Kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose – žinomų kauniečių veidai – Kas vyksta Kaune

Kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose – žinomų kauniečių veidai

„Kas vyksta Kaune“, DELFI nuotr. „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šį sekmadienį Lietuvoje bus išrinktas ne tik Lietuvos Prezidentas, bet ir Lietuvos atstovai Europos Parlamente (EP). Baigiančio darbą Europos Parlamente dirbo 11 europarlamentarų iš Lietuvos. Tarp kandidatų į naują parlamentą – ir keletas žinomų kauniečių.

Tarp aukštose dominuojančių Lietuvos partijų sąrašų pozicijose įrašytų kandidatų, gimusių ar gyvenančių Kaune – ne tiek ir daug, tačiau bendraudami su Kauno publika jie tai itin mėgsta pabrėžti, kaip pavyzdžiui dabar Europos Parlamente dirbantis ir antros kadencijos siekiantis Kaune gimęs Antanas Guoga, kuris dar būdamas vaikas iš Kauno drauge su mama išvyko gyventi į Australiją.

Šį kartą A. Guoga tapti EP nariu siekia su Lietuvos centro sąjunga ir yra įrašytas šios partijos sąraše pirmuoju numeriu. Praeituose rinkimuose politikas, surinkęs nemažai pirmumo balsų, į EP pateko su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu.

Kitas garsus kaunietis, siekiantis darbo EP – profesorius Liudas Mažylis. Akademikas labiausiai visuomenei tapo žinomas po istorinio įvykio, kuomet archyvuose Vokietijoje surado Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Prof. L. Mažylis kandidatuoja Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo pirmojoje pozicijoje, o politiko darbas profesoriui būtų nauja patirtis.

Dar vienas politikos naujokas, Kaune gimęs, gyvenęs ir mokęsis iki studijų, tačiau labiau su Vilniumi siejamas garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Jo pavardė įrašyta antroje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo pozicijoje. Vilniaus Universitete žurnalistikos specialybę įgijęs Š. Marčiulionis yra politikos naujokas, o šis biografijos vingis kuria jam ir naują tapatybę. Sąraše sportininkas įrašytas su dviem vardais – Raimondas Šarūnas.

Šios partijos sąraše yra ir Kauno kalėdinių eglučių kūrėjos, tekstilininkės Jolantos Šmidtienės pavardė, bet moters sąrašo numeris tik 14-tas, todėl tikimybė patekti į EP šiai politikės karjerą pradedančiai menininkei gana maža.

Tarp Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše įrašytų kandidatų – dar vienos kaunietės pavardė. Šiuose rinkimuose į EP kandidatuoja buvusi Seimo narė Orinta Leiputė, politikės sąrašo numeris 5-tas.

Tai yra pirmieji EP rinkimai Lietuvoje, kuriuose be partijų gali dalyvauti ir visuomeniniai komitetai. Viso sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose rinkėjams bus leista pasirinkti net iš 17-kos skirtingų kandidatų sąrašų, iš kurių 6 sudaryti visuomeninių komitetų.

Nuo 2014 m. liepos 1 d. EP narių skaičius siekė 751 – taip buvo nustatyta Lisabonos sutartyje. Po šių EP rinkimų, kurie vyks 2019 m. gegužės 26 d., Parlamentą sudarys 705 nariai, nebent Jungtinė Karalystė tuo metu tebebus Europos Sąjungos narė. Lietuvai EP, kaip ir dabartinėje kadencijoje, atstovaus 11 politikų.

Rinkimai į 2019-2023 m. kadencijos EP skirtingose šalyse narėse vyksta gegužės mėnesį, bet datas narės pasirenka savarankiškai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.