Nustatyta, kiek kainuos skrydžiai Kaunui priklausančiu oro balionu

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį į posėdį susirinkusi Kauno taryba svarstė, kokiomis kainomis S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas turėtų skraidinti miestui priklausančiu oro balionu. Nors kai kurie tarybos nariai tvirtino, kad pateiktos sumos neatitinka rinkos kainų, sprendimo projektui buvo pritarta.

Kaip nurodoma gegužės pradžioje parengtame Kauno savivaldybės tarybos sprendimo projekte, valanda skrydžio oro balionu „Kaunas auga“ kainuotų 85-500 eurų asmeniui, priklausomai nuo to, kiek žmonių skristų. Oro baliono krepšys talpina šešis suaugusius asmenis ir pilotą.

Skrydžių kainos Kaunui priklausančiu oro balionu / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Aiškinamajame rašte dėstoma, kad bendra valandos trukmės skrydžio kaina turėtų būti ne mažesnė nei 500 eurų. Ši suma nustatyta atsižvelgus į orlaivio draudimo, automobilio ir priekabos nuomos, kuro, piloto paslaugų bei baliono techninės priežiūros išlaidas.

Tarybos narys, Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams priklausantis Paulius Lukševičius, tiesa, suabejojo, ar viešosios įstaigos statusą turinčiam S. Dariaus ir S. Girėno aerodromui dera vykdyti komercinę veiklą, o Rytas Kupčinskas teiravosi, kiek savivaldybei atsiėjo įsigyti oro balioną.

Klausimą tarybai pristačiusi Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Miliauskienė orlaivio kainos nurodyti negalėjo. Tuo metu konservatorius Jonas Koryzna šiuo reikalu kategoriškas – jo manymu, baliono nereikėjo nei pirkti, nei perduoti jį valdyti aerodromui, o savivaldybės funkcija nėra vykdyti skrydžius.

J. Koryznos teigimu, nustatyti įkainiai, lyginant su įmonėmis, siūlančiomis įvairias nuolaidas, ne tokie ir maži – dėl to konkuruoti bus sunku. „Įsigyjame bėdą vietoje to, kad reklamuotumėmės rinkos sąlygomis ir turėtume miestui daugiau naudos“, – kalbėjo tarybos narys.

Nepaisant opozicijos išsakytos kritikos ir komitetų pateiktų pastabų, kainynui pritarta 29 tarybos nariams balsavus „už“, 2 susilaikius ir 7 balsavus „prieš“.

Kauno savivaldybės taryba miestui nuosavybės teise priklausantį oro balioną panaudos pagrindais valdyti VšĮ S. Dariaus ir S. Girėno aerodromui perdavė pernai lapkritį. Projekte tvirtinama, kad skraidinant orlaiviu bus plėtojamas aviacijos sportas ir tenkinamas viešasis interesas.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunas to dar nematė: naujo asfalto klojimo ypatumai (video)

Kaune – normas viršijantis oro užterštumas

Policija išaiškino tarptautinį kontrabandos tinklą: tarp įtarimų ir D. Bugavičiaus nužudymas

Antrajame prezidento rinkimų turo išankstiniame balsavime – didesnis aktyvumas

E. Kručinskienės išteisinimui nepritaria Kauno prokuratūra – skųs sprendimą

Oficialu: R. Meilutytė atsisveikina su profesionalios plaukikės karjera

Pradės nemokamai dalinti tūkstančius Šeimos kortelių: kas ir kada jas gaus?

Per Kauno miesto gimtadienio šventę - viešas neįgaliųjų pažeminimas?

Pirmoji pusfinalio kova „Žalgiriui“ – be didelio vargo

Politologų spėjimai dėl prezidento rinkimų: I. Šimonytė ar G. Nausėda?