Vis daugiau kauniečių ramybės ir žalumos ieško nebe kaime, o arčiau miesto centro

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau kurį laiką stebima vis ryškėjanti tendencija, kad nemažai miestiečių atsikandę gyvenimo užmiestyje grįžta arčiau miesto centro. Nekilnojamojo turto projektų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Centromera“ išskiria kelias to priežastis. Bet pagrindinės iš jų – žmonėms norisi patogesnio gyvenimo ir mažiau laiko praleisti automobilyje.

Lieka daugiau laiko sau

Nors nėra statistikos, atspindinčios gyventojų migracijos iš priemiesčių į miestus, bendrame migracijos paveiksle matomas prieš trejus metus gana ryškiai sumažėjęs kaimo gyventojų, atvykusių į miestą skaičius, o dabar jis vėl didėja.

„Visai gali būti, kad čia matoma ir sugrįžtančių miestiečių įtaka. Nes bent jau Kaune mes būtent tuo metu stebėjome suaktyvėjusį judėjimą iš miesto į priemiesčius, o dabar vis ryškesnė tampa migracija priešinga kryptimi. Ir tai natūralu, nes žmonėms norisi miesto patogumų, aktyvesnio gyvenimo. Greičiau galima nuvažiuoti į darbą, mažiau laiko skirti vaikų vežiojimui į mokyklą ar būrelius.

O ir tokios nedidelės smulkmenos, kaip galimybė ilgiau ir ramiau pavakaroti lauko kavinėje, nueiti į vakarinį kino seansą ar šiltą vasaros vakarą pėsčiomis grįžti iš centro namo, daug ką reiškia“, – akcentavo Vaida Šidlauskienė, Kaune nekilnojamojo turto projektus vystančios bendrovės atstovė.

Gyvenimas užmiestyje tapo išbandymu

Medicinos srityje dirbanti kaunietė Lina Juškienė Kauno paribyje, netoli Rokų, kartu su šeima praleido daugiau kaip 10 metų. Bet dabar su vyru ir trimis vaikais nusprendė grįžti į miestą, kad galėtų būti arčiau darbų ir kitų veiklų, bei praleistų mažiau laiko automobilyje.

„Tie metai, praleisti užmiestyje tapo tikru išbandymu mūsų šeimai. Grįžau į darbą, vaikai pradėjo lankyti mokyklą, darželį. Prisidėjo būreliai, gimtadieniai, kitokios veiklos. Aš dirbu dviejuose darbuose, vaikus tenka ne tik parvežti namo ir nuvežti į miestą, bet pervežti iš mokyklos į būrelius.

Kai kraustėmės į užmiestį svajojome apie švaresnį orą, ramybę, erdvų kiemą, nuosavą daržiuką. Atrodė, kad tai atsvers nepatogumus dėl atstumo. Deja, po darbų maratono ir pastovaus blaškymosi po miestą dažnai nebuvo nei jėgų, nei noro naudotis tais privalumais. Atvirkščiai, dideliame kieme nuolat reikėdavo „zulinti“ žolę, o ir šiaip nuolat atsirasdavo ką tvarkyti“, – pasakojo moteris.

Mažiau rūpesčių

Pasak jos, mintis kraustytis atgal į miestą galutinai subrendo, kai paaugo vyresnieji sūnus. Jie jau būtų galėję savarankiškai grįžti namo iš mokyklos, tačiau užmiestyje esančius namus pasiekti visuomeniniu transportu yra gana sudėtinga.

Pašnekovė skaičiuoja, kad persikrausčius į miestą bus mažiau rūpesčių dėl paties būsto ir aplinkos. Lengviau pasiekiami įvairūs renginiai ir pramogos mieste, daug kur galima pėsčiomis nueiti ar dviračiu nuvažiuoti.

Iki centro – per kelias minutes

V. Šidlauskienė sako, kad dėl šių priežasčių į miestą kraustosi įvairaus amžiaus ir socialinio statuso gyventojai.

„Mūsų įmonės Aleksoto mikrorajone baigiamame įgyvendinti „Parko apartamentai“ kvartale tarp naujakurių yra ir šeimų su mažais vaikais, ir pagyvenusių porų, kurios gali būti arčiau savo mieste gyvenančių vaikų ir padėti jiems prižiūrėti anūkus. Taip pat vieniši žmonės, kuriems mieste gyventi patogiau ir jie greičiau gali sulaukti pagalbos, kai jos prireikia.

Visiems jiems svarbu, kad ir miesto centrą automobiliu galima pasiekti per kelias minutes, ir kad vieta labai rami. O šalia – mūsų pačių lėšomis įrengtas naujausias parkas Kaune. Šeimoms su mažais vaikais tai idealios sąlygos auginti savo atžalas, o vyresnieji gali mėgautis ramybe, žaluma ir nenutolti nuo kultūrinio gyvenimo mieste“, – teigė bendrovės „Centromera“ atstovė.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno policija prašo pagalbos: dingo senyvo amžiaus moteris

Danas Rapšys pasaulio čempionate liko greta prizininkų pakylos

Aplinkos ministras: žemės ūkio technikos apmokestinti nereikėtų

Kaune pirmieji išbandė kauniečių sukurtą technologiją: stebėjo miesto bites

Įtariamas Romainių žudikas atvežtas į teismą, vyrui bus paskirta kardomoji priemonė (papildyta)

Kaupiantiems pensiją verta suklusti: iki mėnesio pabaigos dar galite priimti svarbų sprendimą

„Cambridge Analytica“ skandalo atgarsiai: „Facebook“ gresia milijardinė bauda

Atvirai apie Lietuvos kariuomenę: atlyginimai, priešai ir kario gyvenimas

Eismo įvykis kelyje Ukmergė–Kaunas: nukentėjo 9 asmenys (papildyta)

Kauno rajone apvirto kombainas