Iš Švč. Sakramento bažnyčios dingę sakralūs kūriniai – surasti – Kas vyksta Kaune

Iš Švč. Sakramento bažnyčios dingę sakralūs kūriniai – surasti

R. Tenio nuotr.

Praeitą savaitgalį vykusio Kauno gimtadienio minėjimo metu – kauniečių ir svečių gausiai lankytoje Švč. Sakramento bažnyčios koplyčioje pasigesta ikonos su Merglės Marijos atvaizdu ir medinės Jėzaus Kristaus skulptūros. Ketvirtadienio popietę bažnyčios gaivintojus pasiekė džiugi žinia – dingusius sakralius kūrinius Steigiamojo Seimo aikštėje rado praeiviai.

„Labai džiaugiamės, kad tikinčiuosius džiuginę kūriniai atsirado. Nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio bažnyčioje, preliminariais skaičiavimais, apsilankė virš 20 tūkstančių lankytojų – tokio antplūdžio nesitikėjome, todėl bažnyčioje šiek tiek trūko budinčiųjų, kurie būtų pajėgūs stebėti visas erdves. Vertiname šį įvykį normaliai, džiaugiamės, kad kūriniai rasti tik šiek tiek apgadinti ir vertiname tai, kaip nevykusį šventiškai nusiteikusių žmonių pajuokavimą, kuris sukėlė visiems labai daug neigiamų emocijų. Šiandien mums išties labai džiugi diena, nes į miestą išnešti Jėzaus Kristaus ir Mergėlės Marijos simboliai sugrįžo į šventovę“, – sako Švč. Sakramento (studentų) rektorato rektorius kunigas Gytis Petras Stumbras.

Dingusius kūrinius aptikusi Žydrūnė Slavinskaitė „Kas vyksta Kaune“ teigė, kad krūmais apžėlusiame aikštės kampe paslėptus meno kūrinius pastebėjo vedžiodama šunį.

„Matyt turėjo būti perdavimo taškas, kadangi daiktai buvo „paslėpti“ už skydinės prie Maironio gimnazijos tvoros. Iškart susirišo galai su prieš kelias dienas pro akis nepraslydusiu straipsniu apie dingusius meno kūrinius. Gaila, kad gyvenimas iki tiek prispaudžia žmones, jog kyla ranka taip pasielgti….“ – Pasakojimu dalinosi kaunietė.

Šis įvykis buvo užfiksuotas policijos pareigūnų, o po jo vienas iš Sakramente atidarytos parodos „reminiscentia:“ autorių kaunietis dailininkas Mindaugas Juodis ėmėsi nutapyti ir padovanoti bažnyčiai naują Marijos Mergelės paveikslą. Kaip ir žadėta pradžioje, M. Juodis savo pažadą tęsės, todėl jau greitai bažnyčia praturės ir nauja ikona.

Per Kauno gimtadienį tris dienas trukusiu Sakramento atidarymo renginiu „Atsidaryk!“, kurio metu ir dingo kūriniai, buvo siekta, kad kuo daugiau žmonių apžiūrėtų visas bažnyčios erdves. Daugumai apsilankiusiųjų tai buvo pirmas kartas, kuomet jie užsuko čia po bažnyčios sugrąžinimo religinei veiklai, dalis žmonių čia buvo lankęsi sovietmečiu, kuomet čia veikusiame kino teatre demonstruotas to meto elitinis kinas.

„Po sulaukto tokio didelio visuomenės susidomėjimo tapo akivaizdu, jog reikia siekti, kad bažnyčia nuolat būtų prieinama lankytojams. Kol kas tai sudėtinga įgyvendinti, nes kol kas mūsų projektas remiasi tik savanoriška, neatlygintina veikla.

Lėšų projektui labai stokojama, tačiau dėsime visas pastangas, kad rastume galimybių bent porą valandų per parą leisti lankytojams aplankyti šią šventovę. Juo labiau, kad iki gegužės pabaigos antrojo aukšto Sakramento erdvėse veikia šiuolaikinio meno paroda „reminiscentia:“, – sako lėšas projektui telkiančio Kauno senamiesčio labdaros fondo „Man rūpi“ vadovė Indrė Grikšaitė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.