkių rajonuose ir miestuose, rezultatus gali pakoreguoti Vilniaus ir Kauno rinkėjai.

Prieš penkerius metus per Europos Parlamento rinkimus geriausiai pasirodė konservatoriai ir socialdemokratai. Tuomet už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus balsavo 16,46 proc., už Lietuvos socialdemokratų partiją – 16,3 proc. rinkėjų. Trečias liko Liberalų sąjūdis su 15,63 proc. balsų, ketvirta – partija „Tvarka ir teisingumas“ su 13,46 proc. rinkėjų palaikymu.

Visos šios keturios partijos gavo po du mandatus Europos Parlamente.

Prieš penkerius metus po vieną mandatą laimėjo Darbo partija (12,1 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija (7,6 poc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (6,24 proc.).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA