„Žalgiris“ užsitikrino vietą LKL pusfinalyje – sutriuškino „Dzūkiją“ | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ užsitikrino vietą LKL pusfinalyje – sutriuškino „Dzūkiją“

Žalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir antrąsias „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynes laimėjo 19 taškų skirtumu. Ketvirtadienį išvykoje kauniečiai nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ komandą 81:62 (15:20, 20:15, 24:11, 22:16), laimėjo seriją 2-0 ir pateko į pusfinalį.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai dažniau buvo besivejančių vaidmenyje. Deonas Thompsonas ne tik atliko rezultatyvų perdavimą Edgaro Ulanovo tritaškiui, bet ir pats pelnė 4 taškus, taip lygindamas rezultatą 7:7. Trumpam komandą į priekį buvo išvedęs du tritaškius pataikęs Leo Westermannas (10:9 ir 15:14), tačiau per paskutines keturias kėlinio minutes taškus rinko tik „Dzūkijos“ krepšininkai – 15:20.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 9:1, kurios metu taškus rinko Paulius Jankūnas, Nate‘as Woltersas, Thomasas Walkupas ir iš toli pataikęs Aaronas White‘as (24:21). „Dzūkijai“ vėl išsiveržus į priekį (24:26), įsižaidė E. Ulanovas, pelnęs net 10 taškų, tarp kurių įsiterpė tik Antano Kavaliausko baudos metimas. Visgi įgyti pranašumo kauniečiams nepavyko, nes šeimininkai prieš pat didžiąją pertrauką lygino rezultatą 35:35.

Trečiojo kėlinio pradžioje varžovų gynybą puikiai atakavo L. Westermanno ir A.White‘o duetas. Rezultatas 46:40 išsilaikė nepakitęs beveik 3 minutes, iki kol pirmuosius savo taškus rinko Brandonas Daviesas ir dėjimu krepšio konstrukciją drebino A.White‘as. Per paskutines 2 kėlinio minutes dar du tritaškius po Mariaus Grigonio perdavimų smeigė E. Ulanovas, vieną pridėjo A.White‘as ir „Žalgiris“ atsiplėšė 59:46.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui pirmuosius savo taškus rinko Antanas Kavaliauskas ir po tritaškį įmetę Lukas Uleckas ir M. Grigonis (69:49). Prasiveržimais po krepšiu pasižyėjo T. Walkupas ir N. Woltersas (75:53), 4 baudas realizavo P. Jankūnas, o tašką ketvirtfinalio serijoje padėjo Roko Jokubaičio baudų metimai – 81:62.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 21 (5/10 trit.), A. White‘as 13 (3/5 trit., 5 atk. kam.), L. Westermannas 10, P. Jankūnas 8, D. Thompsonas 6, M. Grigonis 5 (5 rez. perd.), N. Woltersas 4, T. Walkupas 4 (5 rez. perd., 3 per. kam.), L. Uleckas 3, B. Daviesas 2, A. Kavaliauskas 2 (5 atk. kam.), R. Jokubaitis 2.

„Dzūkija“: K. Kanteris 18 (9 atk. kam.), E. Brownas 13, M. Jogėla 7 (5 rez. perd., 3 per. kam.), E. Dimša 7.