Šančių gyventojus išgąsdino pasirodę sunkvežimiai – Kas vyksta Kaune

Šančių gyventojus išgąsdino pasirodę sunkvežimiai

Soc. tinklo „Facebook“ Žemųjų Šančių bendruomenės grupės nuotr.

Trečiadienio rytą Nemuno pakrantėje, Žemuosiuose Šančiuose, pastebėta zujanti sunkiasvorė technika. Pamatę vienas paskui kitą važiuojančius du sunkvežimius, šančiškiai nesėdėjo sudėję rankų. Būriais išėję į teritoriją spėjo – atliekami darbai naujam keliui tiesti, apie kurį miesto valdžia garsiai prabilo jau prieš kurį laiką.

Burzgiantys varikliai ir transportui nepritaikytuose plotuose riedantys nemenki automobiliai užminė mįslę. Socialiniame tinkle „Facebook“ esančiame privačiame Žemųjų Šančių bendruomenės grupės profilyje gyventojai dalijosi nemenką laiko tarpą zujusių sunkvežimių nuotraukomis. Vienas sunkvežimis čia užklimpo, o jį ne itin sėkmingai mėginta vaduoti kita sunkiasvore technika.

„Tai sakot, nėra čia kelio? Tuoj padarysim… Turbūt iš keliuko lengviau rekonstruot į gatvę“, – rašė kauniečiai. Žemųjų Šančių bendruomenės nariai, stebintys šiandieninį veiksmą, sako matę, jog Nemuno pakrantėje, Kranto alėjoje ir tolyn beriamas smėlio takelis. Gyventojai viliasi, kad miesto valdžia nebus tokia drąsi, jog ryžtųsi drastiškam žingsniui – staigiai imtis planuojamų siekių įgyvendinimo – naujos gatvės tiesimo. Tačiau tokia versija vis dėlto neatmetama.

„Kurie namie sėdite, nueikite pareikalaukite darbuotojų parodyti darbo pažymėjimus, kieno užsakymu, kas kaip, viešinkit viską. Jei be dokumentų darbai vykdomi kažkokie“, – nerimavo šančiškiai, informaciją talpinę interneto grupėje, ir ragino kreiptis į policijos pareigūnus.

Kiti ramino sutrikusią daugumą sakydami, jog tarp Kranto alėjos ir Gimžausko gatvių vykdoma namo statyba, o toks privažiavimas galimai pasirinktas dėl to, kad kito varianto šiems veiksmams atlikti nerasta. „Vakar ties Mažeikių gatve, „fūros“ blokus atvežė“, – numanomą priešistorę pasakojo jie.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ tvirtino bendrovės „Kauno švara“ atstovas spaudai Jonas Tumpa, gyventojų spėjimai nepasitvirtino – įsivyravus karštiems ir sausiems orams, „Kauno švara“ skiria ypatingą dėmesį Kauno miesto teritorijoje esančių asfaltuotų gatvių ir žvyruotų kelių laistymui.

„Ant asfaltuotų gatvių per parą išpilame apie 50 kub. m vandens, o ant žvyruotų kelių paviršiaus – apie 10 kub. m kalcio chlorido (druskos) tirpalo. Druskos tirpalas padeda palaikyti ir „suriša“ drėgmę, todėl sumažėja transporto sukeliamų dulkių kiekis. Primename, kad Kauno miesto važiuojamąją dalį laistome nuo balandžio 18 d., o vyraujant karštiems orams – laistome ir dienos, ir nakties metu“, – sakė jis

Esą Žemuosiuose Šančiuose, o tiksliau – Nemuno krantinėje, bendrovės „Kauno švara“ darbuotojai atliko žvyruotų kelių laistymo darbus. Šie darbai buvo atlikti Kauno miesto savivaldybės užsakymu.

Primename, jog pasklidus žiniai apie Nemuno krantinės rekonstrukciją, kurios metu rajoninių želdynų teritorijoje, pažeidžiant istoriškai susiformavusį gatvių tinklą žadama įrengti dviejų eismo juostų gatvę su šaligatviu ir dviračių taku, sukaukta kauniečių pasipiktinimo. O kiekvieną kartą išvydus kažką vykstant teritorijoje, baiminamasi.

Surengtas ne vienas mitingas, kuriame bendruomenės nariai bando ieškoti kompromiso  su miesto valdžia, tačiau susiduria su sunkumais – darnaus dialogo miesto plėtros klausimais vystyti vis dėlto nepavyksta.

„Bendruomenei nereikia automobilių gatvės, priešingai – bendruomenė nori išsaugoti rekreacinę zoną, kuo daugiau žaliųjų plotų pabrėžiant šios vietos savitumą miesto kontekste dėl esamos natūralios gamtos. Tam, kad žmonės atvyktų čia pailsėti ir pasportuoti, jiems nereikia įveikti tolimo atstumo, tačiau nuo aktyviosios Kauno dalies atitolti pavyksta. Gyventojai atvažiuoja pasimėgauti ramybe. Norime ir toliau šią vietą išlaikyti ramia, saugia ir sveika“, – anksčiau portalui „Kas vyksta Kaune“ gyventojų poziciją dėstė Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė Vita Gelūnienė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.