Pirmoji pusfinalio kova „Žalgiriui“ – be didelio vargo | Kas vyksta Kaune

Pirmoji pusfinalio kova „Žalgiriui“ – be didelio vargo

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo „Betsafe–LKL“ pusfinalio serija. Pirmojoje akistatoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po didžiosios pertraukos atsiplėšė nuo Panevėžio „Lietkabelio“ ir šventė pergalę 78:58 (18:11, 18:21, 23:10, 19:16).

Pusfinalio seriją „Žalgiris“ pradėjo puikiu darbu gynyboje, o po Leo Westermanno užmesto kamuolio efektingam Aarono White‘o skrydžiui persvara išaugo iki 6:0. Tiesa, čia pat svečiai sudavė savo atsaką ir jau pirmavo 6:7. Tuomet darbo po krepšiu ėmėsi triskart varžovus nubaudęs Brandonas Daviesas, vėl solidų pranašumą žalgiriečiams grąžino iš toli iššovęs Marius Grigonis – 15:7. Permainingą ir ne patį rezultatyviausią ketvirtį užbaigė greitajame puolime dar kartą pasismaginęs A.White‘as – 18:11.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimo gijas į savo rankas perėmė gynėjai Thomasas Walkupas ir Nate‘as Woltersas, bet panevėžiečių tritaškiai atsikvėpti neleido – 24:19. „Žalgirio“ puolimui užstrigus, svečiai artėjo iki 26:25 bei provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Po jos varžovą apžaidė Antanas Kavaliauskas, greitą išpuolį atliko Leo Westermannas, tad čia pat atsakomąją pertraukėlę sušaukti teko „Lietkabelio“ trenerių štabui – 30:25. Prieš antrą rungtynių pusę kauniečius priekyje 36:32 išlaikė pražangas vieną po kitos provokavęs B.Daviesas.

Trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų pirmą kartą pasiekė dviženklę taškų ribą 44:34, kuomet tritaškius suleido Edgaras Ulanovas ir A.White‘as. Panevėžiečiams klimpstant organizuotoje „Žalgirio“ gynyboje atstumą jau iki 50:34 didino B.Davieso ir A.White‘o tandemas. Įspūdingą 8 minučių atkarpą (19:3) po didžiosios pertraukos tęsusių žalgiriečių taškų kraitį papildė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, arčiau krepšio kelius atrado M.Grigonis – 55:35. Užtikrintai laimėto ketvirčio pabaigoje dar pasižymėti suspėjo skaičius 59:42 fiksavęs N.Woltersas.

Paskutinėje mačo dalyje reikalus tvarkyti ėmėsi N.Woltersas, o po A.Milaknio šou pranašumas augo iki 71:46. Turėdami pergalę savo kišenėje Lietuvos čempionai sustojo, tad savo spurtą (0:7) surengti pavyko ir „Lietkabelio“ krepšininkams – 71:53. Per likusį laiką pergalę kauniečiams rezultatu 78:58 įtvirtino E.Ulanovas bei metimu po driblingo pasižymėjęs Rokas Jokubaitis.

„Žalgiris“: B.Daviesas 16 (5/8 dvit., 9 atk. kam.), A.White‘as 12, N.Woltersas 11, E.Ulanovas 8 (7 atk. kam.), A.Milaknis 8, M.Grigonis 7 (5 rez. perd.), D.Thompsonas 6, L.Westermannas 4 (5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 2, R.Jokubaitis 2, T.Walkupas 2 (8 rez. perd.), P.Jankūnas 0.

„Lietkabelis“: J.Wilsonas 14 (5 atk. kam.), M.Kupšas 13 (6/10 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), S.Kulvietis 8.